آلوپسی آره آتا (ریزش سکه ای مو) یک بیماری خودایمن شایع است که در مرحله آناژن (فاز رشد) فولیکول مو اتفاق می افتد. ریزش مو به صورت سکه ای در مناطق مخلتف (سر، ریش و ابرو) رخ می دهد. تقریبا 2 درصد از جمعیت جهان از این بیماری در طول عمر خود رنج می برند. ریزش سکه ای در هر سنی مشاهده می شود، ولی شیوع آن در بین نوجوانان و جوانان بیشتر است. اگرجه ریزش موی منطقه ای تهدیدی برای زندگی نیست اما به لحاظ روانی و اجتماعی ناراحت کننده است.

اغلب در این بمیاری فولیکول های مو در نتیجه حمله اشتباه توسط سیستم دفاعی بدن شخص آسیب می بیند و مانع از رشد مو شده و در ناحیه ریش سکه ای مو رخ می دهد. در بیماران مبتلا به ریزش سکه ای یک افزایش سلول های سیستم ایمنی به ویژه سلول های لنفوسیتT (CD8 و CD4) دیده می شود.

همچنین در این بیماری ترکیبات مخرب به نام رادیکال آزاد منجر به استرس شدیدی در ریشه های مو می شود که نتیجه آن ریزش سکه ای مو است.

کرم ژل آلوپسی آره آتا سریتا

کرم – ژل آلوپسی آره آتا سریتا (ریزش سکه ای مو) یک کرم موثر برای کمک به درمان و کنترل بیماری آلوپسی آره آتا است. این کرم از اجزاء و مواد موثره ای تشکیل شده است که با مکانیسم های کارآمد، التهاب و استرس اکسیداتیو ریشه مو را مهار کرده و موجب رویش مجدد مو می شود.

مواد موثره و عملکرد این کرم:

آمینکسیل

 • فرم جدید ماینوکسیدیل
 • افزایش خون رسانی به پوست سر و تکثیر سلول های فولیکولی مو به منظور تحریک رشد مجدد مو در محل ریزش سکه ای.
 • افزایش مدت زمان فاز رشد موها (آناژن)

عصاره گالبانا

 • جلبکی دریایی حاوی مواد مغذی و طبیعی (سرشار از اسیدهای آمینه و پلی ساکاریدها) به منظور تقویت رشه مو تضعیف شده در آلوپسی آره آتا.
 • احیا و بازسازی ریشه مو.
 • ایجاد تعادل در چرخه رشد مو و طولانی کردن فاز رشد مو.
 • تحریک رشد مجدد مو در محل ریزش.

نارینجنین

 • یک ترکیب فلاونوئیدی مهم در مرکبات.
 • مهار رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو در اطراف ریشه های مو.
 • تسکین التهاب از طریق مهار فاکتورهای التهابی (اینترفرون گاما، اینترلوکین 1 آلفا و TNF-a) و فاکتورهای پیش التهابی.
 • کاهش قرمزی و اریتما در محل آلوپسی آره آتا.

ویتامین D3

 • تنظیم و تعدیل فعالیت سیستم ایمنی از طریق اثر روی لنفوسیت های T (CD4 و CD8) و مهار التهاب ناشی از پاسخ ایمنی.
 • حفظ و نگهداری چرخه طبیعی رشد مو با اثر بر روی گیرنده VDRS سلول های کراتینوسیت ریشه مو.

از علت های تشدید بیماری ریزش موی سکه ای ، استرس و وضعیت روانی هست که برای درمان نیاز به کنترل وجود دارد. در قدم بعدی کورتیکواسترویید توسط پزشک به داخل ضایعه تزریق می شود و برای درمان کمکی در کنار این موارد معمولا مولتی ویتامین ها و محصولات موضعی تجویز می شود.

برند سریتا برای این بیماری محصولی به بازار روانه کرده که در درمان آن بسیارتوانسته خوب عمل کند؛ نام این محصول ژل کرم ریزش موی سکه ای سریتا است.

این محصول به صورت اختصاصی برای ریزش موی سکه ای طراحی شده است که موجب افزایش خونرسانی پوست سر و تحریک رشد مجدد موها می شود و التهاب ایجاد شده در ناحیه فولیکول ها را کاهش می دهد. ما در سریتا جاهای خالی را پر میکنیم.

ترکیبات محصول شامل:

آمینکسیل،عصاره ی گالبانا،نارینجنین و ویتامین D3  است که با این تفاسیر می توان گفت که خوشبختانه ریزش موی سکه ای قابل درمان است.

مزایا

– موثر در مهار ریزش های سکه ای نواحی مختلف پوست (سر، ریش، ابرو) و رویش مجدد موهای ریخته شده

– تسکین التهاب و استرس ایجاد شده در ریشه های مو و عمق پوست

– فعال شدن فولیکول ها و افزایش زمان فاز رشد موها

– خونرسانی موضعی و تغذیه مناسب ریشه های مو

نحوه مصرف

ابتدا دست های خود را به خوبی شسته، سپس سطح پوست را کاملا تمیز و خشک کنید. مقدار کافی از کرم – ژل آلوپسی آره آتا را بر روی محل مورد نظر بمالید و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

می توانید 2 بار در طول روز از کرم – ژل سریتا استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.