چگونه مدل شویم؟

 

بسیاری از ما دوست داریم یک مدل باشیم و در دنیای مدلینگ، یک مانکن باشیم و این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم مدل شویم؟ تمامی مدل ها و مانکن های جهان و ایران با ورزش و رژیم غذایی صحیح و سالم، یک مدل موفق شده اند.

برای مدل شدن حتما از غذاهای پرکالری مثل شیرینی جات، غذاهایی که دارای نشاسته ی زیادی هستند مثل برنج و ماکارونی کم مصرف کنید. از غذاهای فست فودی و سرخکردنی جدا خودداری نمایید. از میوه ها و سبزی جات استفاده کنید که به زیبایی و اندام مناسب بسیار کمک می کند.

برنامه های غذایی بسیار مناسبی در بخش تغذیه مجله پزشکی دکتر سلام ارائه شده است که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید و برای یک برنامه ی تمرینی مناسب، بخش ورزش و سلامتی را فراموش نکنید.

خیلی از کسانی که مایلند مدل باشند، انتظار دارند بدون برنامه های مناسب ورزشی و همچنین تغذیه مناسب مانکن باشند اما باید عرض کنیم که واقعا امکان پذیر نیست. در بخش های مختلف سایت دکتر سلام در این مورد بیشتر توضیح داده ایم.

یک مدل مرد باید دارای بدنی عضلانی و با کمترین چربی باشد و همچنین خانم ها نباید وزن اضافی داشته باشند. چربی در شکم و پهلوها دشمن مدلینگ است.