روز جهانی شیر

در حالیکه امروز روز جهانی شیر جشن گرفته می شود مهم است بدانیم صنایع لبنی نه تنها به سلامتی کمک می کند بلکه منبع معیشت میلیون ها نفر را نیز تامین می کند.

این روز بر اهمیت شیر و افزایش آگاهی مردم در مورد نقش لبنیات در زندگی سالم، رژیم های غذایی و تولید مواد غذایی متمرکز است. هند بزرگترین تولید کننده شیر محسوب می شود پس از آن ایالات متحده، چین و پاکستان قرار دارد و 22 درصد از تولید جهانی شیر را تشکیل می دهند.

به گزارش تایمزسوفاندیا، در ادامه درباره روز جهانی شیر، به عنوان منبع غنی از ویتامین ها و کلسیم بیشتر توضیح داده می شود.

تاریخچه روز جهانی شیر

نخستین روز جهانی شیر در سال 2001 توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد برگزار شد. اول ژوئن به عنوان روز جهانی شیر برگزیده شد زیرا بسیاری از کشورها در آن زمان از سال در حال جشن گرفتن روز شیر بودند. در این روز مزایای شیر و سایر محصولات لبنی مورد تجلیل قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:چگونه ریزش مو را درمان کنیم؟

تاریخچه روز جهانی شیر

اهمیت روز جهانی شیر

بر اساس اظهارات کارشناسان این روز فرصتی را فراهم می کند تا بر اهمیت شیر تمرکز کرده و آگاهی مردم را در مورد اهمیت مصرف و گنجاندن محصولات لبنی در رژیم روزانه افزایش یابد، همچنین داده های فائو بیان می کند معیشت بیش از یک میلیارد نفر از مردم توسط بخش لبنیات حمایت می شود اهمیت شیر به طور مناسب برجسته شده است.

علاوه بر این، این داده ها توسط فائو نشان می دهد در جهان بیش از 6 میلیارد نفر روزانه محصولات لبنی مصرف می کنند.

شعار سال

شعار امسال “پایداری در بخش لبنیات با پیام هایی در مورد محیط زیست، تغذیه و اقتصاد اجتماعی” است. بر اساس اعلام وب سایت رسمی روز جهانی شیر، آنها فیلم هایی را از کشاورزان و سایر افرادی که از فن آوری استفاده می کنند برای ایجاد آینده ای کم کربن برای لبنیات تشویق می کنند، همچنین این وب سایت به تاثیر کووید-19 در روز جهانی شیر می پردازد.

طبق بیانیه منتشر شده در وب سایت آنها سازمان دهندگان را به میزبانی کمپین های رسانه های اجتماعی تشویق می کنند تا از سیاست های تعریف شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مقامات محلی پیروی کنند.
مترجم: الهه زارعی