تحرک بدنی جدا از سالم خوردن، لازمه اساسی بدن برای سلامت و شادابی است. اگرچه همه ما وقت برای داشتن جلسات مفصل ورزشی در باشگاه ها نداریم، اما انجام ورزش کوتاه مدت امری است که بیشتر ما می توانیم آن را امتحان کنیم.
به گزارش ایندیاتایمز، دویدن یک تمرین قلبی ساده و در عین حال موثر است که به بهبود سلامت قلب و عروق و به طور همزمان به کاهش وزن کمک می کند. دویدن می تواند کار شگفت انگیز دیگری نیز انجام دهد و آن اینکه با تقویت عضله های شکم باعث تنومندی و ورزیدگی آن شود.

بیشتربخوانیم:شکم صاف با مصرف این مواد غذایی

چگونه دویدن می تواند شکم شما را تنومند کند؟

یک ترفند ساده در سبک دویدن شما تمام مواردی است که شما برای بدست آوردن شکمی صاف و تخت نیاز دارید. آیا به خاطر دارید در فیلم های قدیمی هندی جایی که از سربازان ارتش خواسته شده بود به عنوان مجازات با دستان بالا بدوند؟ این به این دلیل است که دویدن به این روش شدیدتر و سخت تر از دویدن به روش همیشگی است و فرد باید از آمادگی و قدرت بدنی بهتری برخوردار باشد تا دستان خود را بالا نگه دارد.
دویدن با بازوها و دستان بالا باعث انجام یک ورزش مرکب می شود که به عنوان یک تمرین کاردیو عالی کار می کند و باعث تقویت عضلات می شود. دویدن با دستان بالا به شما نه فقط در جهت تقویت شکم کمک می کند بلکه برای بازوهایتان نیز مفید است. این روش دویدن علاوه بر پشتیبانی از کاهش وزن به شما کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزانید. به علاوه، این روش دویدن به انرژی بیشتری احتیاج دارد برای این منظور بدن شما باید کالری بیشتری بسوزاند که به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند.
هسته شما را کشیده و روی عضلات شکم شما کار می کند. وقتی بازوها را بالا می گیرید هسته بدن، سینه و شانه های شما بیشترین کشش را دارند. روی چهار سر ران شما نیز کار می کند، اما قسمت بالای بدن شما نیز از اثرات آن برخوردار می شود. این کار عضلات شما را درگیر می کند در نتیجه منجر به داشتن شکم و شانه هایی کاملا صاف می شوند.

احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد

دویدن سریع می تواند منجر به آسیب شود. هنگامی که با دستان بالا می دوید نمی توانید خیلی سریع بدوید که این امر احتمال آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد. این اتفاق می افتد زیرا وضعیت بدن فاقد آیرودینامیک است که می تواند به افزایش سرعت شما کمک کند، بنابراین فرسودگی عضلات و احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد.
در ادامه ویدئویی از چند حرکت ساده شکم را از سایت 6weeksixpack مشاهده می کنید که می توانید از آن استفاده کنید:
مترجم: الهه زارعی