بینی ( دماغ ) در مرکز صورت قرار داد و نقشی مهم و برجسته در تعیین زیبایی چهره دارد. در صورتی که بینی شما ظاهر نامناسبی داشته باشد و یا برازنده‌ی چهره‌تان نباشد، می‌توانید به تغییر حالت آن فکر کنید. اخیرا راه‌های زیادی برای تغییر فرم بینی در اختیار عموم قرار گرفته است و این به علت پیشرفت‌هایی است که در زمینه‌ی تکنولوژی و علم و دانش حاصل شده است. اگر از بینی خود راضی نیستید، می‌توانید با لیفت بینی و یا عمل بینی، تغییرانی که می‌خواهید را در آن ایجاد کنید.

معمولا برای تغییر حالت بینی از عمل بینی استفاده می‌شده است. اما اخیرا روشی جدید در اختیار شما قرار گرفته است که از تهاجم بسیار کم‌تری برخوردار است. این روش لیفت بینی نامیده می‌شود. لیفت به معنای بالا کشیدن است. لیفت بینی به معنای بالا کشیدن بینی است. در این روش پوست بینی را بالا می‌کشند تا حالت و فرم بینی تغییر کند.

برای تغییر فرم و کوچک کردن بینی مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش، عمل بینی است اما در صورتی که بینی شما شرایط خاصی داشته باشد و یا انتظاری که شما از تغییر مورد نظر دارید، اندک باشد، می‌توانید از لیفت بینی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی عمل زیبایی بینی و لیفت بینی با ما همراه باشید.

کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی با عمل بینی و روش‌های مختلف لیفت بینی امکان پذیر است. برخی روش‌های طبیعی دیگر نیز برای کوچک کردن بینی به کار برده می‌شوند که در دراز مدت تاثیر گذارند. سریع‌ترین و اصلی‌ترین روش برای کوچک کردن بینی عمل بینی است.

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی فرایندی غیر جراحی است که طی آن بینی شما بدون جراحی تغییر شکل می‌دهد. تغییر شکل دادن بینی از طریق لیفت به روش‌های متنوعی انجام می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. در اثر لیفت بینی نوک بینی اندکی بالاتی می‌آید و تیغه‌ی بینی شما صاف‌تر به نظر می‌رسد. همچنین سایز آن اندکی کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اما ساختار داخلی بینی تغییری نمی‌کند. تنها شکل ظاهری آن بهتر می‌شود. لیفت بینی را برای هر نوع بینی و با هر نوع اشکال ظاهری نمی‌توان انجام داد و موفقیت آمیز نخواهد بود.

انوع لیفت بینی

  1. لیفت بینی با نخ

در لیفت بینی با نخ که روشی غیر جراحی است، نخ‌هایی کوچک از نوک بینی وارد پوست بینی می‌شود و متخصص با کشیدن این نخ‌ها، نوک بینی را بالاتر می‌کشد. با این کار، فرم بینی تغییر می‌کند و اندکی کوچک‌تر هم به نظر می‌رسد. لیفت بینی با نخ با بی‌حسی انجام می‌شود و فرایندی 15 تا 30 دقیقه‌ای است. بعد از این فرایند نیازی به استراحت و یا بستری در بیمارستان ندارید. همچنین تا زمانی که این نخ‌ها جذب بدن می‌شوند، لیفت بینی باقی می‌ماند. در صورتی که نخ‌ها جذب شوند که معمولا 1 تا 3 یال طول می‌کشد، ترمیم و تکرار مجدد لیفت نیاز است.

  1. لیفت بینی بدون جراحی با چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی یک نوار شفاف و بدون رنگ است که بر روی پوست شما چسبانیده می‌شود و پوست را به سمت بالا می‌کشد. می‌توانید این چسب‌ها را بر روی بینی بچسبانید و فرمی که می‌خواهید به آن بدهید. بعد از انجام این کار، روی آن را کمی آرایش کنید تا طبیعی‌تر به نظر برسد. این چسب را می‌توان روزی 8 ساعت بر روی پوست قرار داد. مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن ضدحساسیت هستند و معمولا باعث بروز مشکل نمی‌شوند. سعی کنید بیش از 8 ساعت از این چسب‌ها استفاده نکنید. این روش لیفت بینی موقتی است و از روش‌های غیرتهاجمی است.

  1. پلاسما جت و پلکسر بینی

پلاسما جت و یا پلکسر، دستگاهی است که باعث ایجاد سوختگی در پوست می‌شود. این سوختگی‌ها باعث جمع شدن سریع و سفت شدن پوست می‌شود. این مسئله لیفت بینی را سبب می‌شود. این سوختگی مشکلی برای بینی ایجاد نمی‌کند و خطری برای بدن ندارد. این روش بسیار جدید است و نتایج قابل قبولی داشته است.

