فشار خون بالا یک بیماری رو به افزایش است که با توجه به تغییرات پیش آمده در سبک زندگی و رژیم غذایی ها، زندگی بسیاری از افراد در سراسر جهان را مختل کرده است.

به گزارش ایندیاتایمز، دامنه فشار خون طبیعی 120/80 میلی متر جیوه در نظر گرفته می شود و دامنه فراتر از 140/90 در گروه افراد مبتلا به فشار خون بالا قرار می گیرند دقیقا مانند هر بیماری دیگری عادات غذایی تحت نظر و سبک زندگی متعادل از عوامل اصلی در کنترل وضعیت فشار خون بالا محسوب می شوند.

فواید دانه های چیا برای سلامتی

دانه های چیا  همانطور که همه می دانیم یک غذای فوق العاده رایج است که فواید بی شماری را برای سلامتی نوید می دهد. دانه هایی سرشار از فیبر، پروتئین و بسیاری از عناصر مغذی هستند و افراد روش های جدیدتری را برای گنجاندن آن در برنامه غذایی خود امتحان می کنند. همچنین این دانه ها غنی از اسیدهای چرب امگا3 هستند که به عنوان رقیق کننده خون شناخته می شوند و در کاهش فشار خون نقش بسزایی ایفا می کنند.

بسیاری از مردم صبح زود از آب خیسانده دانه های چیا طی یک شبانه روز استفاده می کنند زیرا این امر به شما کمک می کند تا از مزایای واقعی آن بهره مند شوید. خوب تصور کنید فقط افزودن لیموترش به این نوشیدنی چقدر می تواند به شما در کنترل فشار خون کمک کند.

چکاندن لیموترش در آب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و دارای مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین C ، B کمپلکس، کلسیم، آهن، منیزیم و فیبر است. همچنین به کاهش استرس و کمک به مقابله با گلودرد نیز کمک می کنند.

بیشتربخوانید:با دانه چیا همراه باشید

بیشتربخوانید:تخم شربتی و تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن

طرز تهیه شربت چیا و لیمو

تهیه این نوشیدنی بسیار آسان است، کمتر از یک ساعت دانه های چیا را در یک فنجان آب خیس کنید. سپس آب نصف لیموترش را به آن اضافه کنید بهتر است این نوشیدنی مقوی را صبح ناشتا میل کنید برای خوش طعم کردن آن می توانید به این معجون جادویی عسل اضافه کنید.

اگرچه استفاده از این نوشیدنی برای همه بی خطر است، اما اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، توصیه می شود قبل از امتحان آن با پزشک خود مشورت کنید زیرا دانه های چیا در رقیق شدن خون نقش دارند.

مترجم: الهه زارعی