افرادی که از دیابت رنج می برند در مورد هر آنچه که می خورند محتاط هستند مراقبت و احتیاط این گروه از افراد گاهی اوقات تا حدی پیش می رود که آنها برای کنترل سطح قند خون، خود را از خوردن برخی غذاها (شیرینی ها از جمله میوه ها) محروم می کنند، اما بهترین گزینه برای اجتناب کامل از مصرف هر غذایی مصرف آن در حد متوسط است.
به گزارش ایندیاتایمز، پرتقال میوه ای زمستانی است که خیلی ها آن را دوست دارند. با این حال، اگر از دیابت رنج می برید و لذت بردن از این میوه آبدار و خوشمزه را محدود می کنید باید بدانید واقعا انجام این کار لازم است که از خوردن این میوه غنی از ویتامین C دوری کنید، حقیقت چیست؟

آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند پرتقال بخورند؟

پاسخ ساده به این سوال بله است بیماران مبتلا به دیابت مطمئنا می توانند در روزهای آفتابی زمستان از خوردن پرتقال لذت ببرند. به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می شود غذاهایی غنی از فیبر و شاخص گلیسمی متوسط را مصرف کنند. پرتقال پر از فیبر و دارای قند طبیعی است که مصرف آن برای بیماران دیابتی کاملا بی خطر است.

نکته مهم درباره مصرف پرتقال

شما باید از مصرف آب پرتقال تولید شده در بازار خودداری کنید زیرا این مواد غالبا سرشار از قند مصنوعی و مواد نگهدارنده است که برای افرادی که از دیابت رنج می برند یک امتیاز منفی بزرگ محسوب می شود. دلایل دیگر اینکه چرا افراد مبتلا به دیابت نباید از خوردن این میوه فوق العاده سالم غافل شوند در ادامه توضیح داده شده است.

پرتقال سیستم ایمنی شما را تقویت می کند

پرتقال سرشار از ویتامین C است که باعث افزایش ایمنی بدن می شود. فصل زمستان بدن ما را در برابر بیماری های مختلف آسیب پذیرتر می کند و مصرف مواد غذایی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می تواند بیماری های فصلی را از ما دور نگه دارد.

پرتقال برای سلامتی قلب مفید است

رژیم غذایی سالم برای قلب ترکیبی از فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین ها است که پرتقال از همه این خصوصیات برخوردار است و در نتیجه باعث سلامت قلب می شود، همچنین به مدیریت قند خون و کلسترول در بدن کمک می کند.
فیبر نقش اصلی را در هضم سالم غذا در بدن بازی می کند و با ارتقای سلامت روده و تقویت متابولیسم به شما کمک می کند. پرتقال منبع غنی از فیبر است، بنابراین گزینه بسیار مفیدی برای سلامت دستگاه گوارش محسوب می شود.

کاهش وزن دوستانه با پرتقال

با فرا رسیدن سال جدید کاهش وزن یکی از دغدغه های ذهنی اغلب افراد محسوب می شود. پرتقال میوه ای کم کالری است، بنابراین یک میان وعده کامل برای کاهش وزن به شمار می آید.

پرتقال میوه ای دیابتی پسند

پرتقال سرشار از فیبر است و شاخص گلیسمی کمی دارد همین امر باعث می شود میوه ای مناسب برای بیماری دیابت باشد.
مترجم: الهه زارعی