آیا تصمیم دارید خانواده خود را گسترش دهید و قلبتان برای داشتن پسر کوچک می‌تپد؟ شاید تصور کنید که دیگر زمان آن که پسر بخواهید، به پایان رسیده است، اما این رویایی‌ است که در سر می‌پرورانید. راز شما را با کسی در میان نمی گذاریم!

اگر هنوز باردار نشده‌اید، حتما شما هم مطالب مختلفی را مبنی بر این شنیده‌اید که می‌توانید بر جنسیت کودک خود تاثیر بگذارید. حتی ممکن است به هر دری بزنید تا بتوانید احتمال پسر بودن جنین خود را افزایش دهید. آیا با مواردی برخورد کرده‌اید که بتوانید آن را امتحان کنید؟به نظرتان کدام روش‌ها موثرتر است؟  در این مقاله در رابطه با پسر دار شدن صحبت می کنیم، اما برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله پسر دار شدن مینت مراجعه کنید.

آیا راهی تضمینی برای پسردار شدن وجود دارد؟

علم به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که دیگر همه‌ی ما می‌دانیم وقتی از جنسیت پسر صحبت می‌کنیم، منظور ما دقیقا فردی با کروموزوم‌های XY است که تصور می‌کنیم مرد است.

بنابراین، “جنسیت” ذکر شده در این مقاله توسط اسپرم های Y و تخمک های X تعیین می‌شود.

در مورد اینکه آیا راهی وجود دارد که تضمین کند فرزند ما قطعا پسر خواهد شد، باید بگوییم، خیر چنین راهی وجود ندارد. از زمان به وجود آمدن علم پزشکی در زمینه تشخیص جنسیت جنین، هیچ تضمینی در رابطه با جنسیت کودک شما وجود ندارد.

به عبارت ساده‌تر، اگر همه چیز را به طبیعت بسپارید، تقریباً احتمال پسر یا دختر شدن جنین ۵۰/۵۰ است. همه چیز بسته  به این است  که کدام اسپرم در مسابقه برنده می شود. فراموش نکنید که  میلیون‌ها اسپرم در حال مسابقه دادن هستند.

این مرحله، درست همان جایی است که تعیین جنسیت فرزند آینده شما مطرح می‌شود. برخی معتقدند که با تعیین زمان دقیق، موقعیت، رژیم غذایی و روش‌های دیگر می‌توانید شانس را به نفع اسپرم مرد تغییر دهید.

جالب است بدانید،  مطالعه‌ای که در سال 927 بر روی 927 خانواده انجام گرفت، نشان می‌دهد که تعیین جنسیت جنین پسر بیشتر  ممکن است توسط پدر تعیین شود. نه تنها کروموزوم‌های موجود در اسپرم، جنسیت کودک را تعیین می‌کنند، بلکه ممکن است برخی پدران نیز مستعد داشتن جنسیت خاصی از فرزندان  باشند.

بر اساس این مطالعه، بسته به والدین هر فرد، مردان به سمت داشتن یک جنسیت خاص کشیده می‌شوند. این بدان معنی است که برخی از مردان اسپرم کروموزوم Y یا X بیشتری تولید می‌کنند. بنابراین، اگر مردی برادر بیشتری داشته باشد، ممکن است پسر بیشتری نیز داشته باشد.

راه‌های افزایش احتمال پسردار شدن

اگر واقعاً دوست دارید فرزندتان پسر شود، راه‌هایی  وجود دارد که شاید از والدینتان شنیده باشید. از نظر علمی هیچ یک از این پیشنهادات برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، اثبات نشده است. با این حال، افراد بسیاری آن‌ها را با این امید امتحان می‌کنند که فرزندشان پسر شود. در زیر به بررسی این راه‌ها می‌پردازیم.

