دستگاه جوانسازی پوست

اگر سری به پیج اینستاگرام بزنید متوجه تغییر فاحشی در لاین زیبایی پوست می‌شوید و تجهیزات مختلفی که فیشیال‌کاران با آنها مشغول پاکسازی و جوانسازی پوست هستند توجه‌تان را جلب می‌کند. چه بسا شما نیز علاقمند به این رشته شوید و به تحقیق و بررسی پرداخته و درصدد خرید تجهیزات موردنیاز و ثبت نام در کلاسهای آموزشی برآیید.
برای ورود به حرفه بیوتی‌تراپی، خرید دستگاه جوانسازی و پاکسازی پوست همه کاره و مقرون به صرفه حرف اول را می‌زند. اما باید دید که آیا چنین دستگاهی وجود دارد؟ یا حداقل دستگاهی که چندین کار را بتوان با آن اجرا کرد و در هزینه‌های خرید صرفه‌جویی نمود؟!
خوشبختانه با پیشرفتی که در حوزه پوست و زیبایی صورت گرفته دستگاه هیدروفیشیال دارای چنین قابلیتی است. در این مقاله به بررسی مشخصات کامل آن پرداخته‌ایم.

دستگاه هیدروفیشیال

دستگاه هیدروفیشیال در انواع مدل‌های 7، 8 و 9 کاره در بازار موجود است و یکی از بهترین دستگاههای جوانسازی و پاکسازی چند کاره است. اگر می‌خواهید دستگاهی تقریباً کامل و جامع داشته باشید بهتر است به خرید آن فکر کنید!
هیدروفیشیال دستگاهی سالنی و کلینیکی است. به دو صورت موتور سبک و سنگین در بازار موجود است. تفاوت این دو در قدرت و طول عمر مفید آنها است. علاوه بر کارکرد عالی و همه جانبه‌ هیدروفیشیال، بخاطر ظاهر شیک و جذابش جلوه خاصی نیز به محل کارتان می‌بخشد!
دستگاه هیدروفیشیال برای پاکسازی و جوانسازی غیرتهاجمی و کاملاً ایمن، طراحی و ساخته شده است و بدین لحاظ برتری خاصی نسبت دیگر تجهیزات جوانسازی تهاجمی همچون میکرونیدلینگ دارد.

اجزاء یکسان دستگاه‌های هیدروفیشیال 7، 8 و 9 کاره

دستگاه‌ هیدروفیشیال

  1.  صفحه نمایشگر دیجیتال
  2. مخزن‌های A، B، C، محفظه آب اکسیژنه‌ساز و مخزن جمع‌آوری‌کننده
  3. هندپیس‌های اسکین اسکرابر، آر‌اف، چکش کولد، التراسونیک، میکرودرم‌ابریژن آبی و اکسیژنه

عملکرد صفحه نمایشگر

با استفاده از صفحه نمایشگر می‌توان نوع هندپیس مدنظر را انتخاب، شدت و قدرت آن را کنترل و زمان‌بندی نمود. این صفحه لمسی است و کار کردن با آن بسیار راحت است.

انواع مخزن‌های دستگاه هیدروفیشیال و عملکرد هر یک از آنها

 مخزن A

در این مخزن از انواع سرم‌ها و مواد حاوی AHA (آلفا هیدروکسی اسید) و BHA (بتا هیدروکسی اسید) استفاده می‌شود و در موارد زیر کاربرد دارد؛

  •  برداشتن جوش‌های سرسیاه
  •  پاکسازی عمیق پوست برای برداشتن سلولهای مرده و آلودگیها
  •  کمرنگ کردن لک
  •  روشن شدن پوست
  •  کاهش چین و چروک‌های ریز
  •  افزایش میزان نفوذپذیری مواد در پوست و…

 مخزن  B

در این محفظه از سرم‌های آبرسان مثل سرم هیالورونیک اسید رقیق شده و عصاره‌های گیاهی مختلف استفاده می‌شود. برای تغذیه پوستهای خشک و دهیدراته از مواد این مخزن استفاده می‌شود.

 مخزن C

در این مخزن مخلوطی از آب و الکل ریخته می‌شود. در پایان هر فیشیال، دستگاه روی مخزن C تنظیم می‌شود تا قسمتهای مختلف دستگاه شسته شود و برای استفاده مجدد کاملاً استریل شود.

