بهترین تکنیک‌های کشیدن خط چشم

اکثر خانم­ها زمان زیادی صرف کشیدن خط چشم می­کنند. گاهی برخی از آن­ها برای انجام این آرایش با مشکل مواجه می­شوند و کاری غیر ممکن به نظرشان می­آید. این مدل آرایش تاثیر زیادی بر زیبایی چشم­ها دارد، به همین خاطر لازم است که اکثر خانم­ها این کار را یاد بگیرند.

در ادامه به بررسی ترفندهای کاربردی برای کشیدن خطوط چشمی زیبا در کمترین زمان ممکن می­پردازیم.

انواع خط چشم

خط چشم دارای مدل­های مختلفی از جمله مدادی، مایع، قلمی، ژلی (کرمی) و کیکی است که در ادامه هر کدام از آن­ها را مورد بررسی قرار می­دهیم.

مدادی

مدادها بخاطر بافت نرمی که دارند و راحتی هنگام پاک شدن آن­ها، برای استفاده روزانه مناسب هستند.

مایع

استفاده از خط مایع برای چشم بسیار سخت است و نیاز به دقت و مهارت دارد. این نوع نیز به صورت خط چشم ماژیکی تولید می­شود که برای استفاده از آن حتما نیاز به تمرین و تکرار است. بهترین و باکیفیت ترین انواع این محصول را می توانید فقط از فروشگاه مدیسه تهیه کنید.

مراحل کشیدن خط آرایشی برای چشم

قلمی

اگر به دنبال راه حل آسانی هستید که نیاز به تمرین و تکرار نداشته باشد، استفاده از قلم مو را جهت انجام این کار به شما پیشنهاد می­کنیم که بسیار زیبا است و کیفیتی مثل مداد مویی را به شما ارائه می­دهد.

ژلی یا کرمی

بافت این مدل شبیه به بافت خط چشم مایع است، اما به همان اندازه رطوبت ندارد. مزیت این محصول ضد آب بودن آن است که هنگام پلک زدن زیر چشم پخش نمی­شود و برای زمان­هایی با مدت طولانی مناسب خواهد بود.

کیکی

این مدل برای میکاپ آرتیست­ها مناسب است که تمیزترین کار را با آن ارائه می­دهند و اکثرا به صورت سایه چشم فشرده در دسترس استفاده کنندگان قرار می­گیرد. ابتدا باید قلم موی خود را خیس کنید، سپس با زدن به سایه فشرده می­توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

مراحل کشیدن خط آرایشی برای چشم

اگر تازه کار هستید، از کشیدن خط چشم مایع پرهیز کنید و ابتدا با مداد چشم تمرین اولیه خود را انجام دهید. بعد از آن می­توانید برای آرایش چشم خود از جنس مایع آن استفاده کنید که جلوه بیشتری داشته باشد.

در ابتدا خطی مناسب برای آرایش چشم خود انتخاب کنید. لازم است قبل از استفاده از آن از پرایمر استفاده کنید که چشم شما برای آرایش آماده باشد. اگر قصد سایه زدن دارید بعد از پرایمر حتما سایه خود را بزنید و پس از آن از خط مناسب جهت آرایش چشم خود استفاده کنید و در آخر نیز ریمل بزنید.

نکته بعدی که بسیار قابل اهمیت است، این است که چشم به صورت غریزی موقع آرایش بسته می­شود. هنگام این کار چشم خود را نبندید که توانایی ترسیم آن را به راحتی داشته باشید. تمرکز و محیط مناسب برای کشیدن خط آرایشی چشم بسیار مهم است، لذا سعی کنید هنگام این کار با تمرکز کامل تکیه­گاهی مطمئن برای دست خود در نظر بگیرید.

برای استفاده از این وسیله آرایشی به­خصوص نوع مایع آن از کشیدن خط­های طولانی پرهیز کنید که باعث ناهمواری آن نشود. در صورتی که از مدل­های دیگر آن استفاده می­کنید، حتی اگر شده کمی آن را دنباله­دار کنید، زیرا نمای بیشتری به چشم می­­دهد. پس از پایان کار با ریمل از آرایش خود نهایت لذت را ببرید.

نکات مهم درباره انتخاب خطوط مناسب برای آرایش چشم

چشم مدل و انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن­ها برای زیبایی بیشتر، خطوط چشمی با مدل خاص خود را می­طلبد. در ادامه به انواع مدل چشم و خط چشم مناسب آن می­پردازیم.

چشم­های گرد و درشت

اگر چشم­های شما درشت است، توصیه ما به شما استفاده از خط روی چشم پهن است. زیرا چشم­های شما را کوچک­تر و خوش حالت­تر نشان می­دهد.

چشم­های گود و تو رفته

در صورت داشتن چشم­های گود، توصیه می­شود داخل و اطراف چشم خود را سیاه نکنید، زیرا چشم­های شما را ریزتر نشان می­دهد. با استفاده از خطوط چشمی ظریف و باریک به ­همراه سایه­های روشن به چشم­های خود جلوه زیباتری بدهید.

چشم­های ریز

اگر چشمان شما ریز است و قصد دارید با آرایش چشم آن را بزرگ­تر جلوه دهید، پیشنهاد می­شود از خط چشم در زیر و روی چشم­هایتان استفاده کنید.

چشم­های خیلی گرد و خارج از حدقه

برای کوچک کردن چشم­های بیرون زده از حدقه باید از خط روی چشم پهن استفاده کرده و پس از آن اطراف چشم خود را سیاه کنید. این موضوع باعث می­شود چشم­ها تو رفته­تر دیده شوند.

خط آرایشی برای چشم

چشم­های نزدیک

در صورت داشتن چشم­های نزدیک به هم، لازم است روی یک سوم انتهایی چشم خود بیشتر کار کنید و به گوشه چشم از داخل کاری نداشته باشید.

چشم­های دور

اگر چشم­های شما از هم دور هستند، بهتر است خط روی چشمی که می­کشید، بیشتر روی یک سوم داخلی چشم باشد که گوشه­های چشم را تیره­تر کند و در نهایت چشم­ها را به­هم نزدیک­تر نشان دهد.

آرایش کک و مک دار

این روزها هیچ چیز مثل کک و مک پر رنگ که معمولا با استفاده از نقطه­هایی توسط خط چشم روی گونه­ها و بینی ایجاد می­شود و نشان دهنده پوست تابستانی هستند، طبق مد روز نیست. اگر قصد دارید ظاهری متفاوت و به روز داشته باشید، می­توانید بدون آسیب رساندن به پوست خود از آرایش کک و مک دار کمک بگیرید که جلوه طبیعی نیز داشته باشد.

نتیجه­گیری

در این مقاله به معرفی انواع خط­های چشم و ترفند کشیدن آن­ها پرداختیم. در نهایت فراموش نکنید که تمامی این دستاوردها نیاز به تمرین و تکرار دارد.

برای داشتن آرایش چشم خوب استفاده همزمان از سایه چشم، مداد چشم و پرایمر توصیه می­شود که جنس خوب نیز یکی از شرایط زیباتر شدن آرایش می­شود.

افرادی که آشنایی کاملی با نحوه کشیدن خط چشم ندارند، می توانند با مراجعه به فروشگاه آنلاین مدیسه خط چشمی با کیفیت تهیه کنند که بتوانند به راحتی آن را به کار ببرند. این به آن معنی است که این فروشگاه کاربردی‌ترین لوازم را حتی برای افراد تازه‌کار در این زمینه دارد.