ویروس کرونا زندگی همه ما را در ابعاد مختلفی تغییر داده و سال سختی را رقم زده است. با تغییر وضعیت زندگی زیر سایه شوم ویروس کووید-19 گزینه های ما برای ورزش در خارج از خانه یا باشگاه با افزایش موارد ابتلا به این عفونت در سراسر جهان کاهش یافته است. وضعیت فعلی روند عادی تمرین ورزش را نیز تحت الشعاع قرار داده است. شاید نتوانید به باشگاه بروید، اما طبق یک مطالعه جدید ورزش آن هم فقط چند دقیقه حتی در خانه می تواند امید به زندگی را در شما افزایش دهد.

مطالعه درباره زمان مناسب ورزش برای طول عمر بیشتر

به گزارش ایندیاتایمز، طبق مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا ورزش در کوتاه مدت حتی دوازده دقیقه می تواند امید به زندگی را در شما افزایش دهد و خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش دهد. این مطالعه سطح صدها متابولیت مختلف را در 411 زن و مرد میانسال قبل و بعد از حدود دوازده دقیقه ورزش شدید مورد بررسی قرار داده است.

بیشتربخوانید:در این ساعات مشغول به ورزش بشوید

بیشتربخوانید:بهترین تمرین ورزشی برای شما کدام است؟

نتیجه مطالعه درباره زمان مناسب ورزش برای طول عمر بیشتر

مشخص شد که میزان DMGV یک نشانگر زیستی که با افزایش خطر ابتلا به بیماری کبد چرب و حمله قلبی ارتباط دارد، 18 درصد کاهش یافته است. گلوتامات (گلوتامات یا اسید گلوتامیک یکی از فراوان‌ترین اسید آمینه های موجود در بدن انسان) که با بیماری های قلبی، دیابت و امید به زندگی کوتاه تر نیز در ارتباط است، 29 درصد کاهش می یابد. این خبر خوبی برای همه افرادی است که می توانند دوازده دقیقه ورزش شدید را برای مقابله با بیماری های مهلک انجام دهند و زندگی را برای خودشان طولانی تر کنند.

بیشتربخوانید:تی آر ایکس TRX ورزش برای تمام فصول

سایر یافته های این مطالعه درباره زمان مناسب ورزش برای طول عمر بیشتر

دانشمندان عقیده دارند شروع درک بهتر زیربنای مولکولی چگونگی تاثیر ورزش بر بدن با ین مطالعه برای آنها محقق شده است. این روش می تواند برای افرادی که از فشار خون بالا یا سایر عوامل خطر متابولیکی رنج می برند نیز مفید باشد و آنها را در مسیر سالم تری در زندگی قرار دهد. وقت آن رسیده که با اختصاص دوازده دقیقه از برنامه شلوغ خود به ورزش تمرین را شروع کنید و سلامتی و طول عمر بیشتر را برای خود به ارمغان بیاورید.

مترجم: الهه زارعی