چگونه سریع لاغر شویم؟

قبل از انتخاب یکی از این روش ها برای لاغری باید سلامت جسمی خود را نیز در نظر بگیرید. در لاغری سریع شکم  و کاهش وزن روشی مناسب است که آسیبی به بدن نرساند و همچنین اثربخشی طولانی تری داشته باشد؛ به عبارت دیگر روشی را انتخاب کنید که بتوانید همراه به عنوان سبک زندگی خود ادامه دهید.

برای لاغری سریع کالری ها را محاسبه کنید

احتمالا تاکنون در مورد میزان کالری دریافتی و کالری سوزانده شده شنیده باشید، اساس کار در مورد میزان کالری این است که میزان کالری دریافت شده همواره باید از میزان کالری سوزانده شده کمتر باشد، اما رسیدن به چنین تعادلی کار آسانی نیست.

متابولیسم بدن (توانایی بدن برای سوزاندن کالری) در رسیدن به این تعادل بسیار مهم است. به یاد داشته باشید اگر کالری دریافتی را خیلی کاهش دهید، اتفاق خوبی در بدن شما نخواهد افتاد، چرا که با وجود سخت ترین رژیم لاغری ، افت شدید کالری باعث کاهش سوخت و ساز بدن شده و همچنین احتمال بروز سو تغذیه وجود دارد.

برای کاهش کالری دریافتی و افزایش سوخت و ساز روش های زیادی وجود دارد از جمله:

  • مقدار غذا در هر وعده غذایی را کاهش دهید
  • مقدار کالری دریافتی در یک روز را مشخص کرده و کمی آن را کاهش دهید.
  • برچست تمام مواد غذایی را بخوانید تا از میزان کالری دریافتی خود آگاه باشید.
  • بیشتر آب بنوشید تا کمتر گرسنه شوید.

هر یک از این روش ها برای کاهش میزان کالری دریافتی موثر هستند، اما آنچه مهم تر است این است که همواره مواد غذایی سالم مصرف کنید، مانند سبزیجات، میوه ها، غلات سبوس دار و پروتئین بدون چربی. مراجعه به متخصص تغذیه نیز کمک زیادی به برنامه ریزی درست و انتخاب غذای مناسب می کند.

بنابراین برای لاغری سریع بهتر است مراقب میزان کالری خود باشید.

از تلفن همراه خود کمک بگیرید

برنامه های زیادی می توانند در برنامه ریزی و نوع غذا خوردن به شما کمک کنند. امروزه تلفن همراه یک ابزار جدا نشدنی از ماست، بنابراین می توانید برای برنامه ریزی غذایی و محاسبه میزان کالری دریافتی از اپلیکیشن های موجود در تلفن های همراه استفاده کنید.

همچنین داشتن یک فرد حامی لاغری سریع را آسان تر می کند، وجود یک حامی که به شما انگیزه دهد. بررسی ها نشان داده اند افرادی که چند نفره و یا به صورت گروهی برای کاهش وزن و گاهی لاغری در یک ماه اقدام می کنند و یا به باشگاه می روند، اغلب موفق تر هستند.

برای سریع لاغر شدن عوامل پرخوری را پیدا کنید

چه چیزی باعث می شود حتی زمانی که گرسنه نیستید، به غذا خوردن فکر کنید و یا اشتیاق داشته باشید؟ بیشتر چه ساعت هایی در طول روز و یا تحت چه شرایطی بدون وجود گرسنگی به غذا خوردن تمایل دارید؟ بهتر است این عوامل و این زمان ها را مشخص کنید و برای آنها برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

جالب است بدانید در برخی افراد عواملی مانند استرس، عصبانیت، اضطراب و یا افسردگی منجر به پرخوری و افزایش وزن می شوند. برخی افراد نیز در زمان دچار پرخوری می شوند.

آنچه لاغری سریع را امکانپذیر می سازد، این است که تا زمانی که احساس گرسنگی نکرده اید، چیزی نخورید، در زمان غذا خوردن نیز بهتر است تا 80 درصد سیر شوید تا به این ترتیب از پرخوری پیشگیری کنید.

