زمانی که در راه‌روی داروخانه ها در حال قدم زدن هستید و در صف انتظار تحویل دارای خود قرار دارید، بدون شک با تعداد زیادی از کرم‌های ضد آفتاب از برندهای مختلف رو به رو شده‌اید. در این گزارش قصد داریم ضمن بررسی مهم‌ترین فواید استفاده از کرم ضد آفتاب، بهترین برندهای موجود برای خرید در بازار ایران را هم به شما معرفی کنیم.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

وقتی صحبت از SPF و بهترین کرم ضد آفتاب به میان می آید، مهم ترین نکته استفاده منظم از کرم‌های ضد آفتاب برای سلامت و ظاهر پوست است. اما همه ضدآفتاب‌ها شبیه به هم نیستند. به همین دلیل است که آزمایشگاه‌هایی زیبایی زیادی در سراسر دمیا به طور مداوم در حال آزمایش برای یافتن بهترین SPFها هستند تا بهترین ضد آفتاب را برای محافظت، سالم و جوان نگه داشتن پوست شما در طول سال پیدا کند.

کرم ضد آفتاب

کرم‌های ضد آفتاب رایج‌ترین  روش برای محافظت از پوست ر برابر آفتاب هستند. پرتوهای فرابنفش (UV) خورشید را فیلتر کرده و بیشتر اشعه‌ها را بیرون نگه می‌دارند، اما مقداری را هم به داخل پوست جذب می‌کنند. در بسیاری از موارد به این محصولات ضد آفتاب شیمیایی نیز گفته می‌شود.

از دیگر مزایای استفاده از سان اسکرین‌ها محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB است، به علاوه این کرم‌ها دارای فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) 30 یا بالاتر بوده و در برابر آب هم مقاوم هستند، البته به شرطی که به درستی استفاده شوند.

در واقع کرم ضد آفتاب تنها زمانی از پوست شما محافظت می کند که به روش صحیح استفاده شود. یک مطالعه بر روی 101 زن در برزیل (مکانی با اشعه ماوراء بنفش بسیار زیاد) صورت گرفت که از مقادیری کرم ضد آفتاب با SPF 30 تا SPF 45 استفاده می‌کردند. محققان بر اساس نحوه استفاده از محصولات، میزان محافظت در برابر اشعه UV را محاسبه کردند. از آنجایی که ضدآفتاب ها به درستی استفاده نمی شدند، این افراد از حداکثر محافظتی که در ظرفیت محصول وجود داشت، بهره مند نمی‌شدند.

مواد تشکیل دهنده ضدآفتاب

کرم های ضد آفتاب از انواع مختلفی از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند که برای جذب اشعه‌های مضر UV قبل از نفوذ به پوست مفید هستند. همچنین برخی از این محصولات دارای مواد فعال از جمله اکسی بنزون یا آووبنزون هستند. برخی از افراد نسبت به مواد موجود در کرم ضد آفتاب مانند PABA (پارامینوبنزوئیک اسید) حساس هستند در این صورت لازم است از کرم‌های استفاده کنند که فاقد این موارد در ساخت خود می‌باشند.

بهترین کرم‌های ضد آفتاب برای خرید

کرم ضد آفتاب الارو

الارو از پرفروش‌ترین محصولات ضد آفتاب در ایران است که با انواع پوست‌ها سازگاری دارد. کم‌تر بانوی ایرانی از این محصول قوی و فاقد رنگ استفاده نکرده است. یکی از ویژگی‌های محصول کرم ضد آفتاب الارو همان برچسب وسیع الطیف است که باعث می‌شود دارای فیلترهای پیشرفته حفاظت در برابر UVA و UVB باشد. در نظر داشته باشید که این محصول ضد لک موثر و قوی و کاهش دهنده انواع کک و مک و لکه‌های ناشی از جای جوش است که باعث شده محبوبیت این برند در بین بانوان بیشتر از همیشه افزایش پیدا کند.

کرم ضد آفتاب الارو

کرم ضد آفتاب بایودرما

یکی دیگر از برندهای محبوب و برتر ضد آفتاب بایودرما می‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول به مواردی از جمله کاهش دهنده قرمزی پوست، با رنگ طبیعی برای پوشش قرمزی و یکدست نمودن پوست، محافظت بالا از پوست در مقابل اشعه های UV، رفع التهابات و قرمزی ایجاد شده با ترکیب انحصاری Rosactiv، جلوگیری از تخریب سلولی و تحریک پوست های حساس، حاوی عوامل ضد التهاب و رطوبت رسان، با ساختار غیر چرب و دارای رنگ طبیعی، صاف و یکدست نمودن پوست و جلوگیری از بروز نشانه های پیری بر روی پوست اشاره کرد.

کرم ضد آفتاب سینره

سینره یک کرم ضد آفتاب با قدرت محافظت از پوست در برابر اشعه مضر UVB و UVA است. از ویژگی هایکرم ضد آفتاب سینره می توان به قدرت حفاظت آن در برابر امواج مضر خورشید با میزان SPF 50، اشاره کرد. این محصول محبوب برند سینره فاقد چربی و بدون رنگ است، بنابراین مناسب پوست های چرب، پوست های جوشدار و آکنه ای می باشد.

کرم ضد آفتاب سینره

نوع محفظه ی این کرم از نوع تیوپی پلاستیکی می باشد، این کرم مناسب مصرف در تمام طول سال خصوصا در زمان تابش شدید آفتاب در تابستان است و قادر است به خوبی از پوست شما در برابر امواج مضر خورشید محافظت کند. سرعت جذب این کرم بسیار زیاد است و ظاهری مات در پوست ایجاد می کند.

کرم ضد آفتاب پریم

آخرین محصولی که قصد معرفی آن را داریم،کرم ضد آفتاب پریم است که محصولی غیر جوش زا، سبک و فاقد چربی بوده و ضمن محافظت از پوست در مقابل اشعه های مضر UVA ،UVB ،IR نور خورشید، ترشح چربی پوست را نیز کنترل نموده و ظاهری مات و یکنواخت به آن می‌بخشد.

این محصول حاوی NDGA (نوردی هیدروگواریتیک اسید)، اولئانولیک اسید و عصاره گیاه اسپیره کوهی است و برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه بسیار مناسب است. کرم ضد آفتاب رنگی SPF60 پریم با دارا بودن رنگ بژ روشن، لک های پوست و اسکارهای ناشی از آکنه را پوشش خواهد داد. اطلاعات بیشتر در رابطه مراقبت‌های پوستی را می‌توانید در وبسایت دکتر فارمو مطالعه کنید.