‌چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اعضای بدن  و البته یکی از کلیدی‌ترین عضوهای صورت برای آرایش هستند. اولین و شاید مهم‌ترین عضو صورت که به چشم هر ببیننده‌ای می‌آید چشم‌ها شما است، در نتیجه وقت گذاشتن برای آرایش آن‌ها گزینه‌ای معقول به نظر می‌رسد. یکی از ابزاری که برای آرایش چشم‌ها به کار برده می‌شود سایه چشم است. سایه چشم در کنار ریمل و لنزهای چشم به بهبود کیفیت آرایش چشم شما کمک می‌کند.

سایه اطراف چشم‌ها را پررنگ‌تر کرده و باعث می‌شود نگاه عمق و جذابیت دیگری پیدا کند. این وسیله آرایشی همچنین می‌تواند باعث درشت دیده‌تر شدن چشم‌های شما شود. به جز رنگ‌ها و که

انواع سایه چشم

همان طور که در خرید رژ لب و دیگر وسایل آرایشی شما گزینه‌های بسیاری برای انتخاب دارید، هنگام خرید سایه چشم هم انواع سایه پیش روی شما قرار دارند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد.

سایه‌های چشم پودری

مشهورترین نوع سایه‌های چشم سایه‌های پودری هستند و می‌توان آن‌ها را کلاسیک‌ترین سایه‌های چشم و البته محبوب‌ترین آن‌ها دانست که توسط هر کسی قابل استفاده است. حرفه‌ای یا مبتدی فرقی ندارد سایه‌های پودری طیف گسترده از رنگ و قدرت انتخاب زیادی را در اختیار شما می‌گذارند. استفاده از این سایه‌ها با یک قلم یا اسفنج ممکن است و هیچ مشکلی ندارد. برندهای متفاوتی دست به تولید این گونه از سایه‌ها می‌زنند. انواع سایه‌های پودری به صورت مات یا براق موجود هستند. نکته دیگر درباره این سایه‌ها امکان ترکیب رنگ آن‌ها با یک دیگری است.

سایه‌های پودری معدنی

این سایه‌های برای برجسته سازی یا برای پوشش جامد استفاده می‌شوند و برای تمام وقت‌ها و رویدادها مناسب هستند.

سایه چشم کرمی

سایه‌های چشم کرمی بافتی بسیار ضخیم دارند. این سایه‌ها به دلیل ویژگی‌ها خاصی که دارند سنگین هستند و برای پاک کردن آن‌ها به پاک کننده لوازم آرایش نیاز دارید. ویژگی مهم این سایه‌ها ماندگاری بالای آن‌ها است.

سایه‌های چشم مدادی

اولین ویژگی این سایه‌ها راحتی حمل و نقل آن‌ها است. این ویژگی آن‌ها را به گزینه‌های ساده و سریع بدل می‌کند. سایه‌های چشم مدادی مثل خط چشم‌های مدادی هستند.

سایه‌های چشم مایع

سایه‌های چشم مایع را می‌توان پیچیده‌ترین نوع سایه‌ها دانست که بیشتر توسط آرایشگرها استفاده می‌شود و برای مبتدی‌ها یا آرایش خانگی چندان کاربرد ندارد. این نوع سایه‌ها با استفاده از یک قلم مو و مثل نقاشی بر روی صورت طراحی می‌شوند و استفاده از آن‌ها کار ساده‌ای نیست.

نکات پایانی درباره سایه چشم

برای ست کردن رنگ سایه با رنگ چشم و مو هم باید بدانید که برای رنگ‌های معمول مو و چشم، یعنی مشکی و قهوه‌ای همه‌ی سایه‌ها مناسب هستند. اگر چشم رنگی یا موهایی با رنگ‌های غیر معمولی مثل صورتی یا بنفش دارید بهتر است کمی به فکر سایه‌های با کانتراست بالا باشید.

نکته دیگر درباره انتخاب سایه چشم تناسب آن با دیگر بخش‌های آرایش صورت به ویژه رژ لب است. شما نیازی به هماهنگی رنگ رژ و سایه ندارید، اما توجه به هماهنگی آن‌ها ضروری است. برخی از شما عادت به حفظ سایه‌ها چشم پالتی خود و استفاده آن تا آخرین رنگ دارید، اما توجه کنید که این کار به گذشتن تاریخ مصرف پالت منجر نشود. به خاطر سپارید که مدت استفاده استاندارد یک سایه چشم 18 تا 24 ماه است. بهتر است هر 18 ماه سایه چشم خود را تعویض کنید و خطر فاسد شدنش را به جان نخرید.

سایه چشم فاسد می‌تواند باعث آلرژی، قرمزی چشم و آسیب به پوست اطراف چشم شود و تمام برنامه‌های آرایشی و بهداشتی شما را مختل کند. برای تشخیص سایه فاسد به بود، رنگ و فرم آن توجه کنید.

توجه داشته باشید که این وسیله آرایشی با چشم شما سروکار دارد و نباید در خرید آن بی‌احتیاطی به خرج دهید. به جای محصولات خارجی تقلبی و برندهای فیک، دنبال خرید یک محصول ایرانی با کیفیت باشید که مجوزهای بهداشتی لازم را نیز داشته باشد.

این روزها یکی از راه‌های خرید سریع و مطمئن وسایل آرایشی، خرید از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی است. شما با خرید از تیمچه مارکت تجربه خرید از بهترین برندها را با بهترین قیمت‌ها خواهید داشت.