موارد بستری بیشتر در بیمارستان نیز از شدت عفونت خبر می دهد که اگر به موقع تشخیص داده نشود می تواند منجر به ایجاد عوارض دشوار یا حتی مرگ شود، بنابراین صرف نظر از اینکه آیا شما دچار بیماری جدید کرونا شده اید یا نه در اینجا چند روش برای بررسی اینکه آیا علائم شما به مراقبت های پزشکی فوری نیاز دارند یا خیر، آورده شده است. به گزارش هندوستان تایمز، در حقیقت، تجزیه و تحلیل علائم مبتنی بر برنامه مطالعه علائم ویروس کرونا توسط کالج کینگ لندن دریافت دو علامت خاص وجود دارد که مردم باید مراقب آنها باشند:

تب مداوم برای بیش از 5 یا 6 روز

در حالی که تب ها همیشه پیش بینی کننده کلاسیک عفونت ویروسی از جمله ویروس کرونا هستند، شدت و مدت تب شما می تواند نشان دهنده نگرانی های اضافی مربوط به سلامتی باشد. در ابتدا تب کم درجه حرارت همراه با لرز و درد بدن با ویروس کرونا همراه بود. با این حال، سویه جدید می تواند باعث شود مردم درجه حرارت بالاتر حتی بیش از 101 درجه فارنهایت را تجربه کنند. اگر مشکلات فروکش نکنند یا بعد از 5 روز همچنان تب داشته باشید می تواند نشانه ای از وجود یک مسئله جدی باشد یا اینکه بافت های سالم به شدت به ویروس آلوده شده باشند. تب مداوم نیز یکی از علائم رایج ابتلا به ویروس کرونا است و یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر در بیماران مبتلا به ویروس کرونا محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: چگونه از شر خط اخم پیشانی خلاص شویم؟

از دست دادن اشتها، مشکلات هضم غذا

یکی دیگر از شاخص های شگفت آور نیاز به مراقبت های ویژه در میان بیماران آلوده به ویروس کرونا می تواند کاهش اشتها، خستگی و حالت تهوع باشد. همه علائم ذکر شده مخرج کلاسیک اختلال در عملکرد دستگاه گوارش است، همچنین به عنوان علائم شدید گسترش عفونت نیز شمرده می شوند.

خوردن وعده های غذایی کم یا خوب نخوردن در طول دوره عفونت نه تنها مانع بهبودی می شود بلکه بر متابولیسم بدن نیز تاثیر می گذارد و باعث لاغر شدن می شود. اختلال در متابولیسم و ​​تغذیه می تواند پشتیبانی از رشد، بهبود و عملکرد اندام های حیاتی را برای بدن دشوار کند. از این رو، اگر بدون خوردن غذا وعده های غذایی خود را نادیده می گیرید و در غذا خوردن به مشکل برخورده اید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

علائم دیگر ویروس جدید کرونا چیست؟

هنوز راهی درست برای تمایز سویه جدید ویروس کرونا از سویه دیگر وجود ندارد. با این حال، متخصصان مشاهده کرده اند بیشتر افراد مبتلا به سویه جدید چهار علامت مشترک دارند: تب بالا، گلودرد، خستگی و درد عضلانی، از دست دادن حس بو و چشایی در حال حاضر به طور غیرمعمول دیده می شود. در عین حال باید مراقب علائم غیرمعمول مانند خستگی مزمن، سرگیجه، گرفتگی عضلات، درد ترومبوز، اسهال، تنگی نفس، سردرد، ضایعات پوستی، قرمزی، درد چشم و تاول باشید. ‘COVID language’ نیز علامتی است که پزشکان به بیماران هشدار می دهند مراقب آن باشند.

علائم دیگر شدت عفونت چیست؟

به یاد داشته باشید سویه جدید یا قدیمی فرقی ندارد، مهم این است به موقع کمک بگیرید و روند درمان را شروع کنید تا از بروز نتایج بد جلوگیری کنید، همچنین مراقبت های پزشکی در زمان مناسب می تواند به شما کمک کند تا سریع تر روی پا بایستید. احتمال ابتلا به ویروس کرونا طولانی مدت را کاهش داده و بیماری را بهتر مدیریت کنید. افراد بالای 50 سال کسانی که از بیماری همبودی (وجود همزمان دو بیماری) رنج می برند و سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید بیشتر از خود مراقبت کنند. در بسیاری از موارد ممکن است بستری شدن در بیمارستان حتی در خفیف ترین موارد نیز توصیه شود. جدا از این، علائمی مانند درد قفسه سینه، احساس نفس نفس زدن، دشواری در تنفس، درد قلب، هذیان، افت سطح اکسیژن می تواند نشانه های برای نگرانی باشد.

مترجم: الهه زارعی