سرماخوردگی ، گلودرد و سرفه، اغلب  در کودکان رخ می دهد. این اتفاق گریزناپذیر یک امرطبیعی در زندگی کودکان است چرا که ویروس های مختلفی از سرماخوردگی وجود دارد که نیاز است بدن کودک نسبت به آنها ایمن شود.

سرفه درکودکان از جمله مواردی است که می‌تواند باعث نگرانی پدر و مادرها شود. با این حال سرفه در کودکان اغلب منشأ طبیعی دارد اما در صورت بروز سرفه های غیرعادی یا مزمن در کودکان، لازم است تا به پزشک مراجعه شود.

کودکان زمانی سرفه می‌کنند که فضای داخلی نای ملتهب شده باشد.  این اتفاق معمولا زمانی می‌افتد که کودک مریض است یا بدن با بیماری مبارزه می‌کند و خلط زیادی ایجاد می‌شود. سرفه معمولا علامت عفونت تنفسی است؛ اما ممکن است بر اثر سایر بیماری‌های تنفسی مثل آسم ایجاد شود.

سرفه چیست؟

سرفه، رفلکس یا واکنش بسیار مهمی است، چراکه خلط‌های اضافی را از بین می‌برد و به هوا اجازه می‌دهد که به راحتی از طریق نای در  شش‌ها جریان پیدا کند و به کودک کمک می‌کند تا نفس بکشد.

سرفه کودک زمانی بدتر می‌شود که دراز کشیده باشد. در این شرایط خلط در پشت گلو جمع می‌شود. کودکان به جای اینکه خلط را تف و از گلو خارج کنند، معمولا تمایل دارند آن را ببلعند. این امر می‌تواند موجب ناراحتی معده یا استفراغ شود. به‌خصوص زمانی که بی‌امان سرفه می‌کنند.

درمان انواع سرفه

اگر کودکتان سرفه می‌کند، می‌توانید برای درمان یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

استراحت یکی از بخش‌های مهم درمان برای کودک شما به شمار می‌رود، در این شرایط باید سر کودکان را بالاتر بگذارید تا سرفه کاهش یابد برای نوزادان شیب درست کنید تا راحت‌تر باشند.

دقیق باشید و توجه کنید که هنگام خوابیدن کودک و نوزاد در وضعیتی که شما فراهم کرده اید به خوبی تنفس می‌کند.

مایعات همیشه کارساز است.

تنفس در هوای مرطوب کمک زیادی به کاهش سرفه های کودک شما می کند.

اگر سرفه کودک شما خشک است ، او را در معرض هوای خنک نه سرد قرار دهید تا هوای متفاوت از دمای خانه استنشاق کند.

داروهای گیاهی ضدسرفه همیشه ایمن هستند

بهترین روش برای درمان سرفه کودکان شربت های ضد سرفه و گیاهی مخصوص کودکان است.روش های مختلفی برای تسکین و بهبود سرفه وجود دارد که برخی از آن ها شیمیایی و دارای عوارض بیشتر و برخی گیاهی و با عوارض محدودتری می باشند. شربت پدی کاف تولید مجتمع صنایع دینه ایران که یک شربت گیاهی و فاقد الکل و رنگ و طعم مصنوعی می باشد، یکی از راه های موثر برای تسکین سرفه کودکان و حتی بزرگسالان (در دوز بالاتر) می باشد.

آشنایی با شربت گیاهی ضدسرفه پدی کاف

 شربت گیاهی پدی کاف دینه یک شربت گیاهی و طبیعی با تاثیر خلط آور و ضد سرفه مخصوص کودکان است که باعث بهبود سرفه های خشک و برونشیت می شود. این شربت گیاهی تنفس در کودک را بهبود بخشیده و باعث کاهش التهاب مجاری تنفسی فوقانی و برونشها می شود.

شربت گیاهی پدی کاف دارای عصاره گیاهان آویشن، ختمی و عشقه است. این گیاهان دارای خاصیت ضد التهاب و اسپاسم برونش ها هستند و تاثیر به سزایی در بهبود و درمان سرفه کودکان دارند.

ترکیبات و موسیلاژ گل ختمی با ایجاد یک لایه محافظ بر روی مخاط موجب نرم کنندگی مجاری تنفسی و پیشگیری از خراشیدگی و آسیب در ناحیه گلو می شوند.

شربت گیاهی پدی کاف دینه همچنین به منظور بهبود سرفه های تحریکی و سرماخوردگی نیز بسیار توصیه می شود. از ویژگی های مهم این محصول طبیعی بودن و عدم وجود الکل، رنگ و طعم دهنده و مصنوعی در ترکیبات آن است. وجود الکل در شربت ضد سرفه ممکن است باعث خشکی گلو شود ضمن آنکه مصرف آن به ویژه برای کودکان مناسب نمی باشد. رنگ و طعم مصنوعی نیز در مواردی ممکن است که تحریک کننده و حساسیت زا باشند.

