امروزه استفاده از کاندوم میان زوجین بسیار پر طرفدار شده است و برای سلامت جنسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا حدی که کارشناس های سلامت برای استفاده از کاندوم تاکید دارند زیرا استفاده از کاندوم می تواند باعث بالا بردن سواد جنسی میان زوجین و پیشگیری از بیماری های آمیزشی بشود .

کاندوم چیست ؟

به صورت کلی می توان گفت کاندوم یک وسیله مورد استفاده برای آقایان است که می تواند از بارداری تا حد بالایی پیشگیری کند و باعث جلوگیری از انتقال عفونت های آمیزشی میان زوجین هم باشد . به دلیل اهمیت بالایی که استفاده از کاندوم دارد می خواهیم در این متن شما را به شناخت کامل از این وسیله برسانیم تا بتوانید با آگاهی کامل از آن استفاده کنید .

کاندوم را می توان یک وسیله کشسانی و منعطف به عنوان یک پوشش با جنس پلاستیکی از لاتکس  معرفی کرد که توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد  . استفاده از کاندوم می تواند از تماس آلت های تناسلی زوجین در هنگام برقراری رابطه جنسی با یکدیگر جلوگیری کند .

مزایای کاندوم چیست ؟

 • جلوگیری از برخورد مستقیم آلت های تناسلی زوجین به صورت مستقیم با یکدیگر
 • جلوگیری از بارداری خانم ها ( % 85 تا 95 % )
 • روان کننده بسیار عالی برای آسان سازی رابطه جنسی
 • دارای اسپرم کش برای جلوگیری از بارداری
 • جلوگیری از انتقال عفونت های آمیزشی
 • جلوگیری از انتقال بیماری میان زوجین
 • جلوگیری از انزال زود رس در مردان

انواع بیماری هایی که استفاده از کاندوم می تواند از آنها جلوگیری کند :

 • خرید کاندوم می تواند از انتقال بیماری های مراقبتی مختلف جلوگیری کند .
 • خرید کاندوم می تواند از انتقال زگیل تناسلی بین زوجین جلوگیری کند .
 • خرید کاندوم می تواند از انتقال بیماری ایدز بین زوجین جلوگیری کند .
 • خرید کاندوم می تواند از بیماری هپاتیت نوع سی بین زوجین جلوگیری کند .
 • خرید کاندوم می تواند از انواع بیماری های عفونی در بین زوجین جلوگیری کند .

معایب استفاده از کاندوم :

●      یک بار مصرف بودن انواع کاندوم :

در طرز استفاده از کاندوم فرقی نمی کند کاندوم ساده باشد یا کاندوم تاخیری یا کاندوم خاردار گفته شده است . که انواع کاندوم ها تنها یک بار مصرف هستند . و نمی توان از آنها به صورت دایمی استفاده کرد . بلکه از این کاندوم ها در طرز استفاده از کاندوم گفته شده که تنها باید یک بار استفاده کرد . آن باز کردن کاندوم باید قبل از ارتباط باشد . تا کاندوم آلودگی های محیط را جذب نکند .

●      حساسیت زا :

بسیاری از خانم ها و آقایان هستند که نسبت به لاتکس حساسیت دارند . و جنس انواع کاندوم ها هم مثل کاندوم تاخیری یا کاندوم خاردار همگی از جنس لاتکس است . به همین دلیل گفته می شود که این افراد باید در استفاده از کاندوم دقت کنند یا به صورت کلی از کاندوم در هر نوع استفاده نکنند . و خرید کاندوم انجام ندهند .

●      پاره شدن کاندوم :

در طرز استفاده از کاندوم گفته می شود در استفاده از کاندوم باید دقت داشته باشید تا ناخن شما به سطح کاندوم کشیده نشود زیرا کشیدگی ناخن شما ممکن است باعث پارگی کاندوم شود . همچنین انواع کاندوم ها مثل کاندوم خاردار یا کاندوم تاخیری از جنسی هستند .که ممکن است در طول رابطه پاره شود حتی اگر ناخن بر آنها کشیده شده باشد .

