چشم ها مهمترین قسمت صورت ما را تشکیل می­ دهند و زیبایی چشم ها تا حد زیادی باعث زیباتر شدن صورت ما خواهد شد. دانستن این که چه لوازمی برای چشمان مان استفاده کنیم تا زیباتر و درشت تر به نظر برسند.

برای ارایش چشم و ابروها برخی لوازم و ابزارهای آرایشی نیاز هستند تا دقت بالاتری برای کشیدن حط های باریک و حاشور های ابرو داشته باشیم.

در ادامه بیشتر به اقلام مورد نیاز برای آرایش چشم و ابرو خواهیم پرداخت تا بتوانیم بدون رجوع به آرایشگاه های زیبایی زمانی که فرصت نداریم بهترین آرایش را برای چشم و ابروهایمان داشته باشیم.

1. فرمژه

داشتن یک فرموژه برای خیلی از افرادی که مژه های کوتاه و یا بی حالتی دارند لازم و ضروری است. زمانی که چشمانتان را به خوبی شسته و سپی خشک کرده اید می­توانید از فرمژه برای حالت دار کردن مژه های خود استفاده کنید. استفاده از فرم|ژه مژه هایتان را پرپشت و بلندتر نشان خواهد داد.

2. ریمل

پس از زدن فرمژه به سراغ ریمل می­رویم. ریمل ابزار مناسبی برای پررنگ کردن مژه های بور و کم رنگ شما خواهد بود. ریمل های انواع مختلفی دارند و در خرید آن باید به این موضوع توجه داشته باشید که می خواهید مژه هایی دانه دانه داشته باشید که بلند باشد یا مژه هایی که به هم چسبیده باشند و حالت پر پشتی داشته باشند.

توجه به چگونه شسته شدن ریمل هم نکته مهمی است به این دلیل که اگر در فصل تابستان از ریمل هایی که پخش می­شوند استفاده کنید گرمای هوا باعث ریزش آن زیر چشمانتان خواهد شد پس تا حد امکان ریمل هایی را خریداری کنید که به صورت فیتیله ای کنده می­شوند و در هنگام خیس و یا مرطوب شدن پخش نخواهند شد.

3. خط چشم

خط چشم یکی از مهمترین ابزارهای آرایشی چشم است که تاثیر بسیار زیادی در حالت چشم شما می­ گذارد و چشمانتان را درشت تر نشان می­ دهد. مدل های مختلفی برای کشیدن خط چشم وجود دارد. شما می ­توانید چشمان خود را کشیده کنید یا حتی فقط با یک خط باریک پشت مژه ها چشمان تان را درشت تر کنید.

رنگ مشکی خط چشم باعث می­شود چشمانتان از بی روح و بی حالت بودن در بیاید و همچنین شما می ­توانید از نمونه های رنگی خط چشم هم برای تابستان استفاده کنید.

برای مثال رنگ زرد و آبی فیروزه ای خط چشم حالت تابستانی و جذابی به میکاپ شما می­ دهد. سایه مدادی ساده با رنگ های درخشان هم از دیگر لوازم آرایشی است که می­توانید برای پشت چشمتان از آن استفاده کنید.

4. سایه های مایع

سایه های مایع از ترند های جدید آرایشی دوسال اخیر هستند که در ابتدا حالت خیسی دارند و پس از زدن پشت پلک حالت مخملی جذابی به خود می­ گیرند و بدون حالت چسبندگی و سنگینی جذابیت زیادی به چشمان تان می‌دهند.

برخی از این سایه ها حالت براق و شاین دارند و برخی دیگر جلوه مات جذابی پشت پلک ایجاد می­کنند. از طریق این لینک در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل می‌توانید به تهیه این مدل از سایه‌های چشم دسترسی داشته باشید.

5. سایه های پودری

سایه های پودری از گذشته تا امروز محبوبیت خود را حفظ کرده اند و هنوز هم طرفدار بسیاری دارند. این سایه های جذاب با پد های مخصوص سایه پشت پلک قرار می­گیرند و تا ساعت ها باقی می­ مانند.