مزایای شربت گیاهی پدی کاف برای درمان سرفه کودکان  

التیام بخش سرفه های تحریکی، سرماخوردگی و حساسیتی برای اطفال

ضد التهاب و ضد عفونی کننده مجاری تنفسی فوقانی

تسریع روند درمان و بهبود سرفه در کودکان

خلط آور

کاملا طبیعی و دارای عصاره گیاهی آویشن، ختمی و عشقه

دارای طعم مطلوب

نحوه تاثیر شربت گیاهی پدی کاف برای بهبود سرفه کودکان

شربت گیاهی پدی کاف به دلیل وجود آویشن و عشقه که اثرات آنها در درمان سرفه و برونشیت مورد تایید است، دارای خواص ضد التهاب و اسپاسم برونش ها می باشد. بعلاوه خاصیت ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد ویروسی مواد موثره آویشن و عشقه ثابت شده است. تیمول (ماده موثره اصلی آویشن) با دفع از طریق مجاری تنفسی فوقانی، موجب ضد عفونی شدن این مجاری می گردد. دیگر ترکیبات موجود در عصاره نظیر  فلاوونوییدها با تاثیر ضد التهابی باعث رفع تحریکات و التهابات مجاری تنفسی می شود. در فرمولاسیون این شربت گیاهی همچنین از گیاه ختمی استفاده شده است. موسیلاژ تولید شده توسط ختمی به عنوان یک لایه محافظ بر مخاط آسیب دیده گلو عمل کرده و دارای خواص نرم کنندگی، ضدسرفه و ضد التهاب می باشد. شربت پدی کاف فاقد الکل، رنگ و طعم دهنده مصنوعی می باشد و میزان تیمول آن به گونه ای تنظیم شده است که ضمن دارا بودن خواص درمانی به خوبی مورد پذیرش شیرخواران و کودکان قرار می گیرد و از این رو به عنوان شربت تسکین دهنده سرفه اطفال( خصوصا در سرفه های تحریکی، حساسیتی و سرماخوردگی) گزینه مناسبی است.

آیا شربت گیاهی پدی کاف دارای عوارض می باشد؟

به دلیل این که این محصول گیاهی و فاقد رنگ دهنده و مواد شیمیایی می باشد، تاکنون هیچ گونه عوارض و تداخل دارویی برای این شربت گزارش نشده است.

طریقه مصرف شربت گیاهی پدی کاف 

قبل از مصرف این دارو حتما با پزشک کودکان مشورت کنید. ولی  دستور العمل کلی مصرف این شربت به صورت زیر می باشد

در اطفال کمتر از یک سال با نظر پزشک مصرف شود.

در کودکان بین 1 تا 2 سال به مقدار 2.5 میلی لیتر (نصف پیمانه ) مصرف شود.

شربت گیاهی پدی کاف برای کودکان بالای 2 سال به میزان 5 میلی لیتر (یک پیمانه) به منظور تسکین سرفه باید مورد استفاده قرار گیرد. در صورت دستور پزشک مصرف این شربت گیاهی برای اطفال 3 تا 6 بار در روز قابل مصرف خواهد بود.

بزرگسالان نیز می توانند برای تسکین انواع سرفه از جمله سرفه های خشک از این دارو با دوز دو برابر نسبت به کودکان استفاده کنند.

شرایط و نحوه نگهداری شربت گیاهی پدی کاف

پس از باز شدن درب شربت، حداکثر زمان استفاده به مدت 4 هفته می باشد.

پس از استفاده از شربت بطری را بسته و در محیطی به دور از گرما و نور نگهداری کنید.

دارو دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

موارد منع مصرف شربت گیاهی پدی کاف

افرادی که دارای حساسیت و آلرژی به هر یک از اجزای این فراورده می باشند، قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت نمایند

مصرف این شربت در دوران بارداری و شیردهی باید با تجویز و تایید دکتر صورت پذیرد.

در هنگام استفاده از شربت گیاهی پدی کاف به این نکات توجه کنید:

قبل از مصرف شیشه شربت را تکان دهید.

در صورتی که کودک آلرژی یا هر نوع حساسیتی داشته باشد، قبل از استفاده این موضوع را به پزشک معالج اطلاع دهید.

مصرف این شربت برای کودکان کمتر از 1سال حتما باید با توصیه پزشک صورت پذیرد.

حتما پس از استفاده درب بطری را بسته و در جایی به دور از نور و گرما و دور از دسترس اطفال قرار دهید.

افرادی که به آویشن و یا هریک از اجزای فرآورده، حساسیت دارند نباید از این شربت استفاده کنند.

این دارو خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی نیز دارد و از شیوع ویروس و تشدید سرماخوردگی جلوگیری می کند.

این شربت برای بهبود سرفه های بزرگسالان نیز مورد استفاده قرار می گیرد، اما دستور العمل مصرف آن باید توسط پزشک تعیین گردد.

در صورت عدم بهبود پس از مصرف این شربت در مدت زمان 10 روز، حتما باید به دکتر متخصص مراجعه شود.

قابل تهیه در کلیه داروخانه های کشور

www.dinehiran.ir

info@dinehiran.ir

صدای مشتری: 02161018 داخلی3