علائم اصلی هشداردهنده کووید-19 بیماری ناشی از ویروس کرونا تب، خستگی و سرفه خشک است. برخی اوقات علائمی شبیه سرماخوردگی مانند آبریزش بینی را نیز دارد، بنابراین در طول فصل آلرژی تشخیص تفاوت بین کووید-19 و آلرژی سخت است. به گزارش وب ام دی، علائم آلرژی تا حدی به دلیل التهاب رخ می دهد که ناشی از واکنش بیش از حد بدن به مواردی مانند گرده یا کپک است.

علائم رایج آلرژی عبارتند از:
آبریزش بینی
سرفه خشک و خارش گلو
خارش یا آبریزش چشم
تراکم خلط
افراد برخی اوقات آلرژی را “تب یونجه” می نامند، اما درواقع تب نمی کنند.
علائم کرونا شامل موارد زیر است:
تب یا لرز
سرفه خشک
مشکل تنفس
درد بدن یا عضله
گلو درد
خستگی
سردرد
از دست دادن حس بویایی و چشایی
احتقان یا آبریزش بینی
مشکلات دستگاه گوارش مانند حالت تهوع، استفراغ یا اسهال
چشم صورتی
بثورات پوستی
در صورت داشتن هر یک از این موارد به ویژه تب به پزشک مراجعه کنید. اگر هر ساله به آلرژی مبتلا می شوید و این بار علائم متفاوتی با آنچه قبلا داشته اید را تجربه می کنید با یک پزشک مشورت کنید. حساسیت شدید باعث می شود احساس تنگی در قفسه سینه و نفس داشته باشید به ویژه اگر مبتلا به آسم نیز باشید، اما اینها در عین حال می تواند علائم جدی کووید-19 هم باشد، بنابراین اگر درباره تشخیص بین کرونا و آلرژی دچار تردید شده اید بهتر است با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید.

آیا عطسه یکی از علائم رایج ویروس کرونا است؟

ویروس کرونا، ویروس جدید باعث عطسه نمی شود، اما اگر عطسه می کنید مهم است بینی و دهان خود را با یک دستمال بپوشانید تا ویروس گسترش پیدا نکند و دستان خود را نیز بلافاصله بشویید.

بیشتر بخوانید:داروهای خانگی برای درمان آلرژی

آیا قرمزی چشم نشانه آلرژی است یا ویروس کرونا؟

فقط حدود یک تا 3 درصد افراد مبتلا به کووید-19 به چشم صورتی مبتلا می شوند. اگر چشمان شما قرمز شده احتمال اینکه ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نباشد وجود دارد، اما در صورت قرمزی چشم همراه با سایر علائم کووید-19 با پزشک تماس بگیرید.

آیا می توانید آلرژی و ویروس کرونا داشته باشید؟

یک فرد می تواند به طور همزمان به آلرژی و عفونت ویروسی مبتلا شود، بنابراین اگر علائم کلاسیک آلرژیک مانند خارش چشم و آبریزش بینی همراه با علائم ویروس کرونا مانند خستگی و تب دارید با پزشک تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:خمیر دندان سفید کننده یک راهکار عالی برای سفیدی دندان

 

چگونه آلرژی را طی بیماری همه گیر درمان کنیم؟

در میان شیوع ویروس کرونا مراجعه به کلینیک برای درمان آلرژی سخت است، بنابراین نخستین کاری که باید انجام دهید این است که از هر چیزی که باعث شعله ور شدن علائم می شود دوری کنید، همچنین می توانید داروهای آلرژی بدون نسخه را امتحان کنید. اگر داروخانه بدون نسخه به شما دارو نمی دهد یا به موارد قوی تری مانند کورتیکواستروئیدها نیاز دارید با پزشک خود تماس بگیرید. وی می تواند به صورت آنلاین برای شما نسخه بنویسد. هنگامی که قوانین فاصله گذاری اجتماعی یا قرنطینه اعمال می شود همیشه مراحل ایمنی کووید-19 را که مقامات حوزه بهداشت و درمان توصیه می کنند رعایت کنید:
از دیگران دوری کنید و در صورت بیرون رفتن فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.
دستان خود را به طور مرتب بشویید.
فقط در مواقع ضروری به مکان های عمومی مانند فروشگاه ها مراجعه کنید و حتی المقدور از حضور در مناطق شلوغ خودداری کنید.
هنگام بیرون رفتن از ماسک استفاده کنید.
مترجم: الهه زارعی