بیماری هموروئید چیست ؟

یکی از بیماری های شایع مقعدی که افراد زیادی به آن مبتلا می شوند بیماری بواسیر می باشد. این بیماری بسیار مزمن و شایع است که شما شاید به آن مبتلا شده باشید. سوزش، خارش، درد و خونریزی از جمله مهمترین و اصلی ترین عوامل این بیماری شناخته شده است. امروزه با پیشرفت علم خوشبختانه توانسته اند این بیماری را تا حد بسیار زیادی درمان کنند. اما باید بدانید برای درمان بیماری هموروئید روش های بسیار زیادی وجود دارد که بسته به نوع بیماری و شدت بیماری شما،یکی از این روش ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما برای درمان این بیماری بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا روش درمان را برای شما تعیین کند.

مهمترین دلایل ابتلا به بیماری هموروئید

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که شما به علت آنها به بیماری هموروئید مبتلا می شوید. شما باید به خوبی با آن دلایل آشنایی داشته باشید تا از آنها اجتناب کنید. در واقع آنها به نوعی بایدها و نبایدهایی هستند که بهتر است به خوبی به آنها دقت داشته باشید چراکه در صورت عدم رعایت ها و عدم دانش یا اطلاع کافی درباره این بیماری موجب می شود طی مدت زمان نه چندان زیادی به آن دچار شده و نیاز به جراحی بیماری هموروئید داشته باشید . برخی از مهمترین دلایل به وجود آمدن بیماری بواسیر که یکی از مهمترین بیماری های مقعدی می باشد عبارت است از :

  1. یبوست

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که مربوط به بیماری هموروئید است یبوست می باشد. بیشتر افرادی که هر روز یبوست دارند به این بیماری مبتلا می شوند، در واقع این بیماری مقدمه ای برای به وجود آمدن بیماری بواسیر است. شما باید از غذاهایی که فیبر زیادی دارند استفاده کنید تا بتوانید یبوست خود را درمان سازید. دقت داشته باشید که شما به هیچ وجه نباید روده خود را با خوردن غذاهایی که فیبر ندارند تحریک کنید. در صورتی که سابقه بیماری بواسیر را داشته اید که باید از خوردن غذاهای بدون فیبر خودداری نمایید.

  1. نشستن و ایستادن های طولانی مدت

بسیاری از افراد مجبور هستند که هر روز روزانه پشت میز بنشینند و این نشستن آنها را آزار می دهد. دقت داشته باشید که شما هرگز نباید در مدت زمان طولانی پشت میز بنشینید. این نشستن ناحیه مقعد شما را تحریک می کند و رگ های این ناحیه را متورم می سازد. بنابراین هر از چندگاهی باید از جای خود بلند شوید و فعالیت دیگری را انجام دهید. نشستن طولانی مدت عوارض دیگری هم دارد که برای سلامتی شما خطرات بسیار زیادی را به همراه می آورد.

  1. عدم فعالیت های ورزشی

ورزش کردن مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد و یکی از مزیت های آن این است که از بیماری بواسیر تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند. شما باید روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی و یا یک ساعت ورزش کنید تا به این بیماری دچار نشوید. این بیماری خطرات بسیار زیادی دارد و مهمتر از هر چیز که شما را آزار می دهد. به همین دلیل نسبت به انجام دادن فعالیت های ورزشی دقت بیشتری داشته باشید.

  1. نگهداری تنفس زمان دفع

بسیاری از افراد زمانی که می خواهند مدفوع خود را دفع کنند امکان دارد نفس خود ار حبس نمایند. این مورد یکی از دیگر دلایل به وجود آمدن بیماری هموروئید می باشد که به ناحیه مقعد شما تنفس نمی دهد. بر همین اساس شما زمان دفع مدفوع اصلا نباید نفس خود را حبس کنید با این کار به ناحیه مقعد خود آسیب جدی وارد می سازید.

  1. چاقی مفرط

زمانی که وزن شما بسیار بالا باشد به ناحیه تحتانی فشار زیادی را وارد می سازد. همین مورد یکی از دیگر علت های بواسیر می باشد. در واقع وزن بالا نه تنها دچار بیماری بواسیر می شود، بلکه خطرات زیادی دارد. به همین دلیل شما باید سعی کنید وزن خود را کاهش دهید تا به بیماری های دیگری مبتلا نشوید. زمانی که افراد چاق باشند زمان دفع مدفوع به رگ های خونی آنها فشار وارد می شود و همین امر موجب می گردد زمان دفع دچار خونریزی شوند.

  1. بارداری

بسیاری از خانم ها هستند که در دوران بارداری خود به بیماری هموروئید دچار می شوند. یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل به وجود آمدن بیماری بواسیر در خانم های باردار این است که زیاد تحرک ندارند و این عامل از جمله مهمترین عوامل شناخته می شود.

  1. مصرف کم آب

نوشیدن آب یکی از بهترین روش هایی است که با مصرف آن می توانید بیماری یبوست خود را درمان سازید. بر همین اساس باید بدانید آن دسته از افرادی که در طول روز زیاد آب نمی نوشند درصد احتمال به بیماری هموروئید بالاتری دارند. بسیاری از پزشکان برای درمان این بیماری به بیماران خود توصیه می کنند که در طول روز آب بیشتری بخورند.

  1. استفاده از دستمال توالت زبر

بدون شک همه شما بعد از اینکه دفع مدفوع خود ار انجام می دهدی بادی خودتان را تمیز کنید. بسیاری از افراد از دستمال کاغذی استفاده می کنند. در واقع باید بدانید استفاده کردن از دستمال کاغذی هایی که زبر هستند اصلا گزینه مناسبی نمی باشد و نباید از آنها به هیچ وجه استفاده کنید.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

اگر شما هم به بیماری هموروئید دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل همورئید وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند