در شرایط سخت دوران همه گیری کمبود تخت و اکسیژن در برخی کشورها روزانه تعدادی از مبتلایان به کرونا را به کام مرگ می کشاند. موج جدید ویروس کرونا به طرز وحشیانه ای در میان مردم در حال انتقال است. ماندن در خانه، ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی مواردی است که می توانیم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام دهیم، اما نه تنها این نکات حائز اهمیت است بلکه تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت بدن نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. در حالی که بسیار درباره مواد غذایی مغذی، نوشیدنی ها، چای ها و موارد دیگر در دوران پاندمیک زیاد گفته شده، اما در ادامه طرز تهیه یک معجون معجزه آسا برای تقویت سیستم ایمنی بدن توضیح داده می شود. معجونی ساده با آمله و برگ های مورینگا که در تقویت سیستم ایمنی بدن شگفت انگیز عمل می کند. تاکنون متوجه شده ایم موادغذایی سرشار از ویتامین C برای حفظ ایمنی و تقویت بدن بسیار مهم است. به گزارش تایمزسوفاندیا، در حالی که پرتقال، آناناس و لیموشیرین از جمله میوه های غنی از ویتامین c هستند، اما در اینجا گزینه جدیدی معرفی می شود.

بیشتر بخوانید: آیا کرونا روی قسمت های دیگر بدن هم تاثیر می گذارد؟

آمله

آمله که با نام انگور فرنگی هندی نیز شناخته می شود یکی از غنی ترین منابع ویتامین C است. آمله به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن شهرت دارد، اما مصرف آب نبات یا پودرهای آمله موجود در بازار به دلیل فرآوری بسیار بالا توصیه نمی شود همیشه بهتر است آمله را به صورت میوه تازه مصرف کنید.

برگ های مورینگا

برگ های مورینگا که به عنوان برگ درخت گز روغنی نیز شناخته می شوند منبع غنی آنتی اکسیدان هستند. هنگامی که برگ های مورینگا با آمله ترکیب شوند جذب آهن در بدن افزایش می یابد که به نوبه خود به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. اگر پیدا کردن برگ های مورینگا برای شما مقدور نیست برگ نعناع یا گشنیز را جایگزین آن در این نوشیدنی بکنید.
مواد لازم و طرز تهیه نوشیدنی آمله مورینگا
مواد مورد نیاز برای تهیه این نوشیدنی:
1/2 قاشق چایخوری پودر مورینگا یا 5 تا10 برگ مورینگا
یک عدد آمله
نصف لیوان آب
برای تهیه این نوشیدنی تمام مواد فوق را همراه با نصف لیوان آب داخل مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید سپس آن را صاف کرده و هر روز صبح آن را برای تقویت سیستم ایمنی بدن بنوشید. توصیه می شود نوشیدنی آمله و مورنیگا را با وعده های غذایی ترکیب نکنید.

مترجم: الهه زارعی