ترکیب لباس کودکان معمولا انتخابی شخصی است و تفاوتی ندارد که در چه سالی باشیم. البته برخی از پدر و مادرها از رنگ‌های ترند در هر سال استفاده می‌کنند. معمولا برای دختران از رنگ‌های صورتی استفاده می‌کنند و برای پسران از رنگ‌های آبی اما همین رنگ‌ها هم در ترکیب با رنگ سفید یا دیگر رنگ‌ها جذاب‌تر می‌شود. در واقع ترکیب رنگ‌ها کمک می‌کند تا رنگ‌ها ظریف‌تر و لطیف‌تر به نظر برسند. ما در ادامه به چند رنگ مناسب برای ترکیب با یکدیگر اشاره می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

  1. سبز و زرد

رنگ زرد و سبز برای لباس بچه گانه می‌تواند تداعی کننده طبیعت باشد و در اغلب مدل لباس کودک اعم از مجلسی و اسپرت؛ این نوع لباس بچگانه در هر دو جنس دخترانه و پسرانه می‌تواند چهره کودک را زیباتر نشان دهد. اگر پوست کودک شما سبزه است خرید لباس‌هایی با رنگ‌های خردلی و خاکی و سبز تیره پیشنهاد می‌شود. اگر پوست کودک شما روشن است می‌توانید از ترکیب رنگ زرد و سبز کم رنگ استفاده کنید.

برای این ترکیب رنگ می‌توانید برای دختر بچه‌ها از دامن کوتاه طوسی و برای پسر بچه‌ها از شلوار جین یا بلوز و تیشرت زرد رنگ استفاده کنید. سپ شما می‌توانید از هودی و سویشرت های دخترانه زیپ دار یا جلو بسته با رنگ سبز در کنار آنها استفاده کنید. معمولا خرید سویشرت و هودی با رنگ سبز یا زرد نشاط آفرین بوده و البته در کنار توجه به قیمت، نباید از مدل‌‌های جدید و شیک با رنگ‌های صورتی و ترکیب آنها با مشکی هم غافل شد.

  1. آبی کم رنگ و صورتی

معمولا رنگ‌های پاستیلی مانند آبی و صورتی می‌توانند معصومیت و لطافت کودکان را بیشتر نشان دهند. این ترکیب رنگ در لباس کودکان بوی لطیف یاس و نسیم گرم بهاری را یادآوری می‌کند. تفاوتی نمی‌کند که کودک شما دختر یا پسر باشد؛ در هر صورت می‌توانید از ژاکت‌هایی با ترکیب رنگ آبی و صورتی برای او استفاده کنید. سفید هم در کنار این دو رنگ می‌توانید بسیار جذاب باشد و استایل روشن و زیبایی را به کودک شما بدهد.

  1. قرمز و آبی

یکی از ترکیب رنگ‌های محبوب آبی و قرمز است. برای مثال شما می‌توانید دامن لی آبی را با یک تاپ قرمز برای دختر بچه‌ها ست کنید. برای پسر بچه‌ها هم می‌توانید کت لی و تی شرت قرمز را ست کنید. این ترکیب لباس بسیار متداول و جذاب است و هیچ گاه هم تکراری نمی‌شود. در کنار این رنگ‌ها شما می‌توانید از رنگ سفید و مشکی هم استفاده کنید و به ظاهر کودک خود جذابیت بیشتری بدهید.

  1. زرشکی و کرم

در سال‌های اخیر استفاده از رنگ‌های خنثی در انواع لباس های بچگانه برای دختر یا پسر مد شده است. به همین دلیل هم رنگ‌هایی مانند خاکستری، کرم، کاراملی، قهوه‌ای روشن و غیره در طراحی لباس‌ها استفاده می‌شود. البته استفاده این رنگ‌ها به تنهایی موجب می‌شود استایل کودک بی‌رنگ و روح شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود این رنگ‌ها را با رنگ‌های تند و تیره مانند زرشکی همراه کنید. برای مثال ترکیب رنگ زرشکی و کرم در پیراهن‌ و یا شنل برای دختر بچه‌ها بسیار زیبا است. برای پسر بچه‌ها هم می‌توانید از جلیقه زرشکی و شلوار کرم استفاده کنید.

  1. نارنجی و آبی

رنگ آبی در ترکیب با بسیاری از رنگ‌ها جذاب می‌شود. شما می‌توانید در کنار شلوارهای جین، از شلوارهای کتان آبی تیره هم استفاده کنید و بلوزهای نارنجی سوخته را در استایل او به کار ببرید. برای کامل شدن این استایل شما می‌توانید از کفش کرم یا رنگ پا استفاده کنید. این ترکیب رنگ‌ها برای مهمانی‌های خاص بسیار شیک و زیبا است.

  1. بنفش و مرجانی

ترکیب رنگ بنفش و مرجانی هم در لباس کودک مثل ترکیب زرد و سبز بسیار شاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های مثبت رنگ مرجانی آن است که برای هر رنگ پوستی مناسب است و در ترکیب با رنگ بنفش زیبایی خاصی را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید برای لباس دختربچه‌ها، پیراهن مرجانی همراه با کیف بچه گانه بنفش استفاده کنید. برای پسربچه‌ها هم می‌توانید این دو رنگ را با شلوارهای کمی تیره‌تر ست کنید.

  1. آبی و بنفش

آبی و بنفش هم یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های پر هیجان و گرم است.  استفاده از سایه‌های گرمتر و سبک‌تر موجب می‌شود تا ظاهری جذاب و خنک در کودک شما به نظر برسد؛ به همین دلیل هم برای روزهای گرم سال انتخاب بهتری است. معمولا استفاده از  رنگ‌های خنک‌تر و مات موجب می‌شوند در کنار خنک شدن و به نظر رسیدن، ظاهر بسیار مجلسی‌تر و رسمی‌تر به نظر برسد.

  1. رنگ‌ها و سایه‌های مختلف آنها

شما همچنین می‌توانید  هر رنگی را به خوبی با خود و سایه‌های مختلف آن ترکیب کنید. برای این ترکیب شما می‌توانید یک رنگ را به عنوان رنگ پایه انتخاب کرده و با استفاده از سایه های تیره‌تر یا روشن‌تر  همان رنگ،  یک ترکیب رنگ جذاب ایجاد کنید. برای مثال اگر شما از پارچه‌هایی از بافت مختلف مثل چرم، خز، توری و غیره نیز استفاده می‌کنید؛ این نوع ترکیب رنگ بسیار گزینه خوبی خواهد بود.

همچنین برای تاثیر روانشناسی رنگ ها و راهنمای انتخاب رنگ لباس کودکان می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

نویسنده: وحیده امینی