رژیم غذایی

بسیاری از افراد در زمانی که تمایل به باردار شدن دارند، به مواد غذایی که می‌خورند، توجه می‌کنند.  در حالی که این مفهوم به طور گسترده مورد مطالعه یا اثبات قرار نگرفته است. محققان در تحقیقی در سال 2008 بر روی 740 زن دریافتند که میان دریافت کالری بیشتر و پسر شدن جنین، رابطه‌ای برقرار است.

با این حال، این بدان معنا نیست که هنگام اقدام به باردار شدن، باید به طرزی عجیب میزان کالری دریافتی  خود را افزایش دهید. بخاطر داشته باشید که اکنون عادات غذایی سالم (غذاهای کامل، میوه‌ها و سبزیجات، میان وعده‌های کم قند) به شما کمک می‌کند تا در دوران بارداری نیز میزان مناسب کالری دریافت کنید.

زنان مورد مطالعه، نه تنها کالری بیشتری دریافت کردند، بلکه مقادیر بیشتری پتاسیم نیز  مصرف کرده بودند. پتاسیم بیشتر را می‌توانید در موز ، سیب زمینی شیرین و لوبیای سفید  پیدا کنید.

این مطالعه همچنین اشاره کرد که “زنانی که فرزندان پسر دارند،  بیشتر از غلات در وعده‌ی صبحانه مصرف می کنند.”

روش شتلز

پیشنهاد دیگری برای افزایش شانس پسردار شدن  طرحی‌ مفهومی به نام روش شتلز است که توسط لندروم بی شتلز در حدود سال 1960 تهیه شده است.

شتلز اسپرم  مردان را مورد بررسی قرار داد تا دریابد چه عاملی می‌تواند بر سرعت اسپرم تاثیر بگذارد. به هر حال، نطفه ای که در مسابقه برنده می‌شود و تخمک را بارور می‌کند، جنسیت را تعیین می‌کند.

وی زمان رابطه، موقعیت‌ها و pH مایعات بدن را در نظر گرفت تا ببیند چه تاثیری بر جنسیت دارد.

نکات کلیدی روش شتلز شامل موارد زیر است:

رابطه جنسی نزدیک به تخمک گذاری

اسپرم نزدیک به دهانه رحم با استفاده از موقعیت‌هایی که اجازه نفوذ عمیق را می‌دهد، رسوب می‌کند.

محیط قلیایی در واژن

زن ابتدا به ارگاسم برسد

روش شتلز چقدر موثر است؟ بنا به ادعای خود شتلز  که در نسخه فعلی کتاب خود  ذکر شده است، این روش 75 درصد موفقیت کسب کرده است. او ادعا می‌کند که افراد زیادی هستند که با استفاده از روش او جنسیت فرزند خود را تعیین کرده‌اند.

از طرف دیگر، برخی تحقیقات قدیمی نشان می‌دهد که رابطه جنسی 2 تا 3 روز پس از تخمک گذاری ممکن است به هیچ وجه منجر به بارداری نشود. مطالعه‌ی دیگری نیز منبع معتبری را ذکر می‌کند که نشان می‌دهد کروموزوم‌های X و Y تفاوت‌های معنی داری در شکل روش  شتلز ندارند.

سخن پایانی:

طبیعی است که کودک آینده خود را تصور کنید و امیدوار باشید که چگونه خواهد بود. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که تعیین جنسیت کودک شما معمولاً تحت کنترل شما نیست.

به یاد داشته باشید هر کودکی منحصر به فرد است. صرف داشتن یک دختر کوچک به معنای این نیست که باید از کارهای سرگرم کننده‌ای که تصور می کردید با یک پسر انجام می‌دهید ، دست بکشید. به همین ترتیب، فقط به این دلیل که در تلاش برای داشتن یک پسر کوچک موفق هستید، به این معنی نیست که زندگی دقیقاً همان چیزی است که تخیل شما پیش بینی کرده است.

تنها تلاش کنید از آنچه خدا در اختیارتان گذاشته لذت ببرید.