بیمه عمر بیمه ایران نمایندگی میدان فاطمی

مهمترین بیمه‌ای که باید با آن آشنا شوید!!

بیمه عمر و پس‌انداز از آن دسته بیمه نامه‌هایی می‌باشد که به انتخاب شخص بیمه‌گذار شرایط آن تعیین می‌شود و در رابطه با پرداخت مبلغ دست بیمه‌گذار باز است و می‌تواند مقدار حق بیمه و نحوه پرداخت آن را به دلخواه خود مشخص کند و از دیگر مزایای این بیمه‌نامه این است که تمامی اقشار بیمه‌نامه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند حتی از بدو تولد!

حال یک سوال از شما می‌پرسیم ،آیا می‌دانید برای چه افرادی بیمه عمر یک اقدام ضروری است؟

با چند مثال برای شما توضیح خواهیم داد:

شما ۲ فرد را در نظر بگیرید یکی به عنوان شخصی که پیک موتوری کار میکند و شخص دیگر فردی که در یک اداره به عنوان کارمند اداری مشغول به کار است. مسلمأ خطراتی که در حیطه شغلی پیک موتوری می‌باشد مانند تصادفات در این خیابان‌های شلوغ ، خیلی بیشتراست نسبت به فردی که در یک مکان مشخص و تردد کمتر در حال فعالیت است. دراینجا به این نتیجه می‌رسیم که داشتن یک بیمه‌نامه عمر برای پیک موتوری بسیار حائز اهمیت است زیرا در بیمه عمر علاوه بر داشتن پوشش سرمایه فوت عادی پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه، پرداخت هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه و نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه و دریافت مستمری بر اثر حادثه  نیز وجود دارد

شاید این سوال برایتان مطرح شود که فقط افرادی که دارای شغل پر خطری می‌باشند به این بیمه احتیاج دارند، اما باید گفت خیر بلکه باید موقعیت هر فرد در نظر گرفته شود به این معنی که دید شما نسبت به این بیمه‌نامه چیست؟

بیشتر بخوانید: شرح کلوز بیمه مسئولیت

ممکن است یک شخص فقط از لحاظ مالی و سود دهی به این بیمه نامه نگاه کند اما شخص دیگری تحت پوشش قرار گرفتن در این بیمه نامه به منظور دریافت خدمات پزشکی را مد نظرقراردهد، یا شخص دیگری هردو این موارد را بخواهد یعنی هم خودش را تحت پوشش قرار دهد هم ازبهره‌ای از این بیمه نامه به صورت پس‌انداز و سپرده گذاری ببرد.

بیمه ایران نمایندگی میدان فاطمی

با توضیحات بالا متوجه شدیم که باید نیاز هر شخص را در تهیه این بیمه‌نامه در نظر بگیریم و متناسب با آن‌ها قدم برداریم متاسفانه در اطرافمان می‌بینیم افرادی که این بیمه نامه را تهیه کرده‌اند اما یا اطلاعات کافی در مورد آن ندارند یا در زمان صدور بیمه نامه درست راهنمایی نشده‌اند و بیمه نامه مغایر با نیازهای آنها تهیه شده است. به همین دلیل است که بارها تاکید شده انتخاب یک مشاور خوب بیمه‌ای می‌تواند به شما در زمان صدور بیمه نامه کمک بسزایی داشته باشد.

در جمع بندی کلی اگر بخواهیم این بیمه نامه را تعریف کنیم بیمه ایست مناسب برای تمام افراد جامعه که بسته به نیازهای خود می‌توانند شرایط آن را تعیین و خریداری کنند.

پوشش‌های حادثه در این بیمه نامه یکی از عللی است که نقش این بیمه نامه را برای افرادی که درگیر مشاغل پرخطر هستند پررنگ جلوه میدهد.

ایتم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد پرداخت مستمری در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه است که 3 برابر آخرین پرداختی حق بیمه به مدت ده سال می‌باشد و بیمه گذار از  پرداخت حق بیمه معاف است و این خود مزیتی دیگر به حساب می‌آید زیرا بیمه نامه برقرار است و شرایط آن به قوت خود باقی است.

البته این بیمه نامه مزایای بسیار دیگری هم دارد که میتوان به وام بدون ضامن آن نیز اشاره کرد به این صورت که بیمه گذار می‌تواند پس از پایان سال دوم از90 درصد ارزش بازخرید خود به صورت وام بدون ضامن استفاده کنید.