اگر از یکی از برند های معروف یک سایه پودری تهیه کنید بی شک پشت پلکتان احساس سنگینی، خارش و یا التهاب نخواهید داشتو برند آرایشی کایلی و همچنین برند هدی بیوتی از برند های پیشرو در تولید سایه های تکی و سایه های پودری هستند و تنوع رنگی بالایی هم دارند.

6. ژل ابرو

ژل ابرو که جدیدا وارد دنیای لوازم آرایشی شده ابزاریست که به راحتی چندسالی از سن شما کم خواهد کرد. با این روش که ابروهای تان را بالا می­برد و آن هارا مرتب نگاه می ­دارد. با این روش هم ابروهای شما پر پشت­تر و هم زیباتر و مرتب تر به نظر می­ رسد.

7. صابون ابرو

صابون ابرو یکی دیگر از ابزار های لیفت ابرو است که کارایی آن شبیه به ژل ابرو می­باشد و دقیقا به همان شکل ابرو را بالا برده و مرتب تر می­کند. برای آشنایی بیشتر با روش کارکرد این ابزار آرایشی این مطلب را بخوانید.

8. ریمل ابرو و حاشور ابرو

ریمل های ابرو بسیار پرکاربرد تر از لوازم لیفت ابرو مانند صابون ها و ژل های هستند. از این جهت که علاوه بر مرتب و یکدست کردن ابرو می­توانند به وسیله ی شتی که دارند رنگ مناسبی را به ابرویتان بدهند که دیگر نیازی به رنگ کردن ابرو نداشته باشیدو بسیاری از افراد حتی با لیفت کردن هم باز ابروهای خالی و کمی پستی دارند برای این افراد بهترین کار این است که بعد از لیفت کردن از ریمل های ابرو استفاده کنند.

حاشور ابرو هم می ­تواند همین کار را انجام دهد و ابروهای تان را پرپشت تر نشان دهد. حاشور ابرو شبیه به تار های ابرو نازک است و جلوه طبیعی روی قاب ابروهای تان خواهد داشت.

9. سایه ابرو

سایه ابرو هم از دیگر ابزار های آرایش ابروست که می­تواند ابروهای شما را پرپشت تر نشان دهد با این تفاوت که با شت مخصوص زده می­ شود و حالت طبیعی را به ابروها نمی ­دهد اما بسیاری از خانم ها ترجیح می­ دهند که داخل ابروهای شان پر باشد و حاشور نداشته باشند.

برای خرید انواع سایه ابرو آرایشی می‌توانید به سراغ برندهای معتبری چون گلدن رز، رولوشن و اتود که از تولیدکنندگان این محصول آرایشی با کیفیت بالا هستند بروید.

10. پاک کننده آرایش چشم

در کنار تمام ابزارهای آرایش چشم و ابرو باید در نظر داشته باشیم از یک پاک کننده مناسب پوست برای پاک کردن این مواد آرایشی استفاده کنیم و از طرفی باید در نظر بگیریم پاک کننده ای که تهیه می­ کنیم برای پوست حساس دور چشم ضرری نداشته باشد و به این قسمت آسیب نرساند.

11. تاتو ابرو و خط چشم

هرچند تاتو کردن شبیه به یک ابزار آرایشی به نظر نمی ­رسد اما باید در نظر بگیریم این روش به نوعی یک روش دائمی برای زیبا به نظر رساندن چشم و ابروهای ما بدون هزینه سنگین چه از نظر مالی و چه از نظر سلامتی پوست است.

در واقع با یکبار تاتو کردن دیگر نیازی نیست هر بار از لوازم آرایشی استفاده کنیم و پوست حساس چشم خود را با قلمو های خط چشم بکشیم.

نکته مثبت دیگر در مورد تاتو زیبایی دائمی آن است که همیشه چهره شمارا آماده و مرتب نشان می­ دهد و باعث می­ شود اعتماد به نفس شما بالاتر رود.

بدون این که وقت و هزینه اضافه برای رفتن به آرایشگاه صرف کنید می ­توانید تمام مواردی که گفته شد را متناسب با نیاز خود  برای یک آرایشی زیبا استفاده کنید.