free_woman

جوشانده خاکشیر برای رفع اسهال‌های ساده و رفع ترشحات زنانگی مفید است.ز بین بردن کهیر و التهابات پوستی ، رفع اسهال روده و خونی و از بین بردن ترشحات زنانه و آب آوردن نسوج بسیار مفید است

شربت خاکشیر علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای رفع عطش نیز میتوان از آن استفاده کرد.از این گیاه به شیوه های دیگر هم میتوان استفاده نمود که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد. آیا میدانید چه تب بری موثر است؟ خاکشیر ادرار آور است و مصرف آن تب را از بین می‌برد و صدا را باز می‌کند.

خاکشیر از نظر طب قدیم ایران گرم و خنک کننده است. گیاهی است، علفی یک ساله یا 2 ساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر نیز می‌رسد.

تخم این گیاه که همان خاکشیر است، ریز و کمی دراز و معمولاً به 2 رنگ وجود دارد یکی از آن‌ها قرمز که دارای طعم کمی تلخ است و دیگری به رنگ قرمز تیره است.

خاکشیر التیام دهنده زخم و جراحات است و جوشانده خاکشیر برای رفع اسهال‌های ساده می‌تواند، مفید باشد. خاکشیر ادرار‌آور است و تب را از بین می‌برد، خاکشیر صدا را باز می‌کند.

مصرف خاکشیر برای برطرف کردن جوش‌های صورت که به علت خوردن چربی و شیرینی زیاد ایجاد می‌شود، می‌تواند از بین ببرد.

جوشانده خاکشیر برای رفع ترشحات زنانگی مفید است. برای دفع کرم مفید است. التهاب کلیه را برطرف می‌کند. سرخک و مخملک را دوا می‌کند. خاکشیر صدا را باز می‌کند.

توجه:
بعضی از افراد هنگامیکه خاکشیر می‌‌خورند ممکن است سردرد بگیرند اینگونه اشخاص باید خاکشیر را با کتیرا بخورند.