شرکت بازرگانی ندا شیرین ایرانیان با نام تجاری ندا شیمی با تجربه 15 ساله و بهره مندی از متخصصین و کارشناسان خبره  و با هدف تامین کلیه نیازهای ازمایشگاهی و پژوهشی در راستای تسهیل خدمات به مراکز معتبر پژوهشی و دانشگاهی دانشجویان و سایر اقشار تامین گردیده است ، فروش مواد شیمیایی مجموعه ندا شیمی به صورت مستقیم و بدون هیچگونه واسطه از بزرگترین و برترین برندهای معتبر و شناخته شده در این حوزه و با بهره گیری از بهترین و بروزترین تجهیزات و در کمترین زمان ممکن در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

خرید مواد شیمیایی با ضمانت اصالت کالا از ندا شیمی

اکثر افراد که به دلیلی نیازمند  خرید مواد شیمیایی تا  مواد صنعتی هستند، می‌دانند که در خیابان ناصر خسرو به راحتی می‌توانند به این مواد دسترسی داشته باشند، بی آنکه فروشندگان که اغلب آنها را دستفروشان و یا واحدهای صنفی غیرقانونی تشکیل می دهند و تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نمی باشند علاوه براین  قیمت‌های گزاف و خارج از عرفی که به مشتریان ارائه می شود و همچنین کیفیت غیرمطلوب برخوردار هستند و اگر خریدار به خوبی با ماده مورد نظر آشنایی نداشته باشد به راحتی در دام این افراد سودجو گرفتار می شود، همچنین  تهیه مواد شیمیایی غیر مجاز با درصد خلوص پایین است ، با توجه به حساسیت کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی و به ویژه پزشکی و داروسازی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بر اساس نوع کاربرد با درجه های خلوص متفاوت و در وزن و حجم کمتری تولید شده و به بازار مواد شیمیایی آزمایشگاهی عرضه می شوند و بسته به نوع درجه خلوص و اندازه بسته بندی دارای خلوص و قیمت های متفاوتی هستند، حال با توجه به سوداگران ممکن است یک ماده شیمیایی آزمایشگاهی خریداری شده دارای خلوص مربوطه نباشد لحظه ای فکر کنید چه جواب آزمایشی را میتواند در خروجی کارآزمایشگاهی یا تحقیقاتی ارائه دهد.

انواع مواد شیمیایی :

در علم شیمی مواد شیمیایی، متشکل از عناصر و اتم های شیمیایی است با آرایش مشخص، که طی پیوند های شیمیایی مختلف در کنار هم ترکیب خاص با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند،  به طور دقیق تر باید گفت ماده شیمیایی را نمی توان از طریق روش های فیزیکی به اجزا و مولکول های سازنده اش تجزیه کرد چرا که برای این کار لازم است پیوند های شیمیایی میان اجزا شکسته شوند.

مواد شیمیایی به دو گروه ساده و پیچیده طبقه بندی می شوند، مواد شیمیایی ساده تنها از یک نوع اتم ساخته شده و در علم  شیمی عنصر نامیده می شوند، در صورتی که یک ماده شیمیایی پیچیده از اتم ها و عناصر مختلف تشکیل شده است و پیچیده تر بوده و ترکیبی نیز نامیده می شود.  همه این مواد که به صورت طبیعی در طبیعت و طی فرایند های طبیعی ساخته شده و یا  به صورت مصنوعی سنتزمی شوند اغلب در آزمایشگاه ها و یا صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و بر اساس نوع کاربرد آن ها به مواد شیمیایی آزمایشگاهی و مواد شیمیایی صنعتی طبقه بندی می شوند.

ده نمونه از مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار رایج  و پرکاربرد:

  • نام: اتانول

مشخصات فیزیکی: مایع فرار و بی رنگ.

فرمول شیمیایی: CH3CH2OH یا C2H6O

کاربرد اتانول : اتانول از رایج ترین الکل های موجود در آزمایشگاه هاست. از این الکل به عنوان حلال و نیز ماده ضدعفونی کننده که خاصیت میکروب کشی و ضد باکتریایی دارد استفاده می گردد و بسته به درجه خلوص دارای کاربرد های مختلف است. به طور مثال الکل 70 درصد برای ضد عفونی سطوح مناسب است.

  • نام: سولفوریک اسید Sulfuric acid

مشخصات فیزیکی: مایع غلیظ ، بی رنگ ، روغنی ،  با خاصیت خورنده.

فرمول شیمیایی: H2SO4

کاربرد سولفوریک اسید : این اسید قوی در آزمایشگاه ها به منظور هضم و از بین بردن مواد زاید در فرایند های آزمایشگاهی مختلف کاربرد داشته و نیز برای پاکسازی سیستم های فاضلاب و تولید سایر مواد آزمایشگاهی از جمله فسفریک اسید استفاده می شود.

 نام: سدیم هیدروکسید یا سود پرک 

مشخصات فیزیکی: پودر یا گرانول جامد سفید رنگ کریستالی با خاصیت قلیایی و خورنده که در تماس با پوست دست خالت لغزنده و صابونی ایجاد می کند.

