یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که برای بسیاری از خانم‌ها ‌وجود دارد افتادگی سینه است. عواملی مانند بارداری، شیردهی، گذر زمان، چاقی و کاهش وزن از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که موجب از بین رفتن فرم طبیعی و زیبای سینه‌ها می‌شوند. این موضوع می‌تواند زیبایی ظاهری خانم‌ها را تحت تاثیر قرار دهد و متاسفانه در برخی افراد، به عنوان یکی از موارد در زمینه کاهش اعتماد به نفس به شمار می‌رود. خوشبختانه این روزها روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان توسط آن‌ها فرم طبیعی سینه را به آن بازگرداند. لیفت سینه یکی از روش‌های جدید و مطمئنی است که این روزها بسیاری از خانم‌ها در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

لیفت سینه چیست

لیفت سینه چیست؟

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اندام بانوان که باعث ایجاد جذابیت و زیبایی ظاهری فراوانی می‌گردد، سینه‌ها هستند. اما به مرور زمان و در اثر عواملی مانند وراثت، بارداری، افزایش سن، شیردهی و… پوست این قسمت از بدن شل شده و سینه‌ها حالت افتاده پیدا می‌کنند؛ حتی ممکن است چین و چروک و ترک پوستی نیز روی سینه ایجاد شود و تمامی این موارد زیبایی و جذابیت سینه‌ها را از بین ببرد.

لیفت سینه یکی از جدیدترین روش‌هایی است که می‌توان توسط آن دوباره زیبایی سینه‌ها را بازگرداند. با خوش فرم شدن سینه‌ها، اندام نیز حالت جذاب و زیبایی پیدا می‌کند و حس اعتماد به نفس و خویشتن دوستی را در خانم‌ها افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که لیفت سینه روش‌های مختلفی دارد که با توجه به نیاز بیمار و نظر پزشک یکی از آن‌ها برای درمان افتادگی سینه انجام می‌شود. با این روش‌ها می‌توان نوک سینه را در موقعیت بالایی قرار داد و حتی با کاهش ناحیه تیره اطراف سینه، فرم جدید و زیبایی به وجود آورد.

آشنایی با روش‌های لیفت سینه

روش های لیفت سینه و بالا کشیدن سینه

همان‌گونه که در قسمت قبل ذکر شد، لیفت و بالا کشیدن سینه دارای روش‌های مختلفی است که در این قسمت برای آشنایی هر چه بیشتر شما به ۳ مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. لیفت سینه به وسیله نخ: در این شیوه از نخ‌هایی به نام PDO استفاده می‌شود. PDO یک نوع نخ بخیه است که کاملاً با بدن انسان سازگار بوده و پس از مدت زمان کوتاهی جذب بدن می‌شود. در این روش درمانی پزشک بخش‌هایی از سینه که باید نخ‌ها وارد و خارج شوند را مشخص می‌کند و در ادامه با استفاده از یک سوزن ظریف، نخ‌های نازک بخیه را وارد بافت سینه می‌کند و توسط آن‌ها عمل بالا کشیدن سینه را انجام می‌دهد. البته این روش موقتی است؛ زیرا با جذب شدن نخ‌ها به بدن اثرات لیفت نیز از بین می‌رود؛ تجربه نشان‌‍دهنده آن است که عمل بالاکشیدن سینه با نخ به مدت یک تا دو سال ماندگاری دارد و برای کسانی که نمی‌خواهند از روش‌های جراحی لیفت سینه استفاده کنند اقدامی بسیار مناسب است.
 2. لیفت سینه با لیزر درمانی: برای انجام این کار از پرتوهای قدرتمند لیزر استفاده می‌کنند. این امر سبب می‌شود سلول‌های مرده پوست از بین بروند و کلاژن‌سازی مجدد آغاز شود. با افزایش کلاژن‌سازی کشش پوست در قسمت سینه بیشتر می‌شود. این روش نیز موقتی است و نیاز به صرف زمان زیادی برای رسیدن به نتیجه دارد.
 3. ماستویسکی یا جراحی: این روش از لیفت سینه با جراحی همراه است و برای انجام آن نیاز به بیهوشی وجود دارد. در این شیوه برش‌هایی به صورت دایره‌ای، عمودی یا افقی روی سینه ایجاد می‌شود و از محل این برش‌ها سینه به بالا کشیده می‌شود. پزشک در این فرایند تنها بافت سطحی سینه را به بالا می‌کشد؛ بنابراین هیچ گونه آسیبی در بافت‌های حساس سینه به وجود نمی‌آید. لازم به ذکر است که این برش‌ها بسیار ظریف هستند و پس از انجام عمل جراحی جای آن‌ها روی پوست باقی نمی‌ماند.

