بر اساس ادعای یک تحقیق جدید نوشیدن شکلات داغ خانگی می تواند در باهوش شدن شما نقش بسزایی ایفا کند.

به گزارش ایندیاتایمز، برخی از افراد باهوش به دنیا می آیند، در حالی که برخی دیگر این ویژگی را می توانند با رعایت یک سبک سالم زندگی به دست بیاورند. مطالعه، یادگیری فعالیت یا یک زبان جدید، ورزش و همه این موارد به تغذیه ذهن شما در جهت باهوش شدن و فعال ماندن کمک می کند، اما اگر به شما بگوییم راه ساده تری برای باهوش شدن وجود دارد چه؟ بله، درست خواندید نتایج جدید تحقیق دانشمندان حاکی از آن است که استفاده از یک نوشیدنی خاص می تواند به شما در یادگیری مفاهیم جدید یا حل سریع تر مشکلات کمک کند و این نوشیدنی معجزه آسا شکلات داغ خانگی است.

شکلات داغ چگونه در باهوش شدن اثر دارد؟

در مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه بیرمنگام انجام شده محققان اثرات فلاونوئیدهای موجود در کاکائو بر عملکرد مغز بزرگسالان جوان و سالم را کشف کردند. این مطالعه روی 18 مرد بین 18 تا 40 سال انجام شده است. هر شرکت کننده با یک روش گردش خون مغز را به چالش کشیده که در آن به اجبار 5 درصد دی اکسید کربن تنفس کرده است. غلظت گاز 100 برابر بیشتر از غلظت 2 CO طبیعی در هوا بوده که این باعث افزایش غلظت دی اکسید کربن در جریان خون می شود که از نظر پزشکی به عنوان هایپرکاپنیا شناخته می شود.

شرکت کنندگان دو بار این فرایند را انجام دادند یک بار قبل از نوشیدن شکلات داغ و بار دیگر پس از نوشیدن آن. در هر دو زمان از شرکت کنندگان خواسته شد چندین آزمون شناختی را انجام دهند که مشاهده شود چه میزان در حل مسائل و  پیچیدگی ها پیشرفت داشته اند.

بیشتربخوانیم:شکلات داغ را از قلم نیندازید

بیشتربخوانید:روش تهیه شکلات داغ

نتایج تحقیق درباره شکلات داغ

در پایان مشخص شد افرادی که نوشیدنی ساخته شده با کاکائوی طبیعی غنی از فلاوانول را نوشیدند در پاسخ به هایپرکاپنیا بیشترین میزان اکسیژن رسانی در خون را تجربه کردند. سطح اکسیژن رسانی خون تا سه برابر بیشتر از افرادی که نوشیدنی کاکائو فرآوری شده و قلیایی نوشیده بودند، بیشتر مشاهده شد. همچنین شرکت کنندگان کارهای شناختی پیچیده را به طور متوسط ​​11 درصد سریع تر انجام دادند.

منابع دیگر فلاوانول ها

از این مطالعه به وضوح می توان دریافت که فلاوانول می تواند به بهبود عملکرد شناختی مغز کمک کند، اما کاکائو تنها محصول طبیعی غنی از فلاوانول نیست بلکه چندین ماده غذایی دیگر شامل سیب، توت، انگور و چای سبز نیز وجود دارند که حاوی فلاوانول هستند. تنها تفاوت کاکائو با موارد ذکر شده این است که محتوای فلاوانول در آن بیشتر است، بنابراین اگر می خواهید باهوش تر شوید شکلات داغ خانگی غنی از فلاوانول را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

بیشتربخوانید:قرص های شکلاتی روشی جدید برای درمان بیماری ها

مترجم: الهه زارعی