بسیاری از افراد بر این باور هستند که بیماری های مقعدی تنها برای بزرگسالان رخ می دهد. اما باید بدانید که بیماری بواسیر در هر سنی امکان دارد برای افراد رخ دهد.

بیماری بواسیر بیشتر در چه سنی به وجود می آید ؟

آن دسته از افرادی که فکر می کنند بواسیر و یا همان هموروئید تنها به سراغ مادر بزرگ ها و یا پدر بزرگ ها می رود سخت در اشتباه هستند. در واقع آنها باید بدانند که این بیماری به سراغ جوان ها و حتی کودکان هم می رود. آمارهایی که در مورد بیماری بواسیر وجود دارد نشان می دهد که افراد زیادی در هر سنی به این بیماری مبتلا شده اند و برای درمان آن اقدام نموده اند. بدون شک به وجود آمدن این بیماری برای کودکان از همه سخت تر است. بسیاری از پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند اعلام نموده اند که افراد زیادی روزانه به این بیماری دچار می شوند و همین مسئله تا حدودی نگران کننده است و باید به فکر درمان آن باشند. شما باید بدانید بعد از مبتلا شدن به این بیماری تنها راه درمان این است که به پزشک مراجعه کنید. پزشک بعد از بررسی اندازه بواسیر به شما بهترین پیشنهاد را برای درمان می دهد.

در یک نگاه کلی باید بیان کنیم که دو فاکتور جنسیت و سن از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار برای بروز بیماری هموروئید و بواسیر می باشد. یکی از مهمترین نکاتی که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید و اهمیت بسیار زیادی دارد رژیم غذایی تان است. تعیین کننده این مسئله مهم بیشتر سبک زندگی افراد است. باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. آسیب پذیری این بیماری در هر سنی وجود دارد و شما باید برای درمان بواسیر به پزشکی که در این زمینه تخصص بیشتری دارد مراجعه کنید. پزشک به خوبی می تواند بیماری شما را مورد بررسی قرار دهد تا بهترین شیوه را برای درمان به شما معرفی کند. بنابراین به این مورد هم هم باید دقت زیادی داشته باشید.

بواسیر یا هموروئید بیشتر در چه رده سنی ایجاد می شود ؟

بر اساس آن دسته از آمارها پرونده های پزشکی که وجود دارد به این نتیجه می رسیم که انواع بواسیر وجود دارد. بیشترین افرادی هم که به انواع بواسیر دچار شده اند 45 الی 65 سال سن دارند. اما باید بدانید این رقم به این معنی نیست که تنها در این سن بواسیر رخ می دهد، بلکه در این سن بیشتر از سنین دیگر است. ولی به طور کلی آن دسته از افرادی که سنشان بالاتر است به علت شرایط فیزیولوژی و شرایط جسمی که دارند به این بیماری بیشتر از بیماری های دیگر مبتلا می شوند.

احتمال اینکه این دسته از افراد به این بیماری دچار شوند بسیار بیشتر است و به همین دلیل شما در این سن احتمال دارد به بیماری بواسیر دچار شوید. زمانی که سن بالاتر می رود، این امر بسیار طبیعی می باشد که بافت های بدن به طور کلی کارایی خود را از دست می دهند. توان عضلانی بدن کاهش پیدا می کند و به همین دلیل در برابر بیماری های متنوع آسیب پذیر تر می شود. همین مسئله فرد را در برابر بسیاری از بیماری های متنوع آسیب پذیرتر می سازد. در واقع باید بدانید مقاومت بدن در برابر بیماری ها به مرور زمان کاهش پیدا می کند.

میزان شیوع بیماری بواسیر در بین زنان و مردان چگونه است؟

بر اساس مطالعاتی که در مورد بیماری بواسیر صورت گرفته شده، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که آسیب پذیری زنان نسبت به مردان برای این بیماری بیشتر است. البته که باید بدانید دلایل بسیار زیادی برای این مطالاعات وجود دارد. یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل به وجود آمدن بیماری در زنان، بارداری آنها می باشد. همچنین آن دسته از خانم هایی که زایمان طبیعی انجام می دهند به این بیماری بیشتر دچار می شوند. داشتن رابطه جنسی مقعدی هم از دگر دلایل به وجود آمدن بیماری برای زنان است که باید از آن به صورت جدی پرهیز کنند.

کم تحرکی و اضافه وزن هم برای خانم ها خطرات زیادی به همراه دارد و باید از این مورد پرهیز کنند. به طور کلی باید بدانید که میزان ابتلا یبوست خانم ها بیشتر از آقایان است و باید به خوبی مراقبت باشند که مبتلا به بیماری یبوست نشوند. نشانه ها و علامت های بیماری هموروئید در خانم ها نسبت به مردان هیچ تفاوتی ندارد و هر یک از آنها شبیه به یکدیگر می باشند. به طور کلی باید بدانید نشانه های این بیماری که بسیار مهم است و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

– درد زیاد در ناحیه مقعد که یکی از مهمترین نشانه های بیماری بواسیر به شمار می رود.

– به دنبال دفع مدفوع احتمال دارد که شما دچار خونریزی مقعدی شوید.

– احساس خارش و سوزش زیادی در قسمت مقعد خود خواهید داشت.

– در ناحیه مقعد زائده های متنوع و یا تنها یک زائده گوشتی بزرگ مشاهده خواهید کرد.

– ترشحات لزج مانند و یا بی رنگ همراه با مدفوع از مقعد خارج می شود.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

اگر شما هم به بیماری بواسیر دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند