ایران هلث از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی در صنعت تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، دارویی و خدمات سلامت می‌باشد که بزرگان این صنعت را  جهت رونمایی از آخرین پیشرفت ها و فناوری های خود دور هم جمع می‌آورد.

این نمایشگاه رویدادی سالانه است که خردادماه امسال شاهد برگزاری بیست و سومین دوره از آن در محل برگزاری دائمی نمایشگاه‌های تهران جهت ارتباط هر چه بهتر فعالان صنعت پزشکی با مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی در سطح کشور می باشیم  و بنا به آمار  به جا مانده از بازدید سال‌های گذشته پیش بینی می‌شود امسال نیز بیش از 25000 نفر از پزشکان و سرمایه گذاران از  سرتاسر دنیا آن بازدید به عمل آورند.

نمايشگاه 2022 اين فرصت را براي شرکت‌ها و موسسات تحقيقاتي ايراني فراهم مي‌کند تا با تعاملي سازنده نسبت به ايجاد يک رابطه پايدار و وارد کردن و بومي‌سازي دانش مورد نياز در اين زمينه گام‌هاي موثري بردارند. البته خوش بختانه توان صنعت درمان کشور از نظر دانش نظري و تجربه عملياتي، کلينيکي و باليني به قدري است که اين تعامل قطعا دو طرفه خواهد بود و کشورهاي شرکت کننده مي‌توانند از دانش ايراني در زمينه پزشکي ايران بهره مند شوند.

آشنایی با شرکت پرنیان گستر پرتو سنج

 

پرنیان گستر پرتو سنج یکی از شرکت کنندگان نمایشگاه ایران هلث است، شرکتی دانش بیان که از سال 1393 فعالیت خود را در عرصه تجهیزات پزشکی آغاز و با پیشرفتی چشمگیر اکنون به عنوان تنها تولید کننده دستگاه لیزر مو زائد الکساندرایت در خاورمیانه شناخته می‌شود .سرعت گرفتن پیشرفت پرنیان به معنای افزایش اشتغال زایی برای جوانان ایرانی بوده است به طوری که امروزه پرنیان متشکل از تیمی بیش از 80 متخصص ایرانی است .

در ادامه بیشتر با محصولات پرنیان در نمایشگاه ایران هلث آشنا می‌شویم.

 

لیزر الکساندرایت گرویتی

یکی از بزرگترین دستاوردها در حوضه  تجهیزات پزشکی برای کشور عزیزمان رسیدن به تکنولوژی و فناوری لیزر الکساندرایت بوده است . دانشی که ایران را به تنها تولید کننده آن در خاورمیانه تبدیل کرده است .

در گرویتی لیزر کمترین میزان جذب در پوست در طول موج 755 نانومتر اتفاق می افتد. هندپیس دستگاه بخاطر سطح مقطع بزرگی که دارد توانایی پوشش بخش وسیعی از پوست را در هر شات لیزر دارد که این خود به کاهش زمان درمان کمک شایانی می‌کند.

با استفاده از تکنولوژی smart pulse یک قطار از پالس روی پوست ایجاد می‌شود بر خلاف لیزرهای رایج که از یک پالس و یا حداکثر چهار پالس استفاده می کنند این لیزر هشت پالس با یک duty cycle به صورت smart ایجاد می‌کند که عرض هر پالس از یک میلی ثانیه کمتر است و در فاصله بین پالس‌ها پوست استراحت می‌کند.این تکنولوژی درد را تا حدی پایین می‌آورد که عملا بدون کولینگ خارجی نیز می‌توان کارکرد و برای پوست های تیره و نواحی تیره بدن بهترین پاسخ را بدون سوختگی ایجاد می‌کند.

گرویتی دارای مجوز  از اداره کل تجهیزات پزشکی و CE اروپا می‌باشد.

لیزر الکساندرایت گرویتی

لیزر دایود لومینا

 

لومینا دستگاهی با توان ورودی 2000 وات است که مجهز به لیزر بار به تعداد شش خط بار می‌باشد، بهره بردن از پنجره اپتیکی بزرگ شانزده در شانزده میلی متر تعداد شات مصرفی برای نواحی وسیع بدن مانند کمر را کاهش می‌دهد و صرفه اقتصادی را بالا می‌برد.

لومینا بخاطر سیستم خنک کنندگی همزمان و پیوسته‌ای که دارد قادر است دمای سر هندپیس را در طول تایم کاری ثابت نگهدارد.عمر هندپیس دستگاه بالای 15 میلیون شات است که این خود بیش از چند برابر دستگاه‌های مشابه در بازار است و بخاطر صفحه لمسی رابط کاربری دستگاه،کار با آن برای اپراتور ها بسیار ساده است.

لومینا نیز دارای مجوز  از اداره کل تجهیزات پزشکی و CE اروپا می‌باشد.

لیزر دایود لومینا

هایفو دوبعدی آنیکا

 

آنیکا علاوه بر امکان تغییر طول لاین و تعداد نقاط امکان تنظیم تعداد لاین تا دوازده لاین و تغییر فاصله لاین‌ها از یک میلیمتر تا دو میلیمتر وجود دارد. به محض فشار دادن دکمه روی دستگاه موتور داخلی کارتریج صفحه فراصوت را به شکل نقطه نقطه در یک خط به حرکت در می‌آورد و به راحتی می‌توان تعداد نقاط هر خط را روی صفحه نمایش تنظیم کرد که باعث سهولت کار با این دستگاه می‌شود.

 

آنیکا نیز دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی می‌باشد.

هایفو دوبعدی آنیکا