یکی از دغدغه‌های همه ما خانم‌ها رها شدن از موهای زائدی است که به دنبال روش‌های دائمی و بسیار مناسب برای برطرف کردن آن‌ها هستیم. البته روش‌های مختلفی برای خلاصی از موهای زائد وجود دارد؛ اما نمی‌توان به برطرف شدن صد درصدی همه آن‌ها اطمینان کرد.

در این میان، لیزر درمانی روشی مطمئن برای از بین رفتن کامل موهای زائد است. اما برای این کار باید به سراغ کلینیک‌هایی بروید که این کار را در نهایت سلامت، دقت و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهند. در حال حاضر کلینیک‌های زیادی با در اختیار داشتن انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد وجود دارند که هر روز خودشان را با فناوری روز همراه می‌کنند و برای این کار می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

اما شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که دوست ندارید به کلینیک‌های پزشکی مراجعه کنید و به دنبال گزینه‌ای ایده آل و جایگزین هستید تا بتوانید به راحتی در خانه این کار را انجام دهید. بنابراین پیشنهاد بهتر این است که یک دستگاه لیزر خانگی تهیه کنید. استفاده از لیزر خانگی به شما کمک می‌کند که علاوه بر راحتی در کار، از مزایای متعدد دیگری نیز برخوردار شوید. به همین دلیل در این صفحه قصد داریم مزایای مختلف دستگاه لیزر خانگی را بررسی کنیم.

دستگاه لیزر مو خانگی، بی خطر برای آماتورها

روش کار دستگاه لیزر خانگی به این صورت است که با استفاده از گرما، فولیکول مو را می‌سوزاند و از رشد دوباره آن جلوگیری می‌کند. تمامی دستگاه‌های لیزر خانگی و موجود در کلینیک‌ها با همین روند کار می‌کنند. اما تفاوتی که بین این دو دستگاه وجود دارد این است که دستگاه لیزر خانگی با قدرت کمتری انرژی گرمایی را به پوست شما میرساند.

این موضوع می‌تواند از بروز آسیب روی پوست و سوختن آن جلوگیری کند. همچنین تفاوتی نمی‌کند که پوست شما تا چه حد حساس است؛ در هر صورت استفاده از این دستگاه به پوست شما آسیبی وارد نمی‌کند و به همین دلیل گزینه مناسبی برای آماتورها محسوب می‌شود.

دردی احساس نمی‌کنید

اگر حداقل یکبار به کلینیک‌های لیزر مو مراجعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که انجام لیزر در این مراکز با دستگاه‌های قدرتمندی انجام می‌شود که با شدت زیاد، انرژی گرمایی را به فولیکول مو و پوست شما وارد می‌کند. اما مزیت جالب دستگاه لیزر موی خانگی در این است که انرژی گرمایی را با شدت کمتر به سمت پوست و فولیکول موها پرتاب می‌کند و به همین دلیل موقع استفاده از آن، درد بسیار کم و ناچیزی را احساس می‌کنید.

خرید دستگاه لیزر خانگی، خریدی هوشمندانه است

هزینه کردن برای خرید دستگاه لیزر خانگی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مناسب و راحت برای سلامتی پوست محسوب می‌شود و انتخابی هوشمندانه است. اگر شما هم برای از بین بردن موهای زائد هزینه‌های زیادی به مراکز اپیلاسیون پرداخت کرده باشید، به خوبی می‌دانید که این روش در کنار راحتی، کاملا مقرون به صرفه است و از هزینه‌های دیگر جلوگیری می‌کند.

البته ممکن است خرید یک دستگاه لیزر خانگی به یکباره هزینه زیادی روی دوش شما بگذارد. در این صورت با خرید قسطی لیزر خانگی می‌توانید به خوبی هزینه‌های را مدیریت کنید و در کنار برخورداری از یک دستگاه مطمئن و مناسب، هزینه کمی برای آن پرداخت کنید.البته نه تنها لیرز بلکه خرید لوازم خانگی  قسطی و یا خرید جهیزیه قسطی نیز برای شما به صرفه خواهد بود.

روشی ایمن و موثر

برطرف کردن موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر خانگی به‌عنوان روشی کاملا ایمن و موثر شناخته می‌شود که حداقل عوارض را نسبت به سایر روش‌های درمانی دارد. مطالعات مختلف نشان می‌دهد که این روش کارایی، ماندگاری و ایمنی بیشتری دارد.

همچنین یک مطالعه بالینی نشان می‌دهد که حذف موهای زائد با این روش، هیچ عارضه‌ای در بلندمدت ندارد. علاوه بر آن، بر اساس این مطالعه بالینی مشخص شده است که بعد از سه هفته 61 درصد از حجم موهای زائد بدن کاهش می‌یابد.

نتایج بلندمدت

یکی از جذابیت‌های دستگاه لیزر خانگی در این است که نتایج استفاده از آن بلندمدت و دائمی است. استفاده مکرر و دائمی این دستگاه موجب نازک‌تر شدن و روشن‌تر شدن مو به مرور زمان می‌شود و در نهایت شاهد حذف موهای زائد خواهید بود.

سبک با کاربری آسان

دستگاه لیزر خانگی کاملا سبک است و در هنگام استفاده از آن، وزن زیادی ندارد. بنابراین کاربری آسان و راحتی دارد. این دستگاه‌ها به راحتی در دست قرار می‌گیرند و همه آن‌ها تقریبا ظاهری شبیه به میکروفون دارند و چند حالت و عملکرد مختلف را برای شما امکان‌پذیر می‌کنند. تنها کاری که هنگام استفاده از این دستگاه‌ها باید انجام دهید این است که آن را روی پوست قرار دهید و منتظر بمانید تا زمان اتمام کار را اعلام نماید و بعد دستگاه را روی قسمت دیگری از پوست قرار دهید. نکته جالب توجه دیگر این است که اگر دستگاه را در زمان مشخص شده از روی پوست برندارید، دستگاه با صدایی بلند و عجیب به شما آلارم می‌دهد.

همچنین بهتر است به این موضوع توجه کنید که این دستگاه برای لیزر کردن و رفع موهای زائد در مناطق حساسی مانند ابرو، گوش، نوک سینه و آلت تناسلی تهیه نشده است. اما برای سایر مناطق مانند دست و پا و یا زیر بغل می‌توانید به راحتی از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنید؛ بدون اینکه آسیبی به بافت پوست وارد کند.

موضوع مهم پایانی که باید به آن اشاره کرد این است که لیزر کردن موهای زائد در خانه و یا در کلینیک‌های پزشکی برای خانم‌های باردار و شیرده ممنوع به حساب می‌آید. البته تاکنون تحقیق کاملی در این باره توسط پزشکان صورت نگرفته است؛ اما تمامی پزشکان در سراسر دنیا معتقد هستند که خانم‌های باردار و شیرده بهتر است این روش درمانی را بعد از گذراندن دوران بارداری و شیردهی انجام دهند تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

دستگاه لیزر خانگی گزینه مناسبی برای رها شدن از شر موهای زائد در خانه  و بدون مراجعه به کلینیک‌های پوست و مو محسوب می‌شود. البته ممکن است خرید بهترین نمونه‌های آن از برندهای مطرح و معتبر، کمی گران باشد. در این صورت پیشنهاد ما به شما این است که به دنبال خرید قسطی دستگاه لیزر خانگی باشید تا در کنار برخورداری از بهترین دستگاه با کیفیت کامل، هزینه‌های کمتری برای آن بپردازید.