کاندوم چیست ؟ و چرا باید از کاندوم استفاده کنیم ؟

خرید کاندوم :

این که شما بخواهید از بارداری جلوگیری کنید کاملا عادی است .و شما می توانید با خرید کاندوم همانطور که گفته شد از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید . زیرا بارداری ناخواسته تنها به وجود آمدن یک بچه ناخواسته نیست بلکه آسیب های روحی و جسمی زیادی به خانم ها وارد می کند تا حدی که سازمان بهداشت هشدار داده است که بارداری ناخواسته می تواند در خانم ها باعث بیماری های روحی بشود به همین دلیل با خرید کاندوم  می توانید روابط جنسی کنترل شده داشته باشید .

جدا از اینکه خرید کاندوم می تواند باعث برقراری رابطه لذت بخش بدون خطر برقراری باشد . همانطور که از قبل نیز گفته شد یکی از دلایل قطعی خرید کاندوم جلوگیری از انتقال بیماری های آمیزشی است . توجه داشته باشید شما ممکن است به بیماری هایی مبتلا باشید که حتی از آنها اطلاع نداشته باشید . خوب مسلما با برقراری رابطه جنسی به صورت حتم این بیماری زوج دیگر انتقال پیدا می کند . به همین دلیل است خرید کاندوم می تواند یک راه حل منطقی برای برقراری یک رابطه لذت بخش بین شما و پارتنر شما بدون خطر ابتلا به بیماری است .

طرز استفاده از کاندوم :

برای طرز استفاده از کاندوم نکاتی وجود دارد که می توانید با توجه به این نکات به عنوان نکات طرز استفاده از کاندوم بهترین نحوه استفاده از کاندوم را داشته باشید .

نکته اول / طرز استفاده از کاندوم :

به عنوان اولین نکته طرز استفاده از کاندوم یا در واقع مهم ترین نکته طرز استفاده از کاندوم می توانم بگویم شما باید کاندوم را دقیقا قبل از زمان استفاده از کاندوم از بسته خود خارج کنید .

زیرا انواع کاندوم ها در طرز استفاده از کاندوم  اگر به مدت خیلی زیاد در معرض محیط قرار بگیرند می توانند با توجه به جنسی که دارند آلودگی های محیط را به خود جذب کنند .

 

نکته دوم / طرز استفاده از کاندوم :

نکته دوم در طرز استفاده از کاندوم مراقبت از سطح آن است .در واقع شما باید برای استفاده از کاندوم مراقب باشید تا ناخن شما به سطح آن کشیده نشود . زیرا در صورت کشیده شدن ناخن شما به سطح انواع کاندوم ممکن است پاره شود .و از بین برود .

 

نکته سوم / طرز استفاده از کاندوم :

توجه داشته باشید برای استفاده از کاندوم به عنوان سومین نکته طرز استفاده از کاندوم باید به تخلیه هوا توجه داشته باشید .

در انتهای کاندوم یک فضای خالی وجود دارد . که شما می توانید قبل از استفاده از کاندوم به این نکته از طرز استفاده از کاندوم توجه کنید .و این فضا را برای تخلیه هوای موجود فشار بدهید . البته باید دقت داشته باشید این کار را باید با هوشیاری  و ملایمت انجام دهید . تا آسیبی به انواع کاندوم که مورد استفاده قرار داده اید وارد نشود .

 

انواع کاندوم :

مانند هر چیز دیگری کاندوم نیز از انواع مختلفی تشکیل شده است . در واقع می توان گفت تنها دقت به طرز استفاده از کاندوم مهم نیست بلکه شما باید در انتخاب نوع کاندوم نیز توجه داشته باشید . زیرا کاندوم از انواع مختلفی تشکیل شده و هر کدام از آنها در طرح ها و بسته های مختلف ارائه می شوند .

البته شما می توانید با توجه به علایق و ترجیحات خود از انواع کاندوم یکی از آنها را برای استفاده انتخاب کنید . و خرید کاندوم مورد علاقه خود را انجام دهید .

هر کدام از انواع کاندوم ها خاصیت های ویژه خود را دارند . و ما برای آگاهی بیشتر شما برای استفاده از کاندوم  در زیر انواع کاندوم و خاصیت های آنها را برای شما توضیح داده ایم.

 

انواع کاندوم :

 • کاندوم ساده
 • کاندوم تاخیری
 • کاندوم شیار دار
 • کاندوم خاردار
 • کاندوم ترکیبی

برای مطالعه در مورد تهیه صابون دست ساز و شامپو گیاهی از وبسایت آیدا نچرالز دیدن کنید