موهای زیبا و پرپشت تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت ظاهری تمام افراد اعم زن و مرد دارد. اما متاسفانه ریزش موها برای بسیاری از افراد به یک امر چالش‌برانگیز و دغدغه جدی تبدیل شده است. بعضی از افراد ممکن از هر راهی برای تقویت و رشد مجدد موهای خود استفاده کنند؛ راه‌هایی مانند استفاده از انواع شامپوها و سرم‌های تقویتی، داروهای گیاهی، روغن‌های گیاهی و… شاید تاثیر اندکی در رشد مجدد موها داشته باشند اما نتیجه‌ای ماندگار ندارند. کاشت مو تنها راه دائمی برای از بین بردن طاسی و جلوگیری از ریزش موها است که نتیجه‌ای کاملا طبیعی به همراه دارد. برای استفاده از این روش موها از ناحیه پرموی سر برداشت شده و به ناحیه طاس یا کم‌مو پیوند زده می‌شوند. اما اگر کسی بانک موی ضعیفی داشته باشد چه؟ آیا اون نمی‌تواند از مزایای کاشت مو بهره‌مند شود؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بانک مو چیست و چه تاثیری در کاشت مو دارد؟

برای انجام کاشت مو، گرفت‌های مو از بانک مو برداشته می‌شوند. بانک مو به ناحیه از سر می‌گویند که دچار ریزش مو نشده است و موهای محکم‌تر با ریشه قوی‌تری دارد. در بیشتر افراد بانک مو در ناحیه پشت سر و در فاصله بین گوش‌ها قرار دارد. زمانی که موهای فرد در این ناحیه از تراکم خوبی برخوردار باشد، نتیجه کاشت مو هم بهتر و رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. چون فولیکول‌های برداشت‌شده از این قسمت، سالم‌تر به نظر می‌رسند و مقاومت بیشتری دارند.

 

یکی از شرط‌های اصلی برای انجام کاشت مو، داشتن بانک موی مناسب است؛ یعنی بانک مویی که نه تنها دارای موهای سالم و قوی باشد، بلکه تراکم خوبی هم در آن ناحیه وجود داشته باشد. با این حال، نمی‌توانیم بگوییم کسانی که بانک موی ضعیفی دارند، به هیچ عنوان نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند. در ادامه روش‌های کاشت با بانک موی ضعیف را برایتان توضیح می‌دهیم:

کاشت مو با بانک موی ضعیف به روش ترکیبی

هرکدام از روش‌های کاشت مو و کاشت ابرو طبیعی مانند FIT، FUT، SUT و… شرایط خاص خود را دارند. پزشک با توجه به بانک موی شما، ناحیه پیوند و همچنین انتظاراتی که از کاشت موی خود دارید، مناسب‌ترین روش را برای شما انتخاب می‌کند و آن را به شما پیشنهاد می‌دهد. زمانی که بانک موی ضعیفی داشته باشید، پزشک شاید تشخیص دهد که ترکیب دو روش مانند FIT و FUT می‌تواند نتیجه موثرتری را برای شما به ارمغان آورد. چون با ترکیب این روش‌ها، می‌توان بیشترین تعداد گرفت را در یک جلسه برداشت کرد و به ناحیه مورد نظر پیوند داد.

کاشت مو با روش BHT

از دیگر روش‌هایی که در سال‌های گذشته به وجود آمده است و می‌تواند یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای کاشت مو با بانک موی ضعیف باشد، کاشت مو با روش BHT است. بانک مو فقط در ناحیه پشت سر وجود ندارد؛ بلکه ممکن است قسمت‌هایی از بدن شما که موهای مناسبی دارند هم به‌عنوان بانک مو شناخته شوند. در مردان موهای قفسه سینه و موهای ناحیه ریش می‌تواند یک بانک موی خوب به حساب بیاید.

