کیترود (پمبرولیزو ماب)چیست ؟

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد این دارو در سرطان هایی که به دیگر نقاط بدن پخش شده عملکرد بسیار بهتری نسبت به  روش شیمی درمانی داشته است.

طبق نتایج تحقیقی درباره سرطان ریه که بر ۶۰۰ بیمار از ۱۶ کشور صورت گرفته و در «مجله پزشکی نیوانگلند» منتشر شده، حاکی از آن است که داروی  پمبرولیزو ماب ( کیترودا ) سبب بهبود درمان و افزایش طول عمر مبتلایان به این بیماری می‌شود. <<<<<h2     تگ

مکانیزم درمان سرطان با داروی کیترودا به گونه ای می باشد که بلافاصله پس از مصرف دارو به پروتئین PD-1 متصل می شود تا به سلول های ایمنی کمک کند که بتواند سلول های سرطانی را بهتر از بین ببرد.

مطالعات جدید و بررسی های صورت گرفته نشان دهنده این است که این دارو در درمان بیماری شایع سرطان مورد استفاده می باشد.کیترودا  به تنهایی یا با داروهای دیگر برای درمان انواع خاصی از سرطان ها کاربرد دارد.

مطالعات نشان میدهد داروی کیترودا به ندرت باعث افزایش قند خون شده که این امر می تواند باعث بروز یا تشدید بیماری دیابت شود.

دوز مصرفی این دارو منطبق با نظر پزشک معالج و میزان بازدهی درمان فرد با دارو تعیین می شود.

اگر فردی قصد بارداری دارد و یا باردار است حتما به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از این دارو نباید باردار شوید زیرا ممکن است به جنین آسیب برسانید.

تداخل های دارویی عموما عملکرد این دارو را تغییر داده و خطر بروز عوارض جانبی و جدی را افزایش می دهد، بنابراین بهتر است نام تمام داروهایی که مصرف می کنید از جمله داروهای با و بدون نسخه را با پزشک تان در میان بگذارید.

این دارو معمولا در خانه نگهداری نمی شود ، داروی کیترودا (Kytruda) معمولا به روش تزریق مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این دارو در ترکیب با دیگر داروهای شیمی‌درمانی می‌تواند برای درمان ملانوما، لنفوم هوچکین و سرطان معده، سر، گردن و  درمان سرطان مثانه بکار رود.

اثرات جانبی این دارو از قبیل حالت تهوع، کم‌خونی و خستگی در ۹۹ درصد از کسانی که این دارو را دریافت کردند دیده شده است.

پزشکان پس از مشاوره بیماران مبتلا به سرطان و با توجه به آزمایش خون آنها این دارو را تجویز می کنند.

مجموعه سین سا که در زمینه مشاوره پزشکی و ایجاد سهولت در تهیه دارو برای بیماران فعالیت میکند مفتخر است این کار را در شرایطی ایده آل  و با امکانات به روز در اختیارتان قرار دهد .

با آرزوی سلامتی برای شما همراهان