عوامل متعددی سبب ریزش مو در افراد می شود. شایع ترین علت ریزش مو، ریزش موی ژنتیکی است. ریزش موی ژنتیکی با نام های طاسی آندروژنی و الگوی طاسی مردانه (Male Pattern Baldness) نیز شناخته می شود. تزریق چربی به صورت یکی دیگر از خدمات کلینیک رویان سلامت است.

ریزش موی ژنتیکی، محصول جانبی تستوسترون به نام دی هیدروتستوسترون یا DHT است. DHT با اتصال به فولیکول ها سبب کوتاه شدن آن ها می شود. فولیکول ها وظیفه غذارسانی به موها را بر عهده دارند. با کوتاه شدن فولیکول ها، موها رفته رفته نازک و نازک تر می شوند. با پیشرفت این تغییرات در برخی آقایان، قسمت جلویی سر کاملا طاس می شود.

اگر شما نیز دچار مشکل ریزش موی ژنتیکی هستید، همین ابتدا خیال شما را راحت کنیم. ریزش موی ژنتیکی نیز درمان دارد. کاشت مو یک روش درمانی مطمئن در ریزش موی ارثی است.

کاشت مو و دیگر راه های درمان ریزش موی ژنتیکی

استفاده از برخی داروها، لیزر تراپی و کاشت مو از درمان های الگوی طاسی مردانه یا ریزش موی ژنتیکی هستند. البته این نکته را ذکر کنیم که بسیاری از داروها نیز تحت عنوان داروهای موثر برای درمان ریزش مو در بازار عرضه می شوند که کارایی بالینی چندانی ندارند. این داروها تنها وقت و هزینه شما را هدر می دهند و فرصت طلایی را که برای درمان ریزش مو و جلوگیری از پیشرفت بیشتر آن دارید، از شما می گیرند. ریزش موی ژنتیکی، نوعی بیماری مزمن است. به این معنی که اگر برای پیشگیری از آن اقدام نکنید، پیشرفت بیشتری می کند و با پیشرفت خود شانس درمان مطلوب و ایده آل کمتر می شود. تزریق چربی به صورت با بهترین کیفیت

کاشت مو چگونه انجام می شود

کاشت مو یا پیوند موی طبیعی درمانی مطمئن در افرادی است که دچار ریزش مو شده اند. برای کاشت مو، گرافت های مو از ناحیه ای که نسبت به ریزش مو مقاوم است (ناحیه اهدا یا بانک مو)، برداشت و سپس در ناحیه طاس یا کم مو کاشته می شوند. گرافت های کاشته شده، در محل کاشت نیز به رشد خود ادامه می دهند.

روش های کاشت مو

کاشت مو با روش های متعددی انجام می گیرد. به طور کلی روش های کاشت مو به دو دسته اصلی تقسیم
می شوند؛ روش FUT و روش FUE. روش FUE با نام FIT نیز شناخته شده است.

روش FUT

در روش FUT نوار باریکی به عرض ۱ الی ۲ سانتی متر و طول ۲۰ الی ۲۵ سانتی متر از بانک مو در پشت سر جدا می شود. سپس پوست سر از دو طرف کشیده شده و بخیه می شود.

گرافت های مو از روی این نوار باریک برداشته و سپس در ناحیه طاس، جاگذاری می شوند. این روش، یک روش تهاجمی و توام با خونریزی و جای زخم است. باقی ماندن جای بخیه روی سر، یکی از معایب این روش است؛ البته رفته رفته اثرات آن کم رنگ تر خواهد شد؛ اما از آنجایی که اغلب آقایان موهای کوتاهی دارند، جای بخیه قابل تشخیص است که این موضوع برای آن ها چندان خوشایند نیست.

روش FUE

در روش FUE نیازی به جدا کردن نوار از بانک مو نیست، بلکه گرافت های مو به صورت تک تک جدا می شوند  و سپس در ناحیه کاشت جاگذاری می شوند.

به مرور روش های جدیدی در حوزه کاشت ظهور پیدا کردند. در هیچ کدام از روش هایی که بر پایه FUE است، نیازی به جدا کردن نوار باریک از پوست سر نیست. بنابراین فرد متقاضی کاشت مو از اثرات جای بخیه در امان است. در روش های جدیدتر ابزارهای دقیق تر و ظریف تری هم در مراحل کاشت و هم برداشت گرافت استفاده می شوند. نتیجه پیشرفت های حاصل شده، موهایی با ظاهر طبیعی تر و متراکم تر است.

مهم ترین روش های کاشت مو بر پایه FUE عبارت اند از:

  • روش SUT؛
  • روش BHT؛
  • روش ترکیبی و سوپرترکیبی؛
  • Supper FUE؛
  • روش Micro FIT؛
  • روش Micro Graft؛
  • روش DHT؛
  • روش Sapphire FUE؛
  • روش Artas.

روش Sapphire FUE و روش Artas جدیدترین روش­های کاشت مو هستند که در آن­ها از پیشرفته­ترین ابزارها و امکانات برای برداشت و کاشت گرافت­های مو استفاده می­شود و نتایج بسیار مطلوبی نیز به­ دنبال دارند. از روش­های کاشت مو برای کاشت ابرو، ریش و سبیل نیز استفاده می­شود.

شایان ذکر است که در روش BHT یا Body Hair Transplant از موهای سینه و زیر ریش آقایان به منظور کاشت مو در افرادی استفاده می شود که بانک موی قوی در سر ندارند. گاهی برای کاشت مو در افرادی که وسعت طاسی بسیار زیاد است، از ترکیبی از روش های مختلف برای کاشت مو استفاده می شود.

کاشت مو در کلینیک رویان سلامت

در صورتی از کاشت مو به نتیجه دلخواه خود می رسید که در یک کلینیک معتبر مانند کلینیک رویان سلامت و توسط پزشکانی باتجربه انجام شود. استفاده از فناوری های پیشرفته در زمینه کاشت، سبب دستیابی به موهایی با ظاهر کاملا طبیعی و پرتراکم می شود.

پزشک بر اساس وضعیت بانک مو، شدت ریزش مو و وسعت ناحیه اهدا و ویژگی های پوست سر فرد، بهترین روش کاشت مو را برای او انتخاب می کند. عملکرد پزشک در استفاده از تجهیزات پیشرفته و تصمیم گیری او در انتخاب روش مناسب کاشت بر اساس شرایط فردی، در نتیجه کاشت تاثیر بسیار زیادی دارد.

در کلینیک رویان، استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری روز در کنار پزشکانی باتجربه، تمام شرایط را برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب از کاشت مو فراهم کرده است.

یکی دیگر از بهترین خدمات رویان سلامت تزریق چربی به صورت است.

شاخه : کاشت مو

منبع : کلینیک رویان سلامت