کاشت مو یا کاشت ابرو به روش BHT تا حدود زیادی مشابه کاشت مو به روش‌های معمول است. اما در این روش به‌جای برداشت مو از بانک موی پشت سر، از موهای بدن برای پیوند دادن استفاده می‌شود. البته توجه کنید که در کاشت مو به این روش نمی‌توانید برای رفع کامل طاسی سر استفاده کنید. بلکه روش BHT تنها برای متراکم‌تر کردن موهای سر یا ابرو قابل استفاده است. چون برداشت گرفت مو از موهای بدن بسیار محدود بوده و توانایی پوشش دادن کل ناحیه طاس سر را ندارد.

پس به‌طور کلی، نمی‌توانیم کاشت مو با روش BHT را یک روش مستقل و عالی برای رفع طاسی سر بدانیم؛ بلکه این روش می‌تواند با یک روش دیگر ترکیب شده و مکمل خوبی برای آن باشد.

از موی کدام قسمت‌های بدن می‌توان برای روش BHT استفاده کرد؟

همان‌طور که خودتان هم مشاهده می‌کنید، موهای سر و بدن با هم متفاوت هستند. طول موها، ضخامت آن‌ها، سرعت رشد آن‌ها، حالت‌های مختلف و… از جمله تفاوت‌هایی است که می‌توانید بین موهای سر و بدن مشاهده کنید. به همین خاطر از هر نقطه‌ای از بدن نمی‌توان برای کاشت مو با بانک موی ضعیف استفاده کرد. در واقع پزشک موی قسمت‌هایی از بدن را انتخاب می‌کند که شباهت بیشتری به موهای سر داشته باشد.

در آقایان معمولا موهای ناحیه ریش و زیر ریش از ضخامت و مقاومت خوبی برخوردار است و از جهت‌های بسیاری به موهای سر شباهت دارد. در حال تکلی می‌توان حدود ۱۵۰۰ گرفت مو را از ناحیه زیر ریش برداشت کرد. چون در این صورت، چهره فرد تغییر نکرده و مشکلی برای ظاهر او پیش نخواهد آمد.

سینه از دیگر قسمت‌های بدن است که موهای مناسبی برای کاشت مو و کاشت ابرو دارد. با مراجعه به پزشک، او تشخیص می‌دهد آیا موهای سینه شما برای انجام کاشت مو مناسب هستند یا خیر. تراکم موها، میزان شباهت آن‌ها به موی سر، تعداد گرفت‌های مو و… از جمله معیارهایی است که پزشک هنگام معاینه آن‌ها را بررسی کرده و طبق آن‌ها تصمیم می‌گیرد.

در روش کاشت مو با BHT فولیکول‌های مو از قسمت زیر ریش یا سینه برداشته شده و روی ناحیه طاس یا کم‌موی سر پیوند زده می‌شوند. تا چند روز بعد از برداشت، ممکن است سوراخ‌ها و زخم‌های بسیار کوچکی در ناحیه برداشت مشاهده کنید. اما این زخم‌ها در طول زمان کاملا بهبود پیدا می‌کنند و هیچ جای زخم یا اسکاری از خود به جا نمی‌گذارند. اما محض اطمینان هنگام برداشت مو از ریش، از قسمت زیر چانه این کار انجام می‌شود تا زیبایی صورت را تحت‌تاثیر قرار ندهد. هزینه کاشت مو به روش BHT به عوامل مختلفی مانند وسعت ناحیه تحت‌درمان، تعداد فولیکول‌های برداشت‌شده، تجربه و مهارت پزشک و… دارد که قبل از جلسه و توسط پزشک معین می‌شود.

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان‌پذیر است و برای انجام کاشت مو حتما نباید بانک موی قوی و سالمی داشته باشید. اما به این نکته هم توجه کنید که نتیجه کاشت مو با بانک موی ضعیف بیش از هر چیز به تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. پس مراجعه به یک کلینیک معتبر با پزشک باتجربه و ماهر اولویت بالاتری نسبت به بانک موی سالم دارد. کلینیک ساعی از بهترین کلینیک‌های کاشت مو و کاشت ابرو طبیعی است که خدمات دیگری مانند لیفت ابرو، زاویه سازی صورت، زاویه سازی فک و…. انجام می‌دهد. برای اطلاع از قیمت کاشت مو و سایر خدمات درمانی و زیبایی می‌توانید با این کلینیک تماس بگیرید.