در سطح جهانی 42.5 کرور نفر از دیابت رنج می برند و انتظار می رود طبق گزارش فدراسیون بین المللی دیابت، تعداد آنها تا سال 2045 به 62.9 کرور نیز افزایش یابد. در صورت عدم درمان، این بیماری می تواند شما را در معرض خطر بیماری های جدی مرتبط با کلیه، مغز و قلب قرار دهد که می تواند به اندام های حیاتی شما آسیب برساند و همه اینها کنترل شرایط را مهم می کند.

صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز محسوب می شود به ویژه برای بیماران مبتلا به دیابت از آنجا که نخستین وعده غذایی روز پس از ناشتا بودن به مدت طولانی است. این امر خوردن یک صبحانه سالم را به عاملی مهم در بررسی سطح قند تبدیل می کند. به گزارش ایندیاتایمز، در اینجا فهرستی از غذاهایی آورده شده که باید برای کنترل سطح قند خون به صبحانه روزانه خود اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد ویژه برای صبحانه ای سالم/ بمب آووکادو و تخم مرغ

غلات حاوی فیبر بالا و کم قند

غلات یکی از محبوب ترین گزینه های صبحانه در همه زمان ها است، اما بیماران مبتلا به دیابت باید اطمینان حاصل کنند غلات حاوی فیبر بالا و کم قند را در رژیم غذایی خود بگنجانند تا سطح قند خون آنها کنترل شود.

هریسه

هریسه که به زبان هندی دالیا نامیده می شود گزینه مناسبی برای صبحانه است که می توان آن را به صورت شیرین یا شور تهیه کرد، اما صحبت از بیماران مبتلا به دیابت است آنها باید یک دالیای شور را انتخاب کنند که در کنار آن سبزی های زیادی وجود دارد.

نان سبوس دار

نان سبوس دار مقدار زیادی کربوهیدرات دارد، اما تصفیه شده و شیرین نیست. این ماده حاوی فیبر در مدیریت سطح قند خون گزینه بسیار مهمی است.

آووکادو

آووکادو چربی های زیادی دارد، بنابراین می توانید آن را با نان سبوس دار بخورید. برخی دیگر از گزینه های سالم شامل میوه های تازه، تخم مرغ و جو دوسر است.
گزینه های صبحانه که بیماران مبتلا به دیابت باید از آن اجتناب کنند
افرادی که برای کنترل دیابت خود تلاش می کنند باید از مصرف غذاهای حاوی شکر و کربوهیدرات ساده اجتناب کنند. فهرست غذاهایی که نباید انتخاب کنند شامل شکر در چای / قهوه، آب میوه صنعتی، اسموتی های میوه ای، نان با آرد تصفیه شده، غلات شیرین، وافل، پنکیک، انواع قند مانند کرم شکلات، کرم فندق، مربا، شیرینی، خوراکی های بسته بندی و فرآوری شده است.

مترجم: الهه زارعی