heart-health-logo

میوه ها نیز حاوی مقادیر بسیار بالایی از فیبر و ویتامین هستند که سلامت قلب شما را تضمین می کنند. علاوه بر این در بسیاری از میوه ها پتاسیم و منیزیم وجود دارد که باعث کاهش فشار خون می شود.

قلب یکی از مهمترین اعضای بدن است پس برای سالم نگه داشتن آن باید برنامه غذایی درستی داشته باشیم.سایت health نوشت: با خوردن این خواراکی ها سلامت قلب خود را تضمین خواهید کرد پس سعی کنید این خوراکی ها را در وعده غذایی خود بگنجانید.

سبزی های تازه : سبزی تازه می تواند کمک کند تا  قلب سالمی داشته باشید.  زمانی که آنها را به جای نمک، شکر و چربی ها استفاده میکنیم .

لوبیا سیاهلوبیا سیاه و سفید حاوی مواد مغذی از جمله فولات، آنتی اکسیدان ها، و منیزیم  و فیبر، است و کمک می کند که کلسترول و قند خون  هر دوکنترل شوند.

گردو: خوردن تعداد کمی از گردو در روز کلسترول خون را کاهش می دهد و باعث سهولت در شریانهای قلب می شود   گردو حاوی امگا 3S، چربی های اشباع شده، و فیبر است ومیتوان گردو را جایگزین چربی های بدکرد .

روغن زیتون : این روغن، ساخته شده از از زیتون است این روغن سرشار از از آنتی اکسیدان است که می تواند کمک به حفاظت از رگهای شما می پردازد. این روغن منبع خوبی از چربی های اشباع شده است که برای کنترل گلسترول بسیار مفید است.