قارچ یکی از دلپذیرترین غذاهایی است که می توان در رژیم غذایی گیاهخواری گنجاند. آیا می دانید این ماده در بین مواد غذایی کمیاب است که منبع غذایی خوبی برای ویتامین D محسوب می شود؟ این یک سبزی کم کالری است که می توانید به عنوان بخشی از رژیم لاغری نیز از آن استفاده کنید. ماهیت قارچ همه کاره است یعنی می توان از آن در سالاد و سوپ استفاده کرد و حتی می توان آن را به عنوان یک میان وعده در نظر گرفت. در این مقاله در مورد دلایل اینکه شما چرا باید به صورت مرتب قارچ بخورید صحبت خواهیم کرد.

به گزارش ان دی تی وی، حتی اگر طعم خوشمزه این سبزیجات برای خوردن منظم به اندازه کافی برای شما قانع کننده نیست، در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که باعث می شود عاشق آن شوید.

ویتامین D در قارچ

بله، ویتامین D را می توانید از قارچ نیز دریافت کنید. طبق اعلام وب ام دی، قارچ ها در معرض نور خورشید ویتامین D می سازند. یک قارچ پرتابلا هنگامی که با نور خورشید پرورش می یابد می تواند ویتامین D کافی را برای یک روز تامین کند. قارچ های دکمه ای، انواع قارچ کرمینی قهوه ای و پرتابلا می توانند ویتامین D مورد نیاز بدن را فراهم کنند.

سلنیوم در قارچ

سلنیوم مانند آنتی اکسیدان در بدن کار می کند یعنی محافظت در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را فراهم می کند. همچنین قارچ ضمن تقویت سیستم ایمنی بدن منبع بسیار خوبی برای سلنیوم به شمار می آید.

بیشتربخوانیم:عارضه های های ناشی از کاهش سلنیوم بدن

بیشتربخوانیم:عوامل مؤثر در کاهش قدرت مبارزه سیستم ایمنی

نقش قارچ در کاهش وزن

قارچ ها کم کالری هستند و به عنوان نمونه پنج عدد قارچ دکمه ای یا یک قارچ کامل پرتابلا فقط 20 کالری دارد. همچنین قارچ می تواند شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه دارد.

بیشتربخوانیم:رژیم غذایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو

ماهیت قارچ ها همه کاره است

روژوتا دیوکار، متخصص تغذیه می گوید: شما باید غذاهایی بخورید که ماهیت همه کاره ای دارند. غذاهای ورسای به غذاهایی گفته می شود که به راحتی در دسترس باشند و پخته می شوند، به علاوه می توان آنها را به روش های مختلفی مانند سالاد، سبزی یا سوپ استفاده کرد. روش های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای خوردن قارچ استفاده کنید و لذت ببرید.

بیشتربخوانیم:مزایای مصرف قارچ برای صبحانه

مصرف این قارچ ها مغز شما را از نو خواهد ساخت

مترجم: الهه زارعی