آسیب رساندن به بافت باعث تحریک سلول‌ها برای کلاژن سازی می‌شود و این مسئله به خودی خود باعث تقویت لیفت و محکم و سفت شدن پوست می‌شود.

عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)

از دیگر روش‌هایی که برای تغییر مدل بینی و تغییر سایز بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عمل زیبایی بینی است. این جراحی تقریبا همیشه اولین انتخاب افرادی بوده است که متقاضی تغییر شکل و سایز بینی بوده‌اند. اما امروزه روش‌های غیرجراحی دیگری نیز معرفی شده‌اند که اخیرا مورد توجه عموم قرار گرفته‌اند. عمل بینی نیازمند بیهوشی است اما معمولا احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و معمولا عوارض حادی برای فرد ایجاد نمی‌کند. جراحی بینی بر اساس نوع بینی نتایج مختلفی دارد و درجه‌ی سختی آن تفاوت می‌کند.

عمل جراحی بینی استخوانی و گوشتی

افراد یا بینی‌های گوشتی دارند، یا بینی‌های استخوانی. نوع بینی که فرد دارد در نوع جراحی و روش جراحی تعیین کننده است.

عمل جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی، دارای غضروف و استخوان کم‌تری است. همچنین پوست کلفت‌تری دارد. این مسئله جراحی بینی گوشتی را سخت‌تر و گرفتن نتیجه‌ی خوب را دشوارتر می‌کند. معمولا جراحی‌های بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی تغییر حالت می‌دهد. همچنین دوره‌ی نقاهت این عمل زیبایی، بیشتر طول می‌کشد.

عمل جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی، همانطور که از اسم آن پیداست، دارای حجم بیشتر بافت استخوانی و غضروفی است و پوست نازک‌تری دارد. این موارد کار را برای جراح زیبایی آسان‌تر می‌کند و نتیجه‌ی دلخواه را به بیمار می‌دهد. همچنین دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تری دارد. عملی بینی را می‌توان به شکل باز و بسته انجام داد. در جراحی باز، شکافه به طور کامل ایجاد می‌شود و برداشت استخوان و غضروف صورت می‌گیرد. در جراحی بسته، دست جراح بسته‌تر است، اما دوران نقاهت برای بیمار کوتاه‌تر است.

عمل بینی طبیعی

در عمل بینی طبیعی، تنها ایرادهای ظاهری بینی برطرف می‌شود و از ایجاد قوس و تغییر شکل بیش از اندازه‌ی پره‌ها و سربالا کردن نوک بینی پرهیز می‌شود. امروزه بیشتر افراد تمایل دارند بینی خود را به شکل طبیعی عمل کنند و از ایجاد تغییرات ملموس و واضح پرهیز می‌کنند.

قیمت عمل زیبایی بینی

هزینه‌ی عمل بینی طبق نوع بینی که گوشتی یا استخوانی است تعیین می‌شود. معمولا بینی‌هایی که گوشتی هستند، هزینه‌ی عمل بالاتری از بینی استخوانی دارند. هزینه‌ی جراحی بینی بین 14 تا 16 میلیون تومان است. اما این مبلغ بستگی به جراح و زبردستی او دارد و ممکن است در کلینیک‌های مختلف، قیمت‌های متفاوتی داشته باشد. البته که آزمایش‌ها و مشاوره‌ها هزینه‌های مجزایی دارند.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

در صورتی که مراقبت‌های بعد از عمل بینی را به خوبی انجام دهید، دوره‌ی نقاهت شما به خوبی طی خواهد شد و با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوید.

  • به توصیه‌های جراح به دقت گوش دهید.
  • هنگام خواب سر خود را بالاتر از معمول قرار دهید.
  • از فین کردن بپرهیزید.
  • ورزش‌های پرخطر نکنید.
  • استراحت کافی داشته باشید.
  • از مصرف سیگار و دخانیات بپرهیزید.
  • برای کاهش درد و ناراحتی از کمپرس سرد استفاده کنید.

در نتیجه :

یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت بینی (دماغ) است که با روش های مختلف که در این مطلب بیان شد می‌توان بینی را زیبا کرد مثلا با استفاده از لیفت بینی، چسب لیفت بینی، عمل زیبایی بینی یا لیفت بینی با نخ است که سعی شد به طور کامل در مورد تمام این موارد توضیح داده شود.لیفت بینی اهمییت بسیار بالایی دارد و امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی صورت خود هستند.