 مخزن آب اکسیژنه

در این مخزن آبی غنی از اکسیژن تولید می‌شود که در مراحل مختلف از جمله در مرحله پایانی درم ابریژن برای اکسیژن‌رسانی به پوست کاربرد دارد.

 مخزن جمع آوری‌کننده

در این مخزن خروجی مخزن‌های A، B، C و مخزن آب اکسیژنه جمع‌آوری و دور ریخته می‌شود.

هندپیس‌های دستگاه هیدروفیشیال و خلاصه‌ای از عملکرد هر یک از آنها

هندپیس التراسونیک

تکینک التراسونیک از امواج مکانیکی فراصوت بهره می‌گیرد. با کمک امواج التراسونیک ارتعاشی روی پوست ایجاد می‌شود که فاصله بین سلولهای لایه اپیدرم را زیاد می‌کند و نتیجه آن افزایش نفوذپذیری مواد مغذی و آبرسان است.

هندپیس اکسیژنه

در این هندپیس یک شیشه استوانه‌ای قرار داردکه آن را با کوکتل‌ها یا سرمهای هیالورونیک اسید، کلاژن و… پر می‌کنند. اگر هندپیس را طوری چرخاند که مخزن بالا باشد این مواد روی پوست اسپری می‌شوند. اگر مخزن رو به پایین باشد تنها هوا اسپری شده و پوست اکسیژن‌رسانی می‌شود.

هندپیس میکرودرم ابریژن

این هندپیس برای لایه‌برداری و پاکسازی عمیق پوست با مایعات مختلف کاربرد دارد. میکرودرم ابریژن آبی درست مشابه نوع پودری و الماسه است اما این بار با کمک مایعات مختلف جوشهای سر سیاه، آلودگی، چربی و پوستهای مرده از روی پوست برداشته می‌شود. برخلاف هر دو مدل میکرودرم ابریژن الماسه و پودری که تا حدی تهاجمی هستند، این مدل کاملاً ایمن است و در پایان کار نیاز به مراقبت خاصی ندارند.

هندپیس آر اف

هندیس RF

در این هندپیس از امواج رادیویی با فرکانس بالا استفاده می‌شود. بر اثر عبور این امواج و حرارت حاصله از آن به داخل لایه‌های پوست، رشته‌های کلاژن و الاستین منقبض می‌شوند و نتیجه نهایی آن سفت شدن و لیفت پوست است.

این انقباض خود باعث تخریب کلاژن و الاستین می‌شود، در نتیجه سلول‌های فیبروبلاست برای ساخت کلاژن و الاستین تحریک می‌شوند.

همچنین سر هندپیس‌های آر اف نورهای مختلفی دارد که به تولید انرژی توسط سلول سرعت بیشتری می‌دهد.

هندپیس اسکین اسکرابر

این هندپیس همان اتوی صورت است که علاوه بر برداشتن سلولهای مرده از روی پوست، برای آبرسانی و جذب کرم‌ها و سرم‌های آبرسان هیالورونیک اسید نیز کاربرد دارد.

هندپیس چکش خنک‌کننده

چکش خنک‌کننده یا چکش فریز برای خنک کردن پوست بعد از هر مرحله‌ی فیشیال و پاکسازی که نیاز به خنک شدن پوست، کاهش قرمزی و التهاب باشد استفاده می‌شود.

فرق دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره و 8 کاره

هیدروفیشیال 8 کاره یک هندپیس ماسک ال ای دی اضافه دارد و در بقیه اجزاء مشابه است.

فرق دستگاه هیدروفیشیال 8 کاره و 9 کاره 

دستگاه هیدروفیشیال 9 کاره

دستگاه هیدروفیشیال 9 کاره نسبت به 8 کاره یک هندپیس مزوگان اضافه دارد که برای تزریق ایمن و کنترل شده انواع فیلر و ژل به زیر پوست کاربرد وسیعی دارد.

همانگونه که ذکر شد با خرید این دستگاه به تنهایی، علاوه بر اینکه 90 درصد تکنیکهای پوستی قابل اجرا هستند، قدرت و عملکرد هر جزء برای جوانسازی پوست نسبت به دستگاههای تک کاره نیز بسیار بیشتر است.