یکی از جراحی‌های باریاتریک به نام جراحی اسلیو معده در کرج اخیرا محبوبیت زیادی در بین افراد علاقمند به کاهش وزن پیدا کرده است؛ چراکه، روشی بسیار موثر برای کاهش وزن چشمگیر، در افرادی با افزایش وزن بالاست.

جراحی اسلیو معده روشی جهت کوچک کردن معده است، در واقع در طی این عمل اندازه معده تا حد زیادی کوچک می‌شود و به طبع مقدار غذایی که می‌توانید در یک وعده مصرف کنید، بسیار کم خواهد شد؛ اما، به این معنی نیست که منجر به کاهش جذب مواد مغذی می‌شود.

پس از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می‌کنید و تا چندین ساعت احساس سیری خواهید داشت. اسلیو معده علاوه بر کاهش اندازه معده، هورمون گرسنگی را نیز کاهش خواهد، پس از مدتی متوجه کاهش وزن چشمگیری خواهید شد.

این نکته را در نظر داشته باشید که انجام این عمل بسیار مهم است و به همین جهت برای جلوگیری از هرگونه عوارض احتمالی و افزایش شانس موفقیت باید در انتخاب بهترین متخصص جراحی اسلیو معده در کرج دقت داشته باشید. این عمل جراحی را نباید به دست هر کسی بسپارید.

مواردی که باید برای انتخاب بهترین متخصص اسلیو معده در کرج بدانید

نکاتی که باید هنگام انتخاب در نظر داشته باشید به شرح زیر است:

 • آیا تخصصی در خصوص جراحی عمومی و جراحی چاقی دارد؟
 • تجربه کافی در خصوص جراحی اسلیو معده با نتایج موفقیت آمیز داشته باشد.
 • در بیمارستانی که فعالیت می‌کند، تحقیقات را انجام دهید.
 • آیا به راحتی می‌توانید با پزشک خود صحبت کنید و به طور کامل به سوالات شما پاسخ می‌دهد.
 1. از اطرافیان خود سوال کنید

لیستی از پزشکان مورد نظر خود را یادداشت کنید و در خصوص هر یک از آنها تحقیقات لازم را در کلینیک و بیمارستانی که فعالیت می‌کنند و از بیماران که تجربه عمل با آنها دارند، پرس و جود داشته باشید، رضایت بیماران بسیار مهم است.

 1. در رابطه با تجربه پزشک مطمئن شوید

حتما در رابطه با اعتبار و تجربه پزشک مورد نظر خود وقت کافی بگذارید. به دنبال پزشکی باشید که تحصیلات کافی در زمینه جراحی لاغری داشته باشد. هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، از ایجاد عوارض احتمالی جلوگیری می‌شود و منجر به افزایش موفقیت عمل خواهد شد.

 1. در رابطه با بیمارستانی که مراجعه می‌کنید، تحقیقات لازم را انجام دهید

علاوه بر اینکه انتخاب یک متخصص خوب بسیار مهم است، باید تیمی‌ که با پزشک نیز همکاری می‌کنند نیز عملکرد خوبی داشته باشند. اطلاعاتی در خصوص نظرات بیمارانی که به بیمارستان مورد نظر جهت لاغری مراجعه کردند، جویا شوید تا با خیال راحت عمل جراحی خود را انجام دهید.

 1. با بهترین متخصص جراح اسلیو معده در کرج صحبت کنید

هنگام صحبت با پزشک باید این موارد را در نظر بگیرید:

 • آیا هنگام صحبت کردن با پزشک خود راحت هستید یا خیر.
 • آیا به نظرات شما احترام می‌گذارد؟
 • توضیحات لازم در خصوص عوارض احتمالی و تجربیات خود به شما بازگو می‌کند؟
 • و به طور کلی هر سوالی که مدنظر دارید، بپرسید.

دکتر محمد جواد باقری فوق تخصص جراحی های چاقی در کرج و تهران فعالیت دارند و تمامی این شرایط را دارا هستند.

اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

در صورتی که بهترین متخصص جراح اسلیو معده را برای کاهش وزن انتخاب کنید، قطعا بهترین نتیجه و مزایا را پس از کاهش وزن شاهد هستید که این موارد به شرح زیر است:

این عمل جراحی لاغری به صورت بسته و به روش لاپاراسکوپی با برش‌های بسیار کوچک انجام می‌شود.

در این روش نیازی به قرار دادن ایمپلنت‌های مصنوعی نیست.

هورمون گرسنگی به نام گرلین، به شدت کاهش پیدا می‌کند و طبیعتا کمتر گرسنه می‌شوید.

بهبود قابل توجهی در را رابطه با دیابت، فشار خون بالا و آپنه خواب و بسیاری از مشکلات مرتبط با چاقی شاهد خواهید بود.

از آنجایی که این عمل با برش‌های بسیار کوچکی انجام می‌شود، دردهای زیاد و طولانی مدت وجود ندارد و بیمار در نهایت طی مدت کوتاهی بهبود پیدا می‌کند.

هزینه بهترین جراح اسلیو معده در کرج

جراحی لاغری به هر روشی که انجام شود، باید توسط فردی انجام شود که دارای تخصص لاپاراسکوپی باشد؛ چراکه، عمل بسیار مهمی است.

گاهی برخی از بیماران تنها به دلیل هزینه کم برخی از پزشکان عمومی، برای عمل به این دسته از افراد مراجعه می‌کنند که در این شرایط می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری را داشته باشد.

به طور کلی هزینه‌ها بر اساس امکانات، نوع جراحی، مهارت و تجربه پزشک و نوسانات قیمت تعیین می‌شود که باید ابتدا معاینات انجام گیرد و سپس قیمت را به شما بازگو کنند.

آیا جراحی اسلیو معده خطرناک است؟

این عمل همانند هر عمل جراحی دیگر ممکن است خطرات احتمالی خود را به همراه داشته باشد.

خونریزی، احتمال لخته شدن خون در پاها، نشتی و… از عوارض احتمالی تمام عمل‌های جراحی است. همچنین ممکن است برخی از افراد به بیهوشی عمومی واکنش نشان دهند و دچار مشکلات تنفسی و موارد دیگر شوند.

اما، این نکته را در نظر داشته باشید با انتخاب بهترین متخصص قطعا همه این موارد به حداقل می‌رسد و قابل کنترل خواهد بود تا بیمار تجربه خوبی از عمل خود داشته باشد.

آیا کاندیدای مناسبی برای اسلیو معده هستم؟

زمانی که به بهترین متخصص بای پس معده در کرج یا اسلیو معده مراجعه می‌کنید، با توجه به شرایطی که دارید تعیین می‌کند که آیا شما قادر به انجام این عمل هستید یا خیر. به طور مثال BMI یکی از مواردی است که برای محاسبه وزن در نظر گرفته می‌شود.

همچنین شما باید در خصوص تمامی مزایا و عوارض احتمالی این عمل آگاهی کاملی داشته باشید تا در نهایت تصمیم قطعی برای انجام این عمل بگیرید.

همچنین این نکته را بدانید که باید تغذیه مناسب طبق دستور پزشک و ورزش را برای همیشه در نظر داشته باشید تا پس از رسیدن به وزن مناسب، بتوانید وزن خود را ثابت نگهدارید.