آیا نمی توانید صبح خود را بدون یک فنجان قهوه شروع کنید؟ اگر جواب این سوال بله است در اینجا چند خبر خوب برای شما داریم. برخی مطالعات ادعا می کنند نوشیدن یک فنجان قهوه به صورت روزانه می تواند به شما کمک کند در طول روز بیدار و فعال باشید و البته فواید دیگری نیز برای سلامتی به همراه دارد.
قهوه سیاه سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است حتی دارای یک ترکیب شیمیایی قدرتمند است که به پیشگیری از بیماری های مختلف کمک می کند. نوشیدن قهوه به صورت روزانه می تواند خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و حتی موارد دیگر را کاهش دهد.
به گزارش ایندیاتایمز، اما آیا قهوه سیاه شگفت انگیز به کاهش وزن کمک می کند؟ بله، کاملا در کاهش وزن نقش دارد نوشیدن قهوه سیاه با تقویت سوخت و ساز بدن می تواند سرعت کاهش وزن شما را تسریع بخشد. طبق اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده داشتن یک فنجان قهوه سیاه سرشار از دانه های آسیاب شده فقط 2 کالری دارد. اگر قهوه دم کرده از دانه های بدون کافئین باشد تعداد کالری حتی به صفر می رسد. افزودن شکر و سایر طعم دهنده ها مانند قند، شکر، سویا، شیر، شربت شکلات یا وانیل به قهوه اگر شما قصد لاغری دارید به شما توصیه نمی شود. چهار دلیلی که قهوه سیاه می تواند به کاهش وزن کمک کند به شرح زیر است:
قهوه سیاه گرسنگی را سرکوب می کند
کافئین با کمک به سرکوب گرسنگی انرژی شما را در طول روز حفظ می کند. این ماده به مبارزه با هورمون های گرسنگی معروف به پپتید YY کمک می کند که در کنترل درد گرسنگی شما را یاری می کند.
اسید کلروژنیک قهوه سیاه
اسید کلروژنیک موجود در قهوه به تسریع روند کاهش وزن کمک می کند. با کاهش تولید گلوکز در بدن پر از آنتی اکسیدان است.
کافئین قهوه سیاه
کافئین موجود در قهوه فعالیت متابولیسم را افزایش می دهد، سطح انرژی را که به سوزاندن کالری بیشتر کمک می کند نیز افزایش می دهد. همچنین کافئین به حفظ سطح کلسترول کمک می کند که این امر برای سلامت قلب شما مفید است.
قهوه سیاه محتوای آب بدن را کاهش می دهد
آب اضافی در بدن یکی از دلایل افزایش وزن محسوب می شود، بنابراین نوشیدن قهوه سیاه باعث افزایش مقدار آب در بدن می شود که باید دفع شود. تکرر ادرار با کاهش وزن بدن به کاهش کیلوگرم های اضافی شما کمک می کند.
مترجم: الهه زارعی