تجدید نظر در مورد زمان و نوع تغذیه

برای لاغری سریع لازم نیست حتما گیاهخوار شوید و یا برخی غذاها را از رژیم خود حذف کنید، اما لازم است خوردن برخی مواد غذایی پرکالری و یا غیر مفید را محدود کنید. به عنوان مثال مصرف مواد قندی را به حداقل برسانید، قندهای موجود در انواع کیک و شیرینی، نوشیدنی های حاوی شیرین کننده ها و سایر مواد غذایی قندی اغلب کالری زیادی دارند اما مواد مغذی و مفید محسوب نمی شود. به اینگونه مواد غذایی کالری خالی گفته می شود.

کربوهیدرات را عاقلانه انتخاب کنید، برای سریع لاغر شدن بهتر است بیشتر کربوهیدراتی مصرف کنید که شاخص کلیسمی پاینی دارند، به عنوان مثال مارچوبه از نظر شاخص گلیسمی پایین تر از سیب زمینی است؛ یا کربوهیدرات را در هر وعده غذایی نسبت به سایر مواد غذایی کمتر مصرف کنید.

غلات سبوس دار انتخاب های بهتری نسبت به مواد غذایی فراوری شده هستند زیرا فراوری کردن غذاها باعث حذف مواد مغذی مانند فیبر، آهن و ویتامین های گروه B می شود.

مصرف زیاد فیبر نیز به لاغری سریع کمک می کند. بر خلاف شکر و نشاسته، هضم فیبر در روده کوچک ممکن نیست و خیلی آهسته انجام می شود. گنجاندن مقدار زیادی فیبر در رژیم غذایی می تواند احساس سیری را افزایش داده و میزان کالری دریافتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

پروتئین مصرف کنید

برای لاغری سریع پروتئین را در رژیم غذایی خود فراموش نکنید. پروتئین سیر کننده است و به حفظ توده عضلانی کمک می کند. پروتئین های گیاهی شامل آجیل ها، لوبیا و سویا هستند و پروتئین های حیوانی شامل گوشت بدون چربیف سینه مرغ، ماهی و لبنیات.

بهترین وعده برای خوردن پروتئین صبحانه است؛ پروتئین هورمون های گرسنگی را تنظیم کرده و به ایجاد احساس سیری در افراد کمک می کند. مناسب ترین انتخاب ها برای صبحانه ای سرشار از پروتئین عبارتند از تخم مرغ، جو دو سر، انواع آجیل ها، فرنی کینوا، ساردین و دانه چیا.

در لاغری سریع قرار نیست چربی را کامل از رژیم خود حذف کنید، اما چربی های سالم و مفید را انتخاب کنید. چربی های سالم باعث می شوند مدت بیشتری احساس سیری کنید. بهترین منابع چربی های مفید و سالم عبارتند از: ماهی ها، اجیل ها، دانه ها و روغن زیتون.

تمام نکات بیان شده علاوه بر اینکه برای لاغری سریع به شما کمک می کنند، برای حفظ سلامت بدن نیز بسیار ضروری هستند.

اغلب گرفتن رژیم غذایی سخت با شکست مواجه می شوند و لاغری سریع به این روش ها تقریبا غیر ممکن است، اما اگر موفق شوید در زمان خیلی کوتاه و با رژیم گرفتن وزن خود را کاهش دهید، مطمئن باشید بدن دچار آسیب هایی شده و همچنین پس از مدت کوتاهی و با رها کردن رژیم وزن بدن به حالت قبل برمی گردد.

برای لاغری سریع و ماندگار می توانید از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی استفاده کنید که هم لاغری کل بدن را به راحتی و در مدت کوتاه انجام می دهند و هم به شکل موضعی اندامی متناسب را طراحی می کنند.

دستگاه های شرکت دانش بنیان مداریا، به طور غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی و بدون مصرف هیچ دارویی لاغری سریع را برای شما به ارمغان می آورند. دستگاه هایی مانند اسلیم فیت و ولکینو پکیج کامل لاغری و تناسب اندام هستند، این دستگاه ها علاوه بر لاغری سریع، فرایند عضله سازی و لیفت پوست را نیز انجام می دهند، در نتیجه پس از پایان دوره کار با دستگاه شاهد شلی و افتادگی پوست نخواهید بود. در این دستگاه ها با افزایش دمای بافت چربی به بالای 42 درجه در واقع سلول های چربی آب شده (لیز شده) و به سرعت سطح پوست یکنواخت می گردد.