لیمو به عنوان یک ماده جادویی برای بدن محسوب می شود و این واقعیت بر هیچ کس پوشیده نیست. لیموترش به دلیل وجود ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A و برخی ویتامین های خانواده B دارای خواص بسیاری برای سلامتی است.

برخی افراد از لیمو به عنوان یک ماده “از خودت مراقبت کن” استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر از آن در آشپزی استفاده می کنند.

در هر صورت لیموترش یک ماده متنوع است که در موارد زیادی کاربرد دارد. طعم ترش لیمو هنگام تهیه موهیتو هندوانه به آن عطر و طعم فوق العاده ای می بخشد.

به گزارش تایمزسوفاندیا، زمان آن فرا رسیده است که تمام مزایای لیموترش برای سلامتی مورد بررسی قرار گیرد.

لیموترش به روند هضم غذا کمک می کند

آیا تا به حال کسی به شما پیشنهاد داده صبح آب گرم با لیموترش بنوشید؟ برخی افراد به محض بیدار شدن آب لیموترش می نوشند زیرا به روند هضم غذا کمک می کند.

این ماده غذایی با سرعت کمتری تجزیه می شود و به بدن در جذب مواد مغذی بیشتر کمک می کند، همچنین مایعات گوارشی موجود در معده همان سطح اسید لیموترش را دارند که این امر کمک می کند تا غذا به راحتی و از طریق سیستم گوارشی حرکت کند. در نهایت به جلوگیری از یبوست یا سایر موارد مربوط به هضم غذا کمک می کند.

بیشتر بخوانید: آیا گریه کردن فوایدی هم دارد؟

لیموترش سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

خاصیت ضدالتهابی لیموترش سلامت دستگاه تنفسی را تقویت می کند. ویتامین C و پتاسیم موجود در لیموترش ضمن تقویت سیستم ایمنی بدن از مغز در برابر آسیب سلولی محافظت می کند، همچنین این ماده غذایی حاوی ساپونین دارای خواص ضدباکتری است که به مبارزه با ویروس های آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می کند.

لیموترش از بدن در برابر رادیکال های آزاد دفاع می کند

رادیکال های آزاد، یکی از عوامل ایجاد کننده پیری به معنای واقعی دشمن بدن هستند. رادیکال های آزاد به دلیل آسیب اکسیداتیو که به بدن انسان وارد می کنند باعث توسعه سرطان و مرگ سلولی می شوند.

در حال حاضر ویتامین C به عنوان یکی از آنتی اکسیدان های موجود در لیموترش به دفع این رادیکال های آزاد کمک کرده و از جهش سلولی جلوگیری می کند، همچنین ضمن جلوگیری از چین و چروک به بدن در بهبودی سریع تر کمک می کند. علاوه بر این، لیموترش در سالم و جوان نگه داشتن ظاهر نقش بسزایی ایفا می کند.

لیموترش PH سالم داخلی را احیا می کند

اسیدهای موجود در لیموترش هنگام خوردن تجزیه می شوند. این ماده با انتشار ترکیبی از مواد معدنی در دستگاه گوارش خون را قلیایی می کند.

اگر خون اسیدی تر باشد مستعد بیماری هستید. از سوی دیگر، لیموترش خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد، بنابراین توصیه می شود هر روز یک عدد لیموترش بخورید.

لیموترش مزایای متعددی برای سلامتی دارد و می تواند به صورت میوه یا آب میوه مورد استفاده قرار گیرد. لیموترش را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و شاهد جادویی باشید که برای بدن ایجاد می کند.

مترجم: الهه زارعی