آژانس دارویی اروپا بررسی واکسن شرکت دارویی جانسون را برای اعطای مجوز آغاز کرد.

به گزارش رویترز، شرکت دارویی “جانسون و جانسون” اواخر روز سه شنبه اعلام کرد بررسی نتایج واکسن جانسون علیه کرونا توسط مسئولان حوزه بهداشت در اروپا و كانادا نشان می دهد تزریق این واکسن باعث تولید آنتی بادی ها و سلول های ایمنی در برابر ویروس می شود، بنابراین سریعا پیگیری دریافت مجوز واكسن کووید-19 خود را آغاز کردند.

بر اساس اعلام آژانس دارویی اروپا بررسی ها تا زمان اعطای مجوز رسمی برای ورود واکسن به بازار توسط شرکت جانسن فارماسیوتیکا زیرمجموعه شرکت جانسون جانسون همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت جانسون جانسون گفت: شرکت دارویی “جانسن فارماسیوتیکا” همکاری خود با مقامات بهداشت کانادا را همچنان ادامه می دهد تا با تکمیل روند بررسی ها مسیر را برای دریافت مجوز تسهیل کند.

بیشتر بخوانید: فایزر تحویل واکسن خود را به 4 نقطه آغاز می کند

پتی هاجدو، وزیر بهداشت کانادا در توئیتر نوشت: واکسن شرکت جانسون در حال بررسی است و این چهارمین واکسنی است که مراحل تایید را در این کشور آغاز کرده است.

کانادا در ماه آگوست قراردادی با شرکت جانسون برای خرید حداکثر 38 میلیون دوز واکسن کووید-19 امضا کرده است. واکسن های شرکت های رقیب از جمله فایزر، مدرنا و آسترازنکا نیز در حال حاضر توسط مقامات وزارت بهداشت کانادا در حال بررسی است.

مترجم: الهه زارعی