اگر قصد جراحی لاغری دارید، این مطلب مناسب شماست. آیا می‌دانید لازم است حتما جراحی لاغری را به پزشک با مدرک فلوشیپ یا همان فوق تخصص جراحی سپرد؟ در غیر این صورت مواجهه با عوارض جانبی و حتی خطر جانی وجود خواهد داشت. در ادامه می خوانید:

 1. فوق تخصص جراحی چاقی یا همان فلوشیپ جراحی چاقی چیست؟
 2. چرا باید جراحی لاغری را به پزشک با مدرک فوق تخصص سپرد؟
 3. جراحی لاغری با فوق تخصص جراحی چاقی چگونه است؟
 4. معرفی دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران

فوق تخصص جراحی چاقی در تهران

فلوشیپ یا فوق تخصص جراحی چاقی در تهران چیست؟

جراحی چاقی با روش لاپاراسکوپی پیشرفته انجام می شود. فلوشیپ یا فوق تخصص جراحی چاقی یک دوره فوق تخصصی است که پزشکان بعد از ﮔﺬراﻧﺪن دوره ﻋﻤﻮﻣﯽ وارد این دوره ﺗﺨﺼﺼﯽ تحت عنوان فلوشیپ می شوند. در واقع پزشکان بعد از طی کردن دوره پزشکی ﺑﺎﯾﺪ در ﯾﮏ آزﻣﻮن ورودی ﺑﺮای ورود ﺑﻪ دوره ﻓﻮق ﺗﺨﺼﺼﯽ ﯾﺎ ﻫﻤﺎن ﻓﻠﻮﺷﯿﭗ شرکت کنند.

اگر ﻣﻬﺎرت و ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﻫﺎی پزشک ﻣﻮرد تایید ﻗﺮار ﺑﮕﯿﺮد ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ دوره ﻫﺎی ﻓﻮق ﺗﺨﺼﺼﯽ یا فلوشیپ را ﻧﯿﺰ ﺑﮕﺬراﻧﺪ. در دوره فلوشیب مهارت علمی و عملی پزشک تکمیل می شود.

چرا عمل لاغری را به فوق تخصص جراحی چاقی بسپارم؟

لازم است عمل جراحی را حتما به فوق تخصص جراحی چاقی یا پزشک با مدرک فلوشیپ لاپاراسکوپی سپرد. زیرا پزشکان جراح معمولی در مقایسه با پزشک دارای فوق تخصص، مهارت لازم برای انجام جراحی لاغری را ندارند.

ﻓﻠﻮﺷﯿﭗ یک دوره ﺗﺨﺼﺼﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در پایان فارغ التحصیلی در یک رشته پزشکی، طی می شود. با گذراندن دوره فلوشیب، پزشک به فوق تخصص در مهارت فارغ التحصیلی خود می رسد. به طور مثال پزشک جراح که در دوره فلوشیپ لاپاراسکوپی شرکت می کند، از فوق تخصص در انجام عمل های جراحی برخوردار است.

فلوشیپ یا فوق تخصص جراحی چاقی

عمل های جراحی چاقی که پزشک فوق تخصص چاقی انجام می دهد، بسیار موفقیت آمیزتر از جراحی های پزشکان حراج بدون فوق تخصص است.

پزشکان در دوره فلوشیپ یا همان فوق تخصص، مهارت علمی و عملی لازم برای انجام جراحی را فرا می گیرند. در انجام عمل های جراحی توسط یک پزشک، فقط داشتن تجربه کافی نیست؛ بلکه لازم است جراح از علم کافی برای جلوگیری از خطرات عمل چاقی برخوردار باشد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی توسط پزشک فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام می شود. از ﺟﻤﻠﻪ ﺟﺮاﺣﯽ ﻫﺎی ﺑﺎرﯾﺎﺗﺮﯾﮏ ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﻪ عمل ﺑﺎی ﭘﺲ معده / عمل اﺳﻠﯿﻮ ﻣﻌﺪه اﺷﺎره ﮐﺮد. انتخاب پزشک با مهارت فوق تخصص جراحی چاقی بسیار مهم است، زیرا می توان از عوارض و خطرات جانی عمل چاقی پیشگیری کرد. بنابراین اگر به سلامت و کیفیت جراحی اهمیت می دهید، پیشنهاد می کنیم بهترین پزشک با فوق تخصص جراحی چاقی در تهران و سایر شهرها را انتخاب کنید.

جراحی لاغری با فوق تخصص جراحی چاقی چگونه است؟

جراحی لاغری با فوق تخصص جراحی چاقی در تهران، با روش لاپاراسکوپی انجام می شود. عمل های چاقی که با روش لاپاراسکوپی انجام می شود شامل موارد زیر است:

1- گاستروپلاستی عمودی با نوار

در این روش یک کیسه کوچک ایجاد می شود که مجرای ورودی غذا را به معده محدود می کند. این مجرای ورودی به وسیله یک قطعه نوار تقویت شده است و از اختلال و انحراف جلوگیری می کند. برای انجام این عمل می توانید به دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران مراجعه کنید.

گاستروپلاستی عمودی با نوار

2- حلقه معده (قابل تنظیم و غیرقابل تنظیم)

حلقه معده یک کمربند نیم اینچی با ابعاد تقریبا 1.3 سانتی‌متر است که در قسمت بالایی معده بسته می شود. با این روش یک کیسه کوچک و یک مجرای ورودی ثابت به سمت آن بخش از معده که غذا وارد می شود، ایجاد می گردد.

اگر از حلقه قابل تنظیم در این عمل استفاده شود، داخل آن با محلول نمک استریل پر می شود و محلول اضافه می شود. به این ترتیب مجاری ورودی کوچک‌تر شده و غذا سخت‌تر از کیسه کوچک معده عبور می کند. برای انجام این عمل می توانید به دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران مراجعه کنید.

 

3- بای پس معده به روش Roux-en-Y

احتمالا بارها نام عمل بای پس معده را شنیده اید، در انی روش معده را تقسیم می کنند و به وسیله ی آن یک کیسه کوچک از بافت معده ایجاد می شود. کیسه کوچک ایجاد شده، به ابتدای روده کوچک بیمار وصل می شود و به صورت یک اندام Y شکل در می آید. برای انجام این عمل می توانید به دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران مراجعه کنید.

4- اسلیو معده

در روش اسلیو معده، بخش از معده بریده شده و از بدن خارج می شود. به این ترتیب معده کوچک می شود و قسمت باقی مانده معده شبیه یک لوله باریک خواهد شد. بعد از عمل، در ابتدا این معده کوچک جدید نمی تواند غذای زیادی را در خود نگه دارد. به همین دلیل اشتها کم شده و لاغری چشمگیری ایجاد می شود. لازم است بیمار بعد از بهبود زخم های ناشی از بریدن معده، رژیم غذایی سالم داشته باشد، در غیر این صورت دوباره با مشکل اضافه وزن و بزرگ شدن معده روبرو می شود. برای انجام این عمل می توانید به دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران مراجعه کنید.

5- اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر

در این جراحی مانند جراحی اسلیو معده باید بخشی از معده را حذف کرد. دریچه ای که غذا را به سمت روده کوچک هدایت می کند همراه با قسمت اول روده کوچک کنار گذاشته می شود. بعد از آن، قسمت میانی روده بسته می شود و بخش انتهایی آن مستقیما به ابتدای روده  کوچک متصل می شود به این کار سوئیچ اثنی عشر گفته می شود.

البته قسمت جدا شده روده از بدن خارج نمی شود بلکه به انتهای روده وصل می شود تا با اینکار صفرا و شیره لوزالمعده در این قسمت از روده جریان پیدا کند. نام این روش جراحی انحراف صفرا و لوزالمعده است.

هدف از انجام این جراحی این است که غذا قسمت زیادی از روده کوچک را رد کند و در نتیجه کالری و مواد مغذی کمتری جذب شود. در این عمل جراحی، سایز معده کوچک شده و کالری کمتری جذب بدن می شود به همین دلیل لاغری چشمگیری ایجاد می شود. برای انجام این عمل می توانید به دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران مراجعه کنید.

اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر

معرفی دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران

دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران، دارای مدرک فلوشیپ با انجام عمل های جراحی به روش لاپاراسکوپی، از موفق ترین جراحان در تهران محسوب می شود. مزایای جراحی لاپاراسکوپی نسبت به عمل باز (لاپاراتومی) که توسط دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران انجام می شود شامل موارد زیر است:

روش جراحی لاپاراتومی در مقایسه با روش عمل جراحی باز، برش بسیار کوچک ایجاد می شود و درد و تهاجم کمتری دارد سایر مزایای این عمل شامل موارد زیر است:

 • کاهش درد پس از عمل
 • مدت کوتاه تر بستری شدن در بیمارستان
 • جای زخم کمتر
 • بهبود سریع و بازگشت به فعالیت های روزمره
 • آسیب کمتر به اندام های شکمی
 • عمل ارزان‌تر
 • درصد موفقیت بیشتر عمل های لاغری
 • و ….

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده نمونه عمل های چاقی توسط دکتر موسوی فوق تخصص جراحی چاقی در تهران به نشانی ” https://dr-mmoosavi.com/ ”  مراجعه نمایید.