اسپری تاخیری یک محصول محبوب و پرطرفدار است که برای ایجاد تاخیر در انزال مردان مورد استفاده قرار می گیرد. اسپری های تاخیری دارای موادی هستند که می توانند پس از اعمال بر روی پوست باعث کم شدن حساسیت سلول های عصبی و در نتیجه بالا رفتن زمان انزال در مردان شوند. ترکیبات موثره تاخیری مورد استفاده در این محصولات عموما لیدوکائین و یا بنزوکائین هستند که در سایر اسپری های بی حسی (مانند اسپری دندان) نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت خرید اسپری تاخیری مانند کدکس ، پاورمن، اسپری تاخیری ویگا 50000 ، ویاگرا و غیره با قیمت مناسب می توانید به فروشگاه آنلاین خرید کاندوم و محصولات زناشویی آی بساط مراجعه کنید.

چه کسانی می توانند از اسپری تاخیری استفاده کنند ؟

یکی از مشکلاتی که در رابطه بین زوجین وجود دارد، هماهنگ نبودن زمان ارگاسم بین زنان و مردان است. میانگین زمان ارگاسم در مردان بین 5 تا 10 دقیقه و این عدد برای بانوان بیش از 10 دقیقه است ، با این حساب اگر مرد و زن هر دو در یک شرایط ایده آل بدنی قرار داشته باشند بازهم امکان ناهماهنگی در زمان ارگاسم وجود دارد. ناگفته نماند که بسیاری از مردان به دلایل مختلف دارای مشکل زود انزالی هستند که می تواند این فاصله را بیشتر کند. استفاده از اسپری تاخیری را می توان یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل دانست.

پس در جواب سوالی که مطرح شد باید بگوییم مردانی که دچار زودانزالی هستند ، زوج هایی که فاصله معناداری بین زمان ارگاسم آنها وجود دارد و همچنین افرادی که ترجیح می دهند به مدت طولانی تری رابطه داشته باشند می توانند از اسپری های تاخیری لیدوکائین استفاده کنند.

چه کسانی نباید از این محصول استفاده نمایند ؟

باید توجه داشت که اندام های جنسی ، خصوصا آلت مردانه در حالت نعوظ بسیار حساس هستند و استعمال مواد خارجی بر روی آنها باید با دقت انجام شود. علی رغم اینکه اسپری های تاخیری با پوست و بدن انسان سازگار هستند اما افرادی وجود دارند که بدن انها نسبت به این محصول واکنش منفی نشان میدهد.

توصه می شود قبل از اعمال اسپری تاخیری ویگا 50000 و یا سایر مدل ها بر روی آلت ، ابتدا مقداری از آن را بر روی نقطه ای کوچک از پوست آلت و یا قسمتی دیگر از پوست امتحان نموده و سپس بر روی آلت اسپری نمایید.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری چگونه است ؟

قبل از هر چیز باید آگاه بود که مدت زمان تاثیر حداکثری این محصول بر روی پوست 10 تا 20 دقیقه است. این به این معنی است که اگر شما بلافاصله پس از استفاده از اسپری اقدام به برقراری رابطه نمایید، قطعا نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. پس از دانستن این نکته مهم به سراغ نحوه استفاده می رویم.

اسپری تاخیری را کجا باید زد ؟

بر اساس گفته تولید کنندگان این محصولات ، ناحیه زیر کلاهت آلت ایده آل ترین مکان برای اعمال اسپری است. به این صورت که 2 تا 3 مرتبه محلول را برروی قسمت زیر آلت اسپری نموده و سپس به آرامی با انگشت آن را ناحیه را مالش دهید تا جذب پوست شده و تاثیر خود را بگذارد. در صورت نیاز می توان اسپری را بر روی کلاهک و بدنه آلت (با احتیاط کامل و در صورت اطمینان از نداشتن حساسیت) استفاده کرد.

نکته مهم : پس از اثرگذاری و جذب ماده بی حس کننده توسط پوست ، آلت را ترجیحا با دستمال (توصیه شده) و یا با آب بشویید. این کار باعث می شود ماده اسپری تاخیری با واژن تماس پیدا نکند. دقت کنید اسپری نباید به هیچ وجه با واژن تماس مستقیم داشته باشد زیرا باعث بی حسی و آسیب رسیدن به آن می شود.

عوارض اسپری تاخیری چیست ؟

از آنجایی که این محصول باعث بی حسی موضعی در ناحیه آلت می شود می تواند مشکلات زیر را در مردان به وجود آورد :

  1. کم شدن حساسیت آلت مردانه و در نتیجه ایجاد اشکال در نعوظ به صورت موقت
  2. استفاده مداوم از اسپری می تواند حساسیت را کم کرده و باعث اختلال نعوظ دائمی شود
  3. لذت مردان از رابطه کمتر می شود
  4. ممکن است کیفیت اسپرم های مردانه را تحت تاثیر قرار دهد

علاوه بر مردان ، زنان نیز ممکن است درگیر عوارض اسپری تاخیری شوند . اگر بلافاصله پس از استعمال اسپری به رابطه مشغول شوید ، لیدوکائین باعث بی حس شدن واژن می شود و تمام رشته های شما برای کم نمودن فاصله ارگاسم پنبه می شود. از سویی محققان توصیه کرده اند که اسپری تاخیری و مواد شیمیایی موجود در آن می توانند برای جنین خطرناک باشند. برای به حداقل رساندن این ریسک توصیه می شود برای دخول از کاندوم نیز بهره ببرید.

کاندوم تاخیری بهتراست یا اسپری ؟

حتما می دانید که امروزه کاندوم های تاخیری متفاوتی در بازار موجود هستند که می توان از آنها استفاده کرد. برای مقایسه این دو محصول ابتدا باید مکانیسم عمل هر دو را بدانیم. هم کاندوم و هم اسپری تاخیری هر دو دارای مواد موثر یکسانی هستند که عموما لیدوکائین است.

  • در کاندوم تاخیری این ماده در انتهای کاندوم قرار دارد و با گرمای آلت فعال شده و اثر خود را می گذارد. اما در اسپری همانگونه که قبلا شرح داده شد باید ماده بر روی آلت اسپری شود.
  • از آنجایی که برای اثر کردن ماده تاخیری به زمان نیاز است پوشیدن کاندوم تاخیری و صبر کردن مقداری دشوارتر از اسپری است.
  • مقدار ماده داخل کاندوم محدود است و ممکن است میزان تاخیر لازم را ایجاد نکند.
  • میزان ماده تاخیری را با اسپری می توان راحتتر کنترل نمود ، این امر برای کسانی که دچار اختلال نعوظ نیز هستند امری مهم است.
  • همانگونه که توصیه شد ، بهتر است در هنگام استفاده از اسپری تاخیری از کاندوم نیز استفاده کنید ، درحالیکه با استفاده از کاندوم تاخیری این موضوع خود به خود حل خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد همه آنچه که باید د مورد اسپری تاخیری بدانیم گنجانده شود. حتما سعی کنید نحوه استفاده درست از اسپری را آموخته و به صورت کنترل شده از آن استفاده کنید. برای خرید اسپری تاخیری میتوانید به فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند آی بساط و یا داروخانه ها مراجعه کنید.