فرمول شیمیایی: NaOH

کاربرد سود پرک : از سدیم هیدروکسید به عنوان رایج ترین هیدروکسید با خاصیت قلیایی در کنار هیدروکلریک اسید برای تنظیم و تشخیص pH در آزمایشگاه های شیمی و بیولوژی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده باعث بالا رفتن pH می گردد.

 نام: متانول Methanol یا متیل الکل

مشخصات فیزیکی: مایع بی رنگ است که در دمای 64.96 درجه سانتیگراد (148.93 درجه فارنهایت) می جوشد و در 93.9 درجه سانتیگراد (137 درجه فارنهایت) جامد می شود.

فرمول شیمیایی: CH3OH

کاربرد متانول : متانول یکی دیگر از الکل های رایج موجود در آزمایشگاه های زیستی و شیمیایی ست که به عنوان حلال و فاز متحرک ستون های کروماتوگرافی مایع  و فاز معکوس مورد استفاده است.

  • نام: ید Iodine

مشخصات فیزیکی: جامد با رنگ بنفش تیره.

فرمول شیمیایی: عنصر با نماد شیمیایی  I و عدد اتمی 53.

کاربرد ید: از ید برای مصارف آنالیزی مواد و یک معرف برای تشخیص وجود و میزان مواد مانند نشاسته استفاده می گردد. همچنین به عنوان استاندارد در اسپکتروسکوپی کاربرد دارد.

  • نام: بتا مرکاپتو­اتانول (2-Mercaptoethanol)

مشخصات فیزیکی: مایع آبکی سفید رنگ با بوی نامطبوع مشخص.

فرمول شیمیایی: HOCH2CH2SH

کاربرد بتا مرکاپتو­اتانول : به عنوان احیا کننده باند های دی سولفیدی و آنتی اکسیدان بیولوژیکی مورد استفاده قرار می گیرد. سه کاربرد اصلی این ماده عبارت است از احیای پروتئین ها، جلوگیری از اکسید شدن پروتئین ها و دناتوره کردن ریبونوکلئاز ها.

  • نام: سدیم کربنات Sodium carbonate

مشخصات فیزیکی: پودر جامد سفید رنگ که در نسبت های مختلف در آب قابل حل است.

فرمول شیمیایی: Na2CO3.nH2O با تعداد مولکول آب متغیر.

کاربرد سدیم کربنات : به عنوان ماده تمیز کننده و نیز از بین برنده موقت و دائم سختی آب استفاده می گردد. از این ماده در تولید صابون، کف و کاغذ و نیز سایر ترکیبات سدیم مانند بوراکس نیز استفاده می شود.

  • نام: پتاسیم یدید Potassium iodide  

مشخصات فیزیکی: جامد پودری سفید رنگ بدون بو.

فرمول شیمیایی: KI

کاربرد پتاسیم یدید :  این ماده دارای کاربرد های گسترده ای در پزشکی و داروسازی است. مهم ترین آن از بین بردن رادیکال ها به ویژه رادیکال هاب هیدروکسیل است.

  • نام: پتاسیم هیدروکسید Potassium hydroxide

مشخصات فیزیکی: جامد پودری یا گرانولی سفید رنگ بدون بو با خاصیت قلیایی قوی است که خوردنده است.

فرمول شیمیایی: KOH

کاربرد پتاسیم هیدروکسید: به عنوان یک باز قوی برای خنثی سازی اسید ها و نیز پیش ماده تولید صابون های مایع استفاده می شود.

  • نام: ترت بوتانول یا ترت بوتیل الکل tert-Butyl alcohol (TBA)

مشخصات فیزیکی: ترت بوتیل الکل مایع روغنی بی رنگ و با بوی تند الکل است که در آب شناور  و مخلوط است. دارای بخار تحریک کننده و نقطه انجماد 78 درجه فارنهایت است.

فرمول شیمیایی: (CH3)3COH

کاربرد ترت بوتانول: به عنوان حلال ، دناتوره کننده اتانول ، ماده پاک كننده رنگ و تقویت كننده اكتان بنزین و اکسیژنات استفاده می شود. این ماده واسطه ای شیمیایی است که برای تولید متیل ترت بوتیل اتر (MTBE) و اتیل ترت بوتیل اتر (ETBE) به ترتیب با واکنش با متانول و اتانول و ترت بوتیل هیدروپراکسید (TBHP) با واکنش با پراکسید هیدروژن استفاده می شود.

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی بدون واسطه

عرضه محصولات مجموعه ندا شیمی به صورت مستقیم و بدون هیچگونه واسطه از بزرگترین و برترین برندهای معتبر و شناخته شده درحوزه فروش مواد شیمیایی و در کمترین زمان ممکن در اختیار شما مشتریان عزیزان قرار می گیرد که این وجه تمایز با سایر رقبا در این حوزه می باشد و این امر بدون شک جز با اعتماد شما مشتریان عزیز محقق نمی شود و در حال حاضر شرکت نداشیمی به عنوان یک برند مطرح و قابل اعتماد در کلیه مراکز دولتی وخصوصی با سابقه ای درخشان شناخته می شود جهت دریافت قیمت مواد شیمیایی می توانید به آدرس سایت نداشیمی به وبگاه https:://www.nedashimi.com یا با موتور جستجوی خود نام نداشیمی را جستجو کنید.