stomach-tumor معده ما همیشه و حتما نسبت به چیزهای خوب و بدی که می خوریم از خود واکنش نشان می دهدآشفتگی معده ،سوء هاضمه ،دل درد جزو این واکنش هاهستند سوال ما اینست  زمینه ساز این واکنش ها چه عواملی هستند

معده به دلایل مختلفی دچار درد می‌شود که از جمله ی آن می‌توان به گشاد شدن،‌سوراخ شدن آن و زخم های معده اشاره کرد و بر اساس علت زمینه ای آن درمان صورت می‌پذیرد

 گفت: یکی از علت‌های درد معده، گشاد شدن بیش از حد آن است، همچنین در اثر انسداد خروجی معده یا به موجب عواملی نظیر التهاب،‌اعصاب سطح معده تحریک می شوند و موجب درد در این ناحیه می‌شوند.

وی افزود: از دیگر عوامل درد معده می‌توان به سوراخ شدن آن اشاره کرد که به دلیل بیرون ریختن ترشحات داخل معده که شامل اسید و آنزیم‌های حذف کننده است، باشد.
آگاه تصریح کرد: بیمارانی که هوا زیاد بلع می‌کنند یا گاز معده در آنها بیش از حد تولید می‌شوند دچار درد معده می‌شوند. زخم های دستگاه گوارش که به دلیل تحریک اسید معده ایجاد می‌شوند نیز در به وجود آوردن این درد موثر هستند.
این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: درد معده بستگی به علت زمینه ای آن دارد. در بعضی از بیماران بر اساس تشخیص آندوسکوپی درمان صورت می‌گیرد و در مورد کسانی که درد طول کشیده و علائم مشکوک به زخم دارند ممکن است به بررسی هلیکوباکتر نیاز باشد که درمان هلیکوباکتر منجر به درمان است.