آیا یک برش پیتزا همیشه کافی است؟ در حالی که می دانیم داشتن یک یا دو تکه پیتزا با یک ظرف بزرگ پر از سالاد کنارش بهترین گزینه برای کنترل کاهش وزن است، اما گاهی اوقات وقتی گرسنه می شوید یک برش به 3 یا 4 تکه تبدیل می شود، بنابراین باید بدانید اگر به صورت روزانه بیش از حد پیتزا می خورید ممکن است عوارض جانبی خطرناکی برای بدن شما اتفاق بیفتد.

ما قصد داریم در اینجا به عوارض جانبی خطرناک خوردن بیش از حد پیتزا بپردازیم تا بتوانیم در مورد آنچه برای بدن اتفاق می افتد، بهتر و بیشتر آگاه شویم. به گزارش ایت دیس نات دت، در اینجا مواردی است که ما طی تحقیقات به آنها دست یافتیم و شما برای داشتن سبک زندگی سالم و رژیم غذایی کارآمد باید بیشتر تحقیق و بررسی کنید.

خوردن بیش از حد پیتزا خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد

آیا می دانید یک برش از پیتزای حاوی پنیر زیاد شاخص گلیسمی بالا دارد؟ از آنجا که کربوهیدرات ساده، مقدار قابل توجهی فیبر اشباع یا پروتئین را ارائه نمی دهد باعث افزایش شدید قند خون می شود.

با توجه به گزارش هلث لاین، در حالی که افزایش قند خون ممکن است یک بار در یک ماه تاثیر آن چنانی نداشته باشد، اما افزایش سن به طور منظم باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود که همچنین می تواند منجر به بیماری قلبی، نابینایی، نوروپاتی و نارسایی کلیه شود.

خوردن بیش از حد پیتزا باعث اضافه وزن می شود

اگرچه ممکن است چاقی به عنوان عارضه جانبی خوردن بیش از حد پیتزا خطرناک به نظر نرسد، اما با گذشت زمان می تواند مشکلات جدی برای بدن ایجاد کند. یک مطالعه نشان می دهد مصرف غذایی با شاخص گلیسمی بالا می تواند باعث شود پس از آن احساس گرسنگی کنید که ممکن است منجر به خوردن بیش از حد غذا و به زودی افزایش وزن شود که در نتیجه افزایش وزن می تواند منجر به بروز التهاب و بیماری های مزمن شود.

بیشتر بخوانید: چه زمانی باید شام بخوریم

با خوردن بیش از حد پیتزا بدن شما فیبر لازم را دریافت نمی کند

چرا بعد از خوردن پیتزا احساس گرسنگی می کنید؟ از آنجا که پیتزا فیبر زیادی ندارد در نتیجه حاوی ماده مغذی اصلی مورد نیاز برای احساس سیری و کمک به کاهش وزن نیست. چند برش پیتزا پنیری هیچ نوع فیبری ندارد مگر اینکه پیتزای خود را با یک ظرف سالاد کنار آن بخورید یا از یک پیتزا با غلات کامل لذت ببرید. عدم دریافت فیبر کافی در رژیم غذایی می تواند باعث افزایش وزن در طولانی مدت، احساس گرسنگی در شما شود و مشکلات گوارشی در بدن ایجاد کند.

با خوردن بیش از حد پیتزا دچار یبوست مکرر می شوید

با خوردن بیش از حد پیتزا ممکن است در دستشویی دچار مشکل شوید زیرا غذاهای بدون فیبر منجر به بروز مشکلاتی برای سیستم گوارشی شما می شود که بسیار ناخوشایند هستند. بر اساس گزارش مایوکلینیک، یبوست می تواند باعث مشکلات شدید بدنی شود، بنابراین اگر به طور منظم پیتزا می خورید به احتمال زیاد به طور مرتب با یبوست دست و پنجه نرم می کنید.

خوردن بیش از حد پیتزا خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد

مصرف میزان بالای سدیم، استفاده از گوشت های فرآوری شده و خوردن زیاد پیتزا به طور منظم می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد. بر اساس گزارش پاب مد، خوردن مقدار زیادی گوشت فرآوری شده در ارتباط با بیماری های قلبی و همچنین چاقی و سرطان است.

مترجم: الهه زارعی