بهترین روش درمان افتادگی سینه چیست لیفت سینه یا پروتز سینه

بهترین روش درمان افتادگی سینه کدام است؟ لیفت سینه یا پروتز سینه کدام مناسب تر است ؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد در هنگام مراجعه به متخصص زیبایی به وجود می‌آید این است که برای درمان افتادگی سینه باید از لیفت سینه استفاده کرد یا پروتز سینه؟ این موضوع بستگی به شدت افتادگی سینه دارد. در مواقعی که افتادگی سینه کم باشد و تنها ۲ الی ۳ سانتی متر از چین تحتانی سینه پایین‌تر قرار گرفته باشد، می‌توان آن را با استفاده از روش پروتز سینه درمان نمود. از پروتز می‌توان برای کسانی که سینه‌های کوچکی دارند استفاده نمود؛ زیرا نه تنها افتادگی آن را برطرف می‌کند، بلکه بافت سینه را نیز بزرگ‌تر می‌نماید. اگر افتادگی سینه در حد متوسط و بین ۳ تا ۷ سانتی متر از چین تحتانی پایین‌تر بود، باید از عمل جراحی لیفت سینه استفاده کرد که با یک برش ظریف می‌توان این افتادگی را برطرف نمود؛ اما اگر میزان افتادگی سینه شدید باشد، عمل جراحی ماستوپکسی را برای درمان آن انتخاب می‌کنند که در قسمت قبل به آن اشاره نمودیم.

چرا لیفت سینه برای درمان افتادگی سینه مناسب تر است ؟

این روزها در سراسر جهان و به خصوص کشورمان ایران، خانم‌ها از روش‌های متعدد برای جذابیت و زیبایی ظاهری خود استفاده می‌کنند که یکی از متداول‌ترین آن‌ها لیفت سینه است. برخی از مهم‌ترین مزایای لیفت سینه عبارتند از:

 • این روش یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانم‌هایی است که در اثر زایمان، شیردهی و یا تغییرات وزنی با افتادگی سینه مواجه شده‌اند و می‌خواهند دوباره زیبایی و جذابیت را به سینه‌های خود بازگردانند.
 • لیفت سینه دارای روش‌های متعددی است که شما می‌توانید با تشخیص پزشک خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید که معمولاً اکثر آن‌ها کم‌هزینه و کم خطر هستند. حتی اگر پزشک برای لیفت سینه جراحی را تشخیص دهد، باز هم عوارض و دوران نقاهت بسیار کمتری نسبت به سایر جراحی‌ها دارد و بیمار در این شیوه به داروی مسکن نیازی ندارد.
 • اگر شخصی به سبب بیماری‌هایی مانند سرطان سینه، عمل جراحی مانند ماستوکتومی یا جراحی ترمیمی انجام داده باشد، می‌تواند با لیفت سینه تقارن زیبایی در اندام خود ایجاد کند.

لیفت سینه در تهران

بهترین کلینیک جراحی زیبایی سینه در ایران

برای پیدا کردن بهترین پزشک متخصص برای جراحی زیبایی سینه باید حتماً نمونه کارهای قبلی پزشک و رضایت متقاضیان وی را در نظر بگیرید. پزشکی که انتخاب می‌کنید باید عمل‌های موفقیت‌آمیز زیادی در پرونده‌اش داشته باشد .پزشکان متخصص در کلینیک زیبایی vip در زمینه انواع عمل های جراحی زیبایی سینه که در زیر عنوان میشود تخصص و تبحر کامل دارند

 • پروتز سینه گرد و اشکی ( آناتومیک)
 • تزریق چربی به سینه
 • جراحی سینه ( درمان سینه های شل و افتاده )
 • لیفت سینه ( ماستوپکسی )
 • جراحی کوچک کردن سینه ( مامو پلاستی‌)
 • لیفت و پروتز همزمان سینه ( پروتز پکسی )
 • اصلاح عدم تقارن سینه ها
 • بازسازی سینه بعد از انجام عمل جراحی ( برداشتن سینه )
 • تخلیه چربی سینه آقایان ( ژنیکوماستی)

در کلینیک vip در یک جلسه میتوانید سایز و حجم سینه خود را برای همیشه تغییر دهید . در هیچ یک از عمل جراحی زیبایی سینه شما هیچ گونه دردی را احساس نمیکنید و هیچ ردی از بخیه باقی نخواهد ماند زیرا که این عمل با تکنیک های جراحی پلاستیک انجام میشود و رد بخیه کاملا محو میشود .

آنچه کلینیک vip را از سایرین متمایز میکند ارایه تصویر قبل و بعد عمل ها و ویدیو رضایت مراجعین در پیج اینستاگرام @vipclinic_surgery  است اگر برای  درمان افتادگی و شلی  سینه یا اصلاح تقارن سینه ها بزرگ یا کوچک کردن سینه یا زیبایی سینه نیاز به مشاوره پزشکی دارید میتوانید در سایت کلینیک clinic-vip.com سوالات خود را مطرح کنید