از آنجا که فعالیت بدنی ما در شب کاهش می یابد همیشه توصیه می شود یک شام سبک بخورید تا از سوءهاضمه جلوگیری کرده و باعث خواب خوب شود. در حالی که خوردن یک شام سبک یکی از قوانین معمول در وعده شام است بسیاری از قوانین دیگر نیز وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند. به گزارش خلیج تایمز، امروز در اینجا بررسی خواهیم کرد چگونه برخی از عادت های اشتباه در وعده شام باعث کاهش طول عمر ما می شوند.

قبل از غذا خوردن آب نمی نوشید

از سردرد، یبوست گرفته تا خستگی کمبود آب بدن می تواند منجر به بسیاری از نتایج منفی شود. نه تنها این، همچنین می تواند منجر به افزایش وزن و هضم ضعیف شود. نوشیدن آب قبل از غذا به شما کمک می کند کالری کمتری مصرف کنید که نخستین قدم برای حفظ وزن سالم است.

غذای خود را در ظروف پلاستیک مایکروویو می کنید

اگر اغلب غذای خود را در پلاستیک می پیچید یا آن را قبل از مایکروویو در یک ظرف پلاستیکی نگهداری می کنید مواد شیمیایی ناسالم زیادی مصرف می کنید. ظروف ایمن غیر مایکروویو ممکن است بیسفنول ای و فتالات را داخل غذا بریزند به ویژه اگر غذا چرب باشد. این مواد شیمیایی گمان می رود مخل عملکرد غدد درون ریز باشد که هورمون های سلول های سالم را مختل می کند.

شام شما شامل سبزیجات نیست

دیشب شام چی داشتید؟ چه برنامه ای برای شام امشب دارید؟ اگر بشقاب شما میوه و سبزی های زیادی ندارد در آینده از مشکلات قلبی عروقی رنج خواهید برد. بر اساس مطالعه ارائه شده در کنفرانس سالانه انجمن تغذیه آمریکا در سال 2019، از هر 12 نفر یک نفر به دلیل عدم مصرف کافی سبزی بر اثر بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی می میرد.

شما در وعده شام خود پروتئین وارد نمی کنید

مطالعات نشان داده است نداشتن پروتئین در وعده شام باعث گرسنگی زودتر شما می شود و در نهایت کالری اضافی بار می آورید. کالری اضافی به معنای افزایش وزن است که با فهرست طولانی مشکلات سلامتی همراه است.

بیشتربخوانیم:بهترین زمان برای خوردن شام‌ / جدی بگیرید

شما خیلی تند غذا می خورید

تند غذا خوردن می تواند شما را چاق کرده و به قلبتان آسیب برساند. زودخواران 11.6 درصد بیشتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شوند، اختلال خوشه ای شامل فشار خون بالا، سطح قند خون بالا و سطح تری گلیسیرید است، همچنین سریع غذا خوردن با افزایش وزن نیز همراه است. هنگامی که سریع غذا می خورید غذا را به درستی نمی جوید که می تواند بر تعداد مواد مغذی دریافت شده از غذای سالم تاثیر بگذارد.

بعد از شام نشسته اید

براساس مطالعه ای که توسط انجمن سرطان آمریکا انجام شده، نشستن برای مدت طولانی در زمان های اوقات فراغت با خطر بالای مرگ از 14 علت شایع مرگ مرتبط است. این مطالعه شامل 127 هزار و 554 نفر بود که به مدت 21 سال هیچ بیماری مزمن نداشتند. مشخص شد افرادی که بعد از شام هیچ حرکتی انجام نمی دهند بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری قلبی، دیابت، سکته مغزی، بیماری کلیوی، بیماری کبدی، بیماری ریوی، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و اختلالات عصبی هستند.
مترجم: الهه زارعی