استایل مردانه

به نظر می‌رسد که امروزه مردان از دو جهت به جواهرات می‌پردازند: یا آن را زنانه می‌دانند و به صورت محدود از آنها استفاده می‌کنند یا اصلاً نمی‌پوشند، یا در استفاده از آنها افراط می‌کنند! با این حال، در حقیقت، یک جنتلمن می‌داند که نباید در هیچ یک از این دو دیدگاه بیفتد، و تعادل یک نکته کلیدی است. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید رایج ترین انواع جواهرات برای استایل مردانه را مورد بحث قرار دهیم.

1.ساعت

یک ساعت همانطور که زمان را به شما می‌گوید، کاربردی است، اما در نهایت امروزه، بیشتر یک جواهر برای اکثر مردان است، به خصوص اگر پول زیادی را برای ظاهری بسیار جذاب آن سرمایه گذاری کنند. البته، می‌توان استدلال کرد که اگر بند چرمی داشته باشد، بیشتر یک اکسسوری است. اگر بند فلزی داشته باشد، بیشتر یک قطعه جواهر است، اما در پایان، مهم نیست. همه چیز به آنچه فکر می‌کنید و احساس شما نسبت به ساعت خود بستگی دارد. ساعت‌های مردانه مدل‌های مختلفی دارند. بعضی از آنها حتی بیشتر از یک جواهر قیمت دارند و درون آنها از موتور‌های آبکاری شده با طلا و قطعات جواهر استفاده شده است. چنین تجملاتی برای همه قابل استفاده نیست و هرکسی از پس هزینه‌های آن برنخواهد آمد. برندهای معتبری چون رولکس، سیتیزن، کاسیو و رومانسون چنین مدل‌های پرارزشی را تولید می‌کنند که برای خرید انواع ساعت های مردانه می‌توانید از آنها کمک بگیرید.

2.دکمه سرآستیندکمه سرآستین

وقتی صحبت از زیورآلات مردانه به جز حلقه می‌شود، احتمالاً امروزه دکمه سرآستین پرکاربردترین اجناس است. گاهی اوقات دکمه سرآستین دارای عناصر تزیینی مانند مینا یا سنگ‌های نیمه قیمتی مانند لاجورد یا اونیکس است یا ممکن است دارای یاقوت کبود یا یاقوت باشد. گاهی اوقات، آنها همچنین از مروارید یا گاهی مقداری یشم ساخته می‌شوند.

3.حلقه

 

شاید واضح ترین جواهری که یک مرد می‌تواند بپوشد حلقه کلاسیک باشد. متداول ترین آنها حلقه ازدواج است. انگشترهای مردانه نیز با نگین‌ سنگ یا جواهر مناسب هستند. انگشتر مردانه عقیق یا فیروزه را می‌توانید به تنهایی استفاده کنید. می‌توانید آستین خود را بالا بزنید تا شیک و مردانه‌تر شوید و انگشتر در دستانتان چشمگیرتر به نظر برسد.

4.گیره گروات

گیره گرواتبعضی از مردان فقط به دلیل اجبار لباس نمی‌پوشند و استایل‌های مختلف را با علاقه هماهنگ می‌کنند. برای چنین افرادی زیورآلات اهمیت بیشتری دارد. گیره کراوات دیگر اکسسوری است که می‌توانید برای یک استایل کلاسیک با کت و شلوار از آن استفاده کنید. گاهی می‌توانید گیره‌های کراواتی هماهنگ با دکمه‌های سر دست خود پیدا کنید که روی آنها از سنگ‌ها و جواهرات یکسانی کار شده باشد. گیره کراوات استایل شما را رسمی و لاکچری‌تر خواهد کرد. مدل‌های ساده آن نیز پرکاربرد و زیبا هستند. شما می‌توانید کراوات‌هایی را پیدا کنید که زنجیرهایی دارند که کراوات شما را در جای خود نگه می‌دارند. اگر امروز آن را بپوشید ظاهری قدیمی به شما می‌دهد. اگر این همان چیزی است که شما دنبال آن هستید، بهتر است بدانید که این قطعا یک زیبایی شناسی مدرن است.

5.سنجاق یقه، گیره یقه، میله یقه

سنجاق یقه، گیره و میله از جمله زیورآلاتی هستند که در دهه 1930 پرطرفدار بودند. در آن زمان، بسیاری از مردان در طول سال‌ها آن را استفاده می‌کردند. این مدل‌های در بالای یقه و زیر کراوات قرار می‌گرفتند تا یقه و کراوات به درستی سرجای خود قرار بگیرند.

 

6. زنجیر و فوب

در گذشته ساعت‌های جیبی و زنجیردار و کلاسیکی رواج داشت که زیبایی خاصی به استایل مردانه می‌داد. معمولاً جلیقه سوراخ کوچکی داشت و ساعت جیبی در جیب جلیقه شما قرار می‌گرفت. اگر امروز یک زنجیر ساعت می‌پوشید، ظاهری خاص و قدیمی به ظاهر شما می‌بخشد و مردم معمولاً فقط در صورتی این کار را انجام می‌دهند که واقعاً به لباس و استایل قدیمی علاقه داشته باشند. استایلی کلاسیک و زیبا که امروزه کمتر آن را می‌بینیم. ساعت‌های جیبی از زیورآلات پر زرق و برق در دوران خود بوده است. اکنون این اکسسوری به عنوان یک مدل کلاسیک و خاص تنها برای بعضی از استایل‌ها پوشیده می‌شود.

 

7. دستبند، گردنبند و زنجیر

دستبند، گردنبند و زنجیر اغلب توسط نسل‌های گذشته استفاده می‌شد. رویکرد مدرن‌تر دستبند، استفاده از مدل‌هایی با سنگ‌های نیمه قیمتی مانند عقیق یا لاجورد است. این مدل‌ها همچنین بخشی از قلمرو سبک کلاسیک مردانه هستند، در عین حال، همه افراد جوان‌تر دوست دارند آن را بپوشند. زنجیرهای سنگین معمولاً از طلا یا رنگ‌های طلایی هستند و گاهی اوقات با سنگ‌های قیمتی پوشیده می‌شوند که بیشتر مناسب طبقه ثروتمندان است. آنها چیزی نیستند که به طور کلاسیک با استایل مردانه مرتبط باشد و به طور دائم قابل استفاده باشند. تنها در موقعیت‌های خاص می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

8.سگگ کمربند

اکثر مردم سگک کمربند را به عنوان یک کالای بسیار کاربردی و نه یک وسیله زینتی در نظر می‌گیرند، اما اگر در مورد آن فکر کنید، برای مثال، سگک‌های نقره‌ای با فیروزه منبت کاری شده به عنوان یک کالای زینتی است که می‌توانید از آن روی کمربند خود استفاده کنید و البته هزینه زیادی هم برای شما خواهد داشت. این مدل‌ها برای مراسم و مهمانی‌های خاص کاربرد دارد و استفاده خاص دیگری نخواهد داشت. در واقع تنها جنبه تجملاتی دارد.

یک نکته بسیار مهم در مورد استفاده از جواهرات و زیورآلات مردانه استفاده از مدل‌های ساده است. زیورآلاتی با مارک‌های بزرگ جنبه خود نمایی دارد و شان شما را پایین خواهد آورد. اینطور به نظر می‌رسد که شما قصد نمایان کردن ثروت خود را داشته‌اید. ساده و شیک باشید و ترجیحا متناسب با استایل خود از چند اکسسوری محدود اما شیک و برند استفاده کنید.

نویسنده: سارااقبالی