images

استفاده از صابون های آنتی باکتریال می تواند برای سلامتی خطرناک باشد.بسیاری از مصرف کنندگان این صابون ها بدون اینکه اطلاعی داشته باشند به این مواد حساسیت و آلرژی دارند و همواره به دنبال علت آلرژی خود هستند

در صورتیکه یک شخص سالم از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کند، فلور طبیعی پوست به هم می‌ریزد و باکتری‌هایی که به طور معمول در سطح پوست زندگی می‌کنند و هم زیست طبیعی بدن ما هستند از بین می‌روند.

 ندا ادیبی متخصص پوست و مو گفت: صابون‌های آنتی‌باکتریال بر ضد باکتری هستند، بنابراین اگر فردی به بیماری دچار است که نیاز دارد باکتری‌های سطح پوست او برطرف شود و عفونت باکتریایی دارد یا به یک عفونت فولیکولیک یا التهاب پیاز مو مبتلا شده باید از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کند.

وی افزود: در صورتیکه یک شخص سالم از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کند فلور طبیعی پوست او به هم می‌ریزید و باکتری‌هایی که به طور معمول در سطح پوست زندگی می‌کنند و هم زیست طبیعی بدن هستند از بین می‌روند با نابودشدن این باکتری‌ها پوست مستعد یکسری از بیماری‌ها می‌شود و هم زیست‌های طبیعی بدن تغییر می‌یابد به اضافه این صابون‌های آنتی باکتریال چربی سطح پوست را از بین برده و موجب خشکی پوست ما می‌گردند.
ادیبی تصریح کرد: علت اینکه نباید صابون‌های آنتی باکتریال را به صورت معمول استفاده کنیم این است که هیچ دارویی را نیز نباید تا بیمار نشدیم مصرف کنیم چون صابون‌های آنتی باکتریال صابون‌های دارویی هستند پس فقط باید وقتی که فرد مشکلی دارد که نیاز است یکسری از باکتری‌های اضافه از سطح پوست او از بین بروند به کار برده شوند.
وی اظهار داشت: کسانی که به بیماری تیرویید مبتلا هستند پوست خشکی دارند و نباید از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کنند زیرا که پوست آنها را خشک تر می‌کند.
ادیبی بیان کرد: در شرایط عادی استفاده از صابون یا مایع دستشویی برای شستن دستها کافی می‌باشد اما کسانی که در کارهای بیمارستانی کار می‌کنند و با خون و ترشحات بیمار در ارتباط هستند، مانند پرستار و پزشک باید علاوه بر صابون از محلول‌های ضد عفونی کننده نیز استفاده نمایند.