با شروع سال 2021، مطمئن هستیم بیشتر شما در جشن و سرور سال نو میلادی در مصرف غذا، نوشیدنی و شکر افراط کرده اید. بعد از همه جشن ها و پرخوری ها حالا زمان آن فرا رسیده است که سموم بدن را بیرون بریزید و برای اهداف جدید لاغری خود دوباره دست به کار شوید.

تمیز و پاک کردن سیستم بدن از سموم نخستین قدم برای سلامتی محسوب می شود. سم زدایی از بدن در فواصل منظم نه تنها به شما در کنترل وزن کمک می کند بلکه دارای مزایای سلامتی دیگری است. به گزارش ایندیاتایمز، در اینجا چند معجون سم زدایی آسان آورده شده است که به شما برای شروعی دوباره کمک می کند.

سم زدایی با آب، دارچین و سیب

دستور العمل های سالم به سختی طعم خوبی دارند و این یکی هم از این قاعده مستثنی نیست. آب دارچین سیب دارای عناصر غذایی گیاهی و آنتی اکسیدانی است که از شما در برابر بیماری هایی مانند سرطان، فشار خون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کند، همچنین این نوشیدنی می تواند سوخت و ساز بدن شما را همراه با پاکسازی سیستم تقویت کند.

یک عدد سیب ریز خرد شده و یک عدد چوب دارچین را در یک لیوان آب قرار دهید. به درستی ترکیب کنید حال نوشیدنی سالم آماده است.

سم زدایی با زنجبیل، هویج و پرتقال

پرتقال غنی از ویتامین C، هویج مملو از بتاکاروتن و زنجبیل دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است. ترکیب این سه ماده قدرتمند یک نوشیدنی سم زدایی کامل را ایجاد می کند.

به سادگی می توانید یک عدد پرتقال با اندازه متوسط​​، یک عدد هویج و یک تکه زنجبیل را بردارید و آنها را در مخلوط کن بریزید، سپس نصف فنجان آب اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. می توانید این نوشیدنی را بدون تحمل فیبر اضافی مصرف کنید.

نیمبو پانی کلاسیک

لیموناد یکی از نوشیدنی های سم زدایی است که طعم خوبی دارد. لیمو به هیدراته ماندن بدن کمک کرده و ویتامین C مورد نیاز بدن شما را تامین می کند، هنگام سم زدایی به جای لیموناد شیرین، لیموناد نمکی را انتخاب کنید.

چای زنجبیل، لیموترش و عسل

یک فنجان چای داغ بهترین نوشیدنی برای تامین گرمای بدن در زمستان و سم زدایی همزمان از بدن است، همچنین چای رنجبیل، لیمو و عسل هم که بسیار معروف است می تواند گلودرد و سرماخوردگی را درمان کند. در نظر داشته باشید بعد از صاف کردن آب جوشانده با زنجبیل، عسل و لیمو را به آن اضافه کنید.

سم زدایی با آب چیا

دانه های چیا فاقد گلوتن و منبع غنی از کلسیم هستند و با سرکوب اشتها به کاهش وزن کمک می کنند. دانه های چیا وقتی به یک لیوان آب اضافه می شوند باد می کنند و ژله مانند می شوند. برای تقویت متابولیسم بدن و پاکسازی سیستم می توانید این نوشیدنی را صبح بنوشید.

مترجم: الهه زارعی