تخصصی ترین مرکز فروش مکملخرید سریع، امن، آسان و مقرون به صرفه مکمل را در بادی من تجربه کنید. مکمل بدنسازی – مکمل غذایی – مکمل ورزشی و حتی مکمل هایی که توسط نوزادان و کودکان در دوره رشد استفاده میشوند همگی از منبع مواد غذایی تولید و فرآوری شده اند و از همینجا میبایست آنها را از داروها و مواد شیمیایی جدا کنیم. انواع مکمل ها با انواع و اقسام ترکیبات و فرمولاسیون از هر شرکت سازنده‌ای٬ جنبه پیشگیری و درمان بیماری ندارند و وجه تمایز اصلی دارو و مکمل در این است. مکمل به منظور تکمیل هرم غذایی فرد و تامین کمبودهای آن مورد استفاده قرار میگیرد. تغذیه اصولی و دریافت انواع ریزمغذی و درشت مغذی های مورد نیاز بدن در تمامی سنین به عنوان یک چالش همواره مورد توجه جوامع مختلف بوده و هست. امروزه به دلیل پیشرفت علم٬ پزشکان و متخصصان در کنار طراحی یک رژیم صحیح غذایی به منظور حفظ سلامت افراد از مکمل ها به عنوان تکمیل کننده و تامین کننده کمبودهای این سبد استفاده مینمایند. شما چه یک فرد عادی باشید و چه یک ورزشکار٬ فرزند شما در سنین خردسالی٬ دوره جوانی و نوجوانی٬ یک فرد میان سال باشید و یا پا به سن گذاشته باشید؛ همواره در حال استفاده از مکمل ها هستید اما ممکن است به دلیل عدم دانش کافی ماده مصرفی را در ذهن خود در دسته بندی مکملها قرار ندهید. از شیر خشک و انواع ویتامینها٬ کلسیم و مواد معدنی گرفته تا انواع پودر پروتئین٬ گینر تا مکمل های پیشرفته تر به مانند تست بوستر و انواع مکمل قبل از تمرین که توسط ورزشکاران استفاده میشوند در دسته مکمل ها قرار میگیرند. مکمل اصل و با اصالت فاقد هرگونه ماده ممنوعه٬ استروئیدها٬ هورمون ها و…میباشد. تحقیقات نشان داده است بیشترین مورد و دوره استفاده از مکمل پس از نوزادان و خردسالان در حال رشد٬ ورزشکاران حرفه‌ای و المپیکی میباشند. در ۵۰ سال اخیر به دلیل پیشرفت در صنعت مکمل های ورزشی و تکنولوژی ورزشی رکوردهای المپیک در رشته های مختلف تا ۵۰ درصد ارتقا یافته است. از انواع مکمل ها میتوان به منظور تسریع در روند کاهش وزن و افزایش وزن تحت نظر پزشک و متخصص استفاده نمود. حتما در خرید مکمل دقت کنید و آنرا صرفا از مراکز معتبر خریداری نمائید. مکمل به فروش رسیده توسط مرکز مذکور میبایست تمامی موارد قابل پیگیری و مبنی بر اصالت کالا از جمله مجوز وزارت بهداشت٬ مجوز سازمان غذا و دارو و لیبل استعلام اصالت٬ فاکتور معتبر را داشته باشد تا از گزند و خطرات مکمل تقلبی و غیر اصل در امان بمانید. واژه داروخانه آنلاین و یا داروخانه اینترنتی عبارت مناسبی برای استفاده در وبسایت فروش اقلام غیر داروئی داروخانه نمیباشد و بنابراین برای وبسایت تخصصی فروش مکمل ها٬ ما نام و برند بادی من را بدین منظور انتخاب کرده ایم. چرا که مجوز فروش در وبسایت داروخانه ها صرفا شامل مکمل ها میباشد و فروش دارو در وبسایت ممنوع است.

مهم ترین مکمل ها به منظور افزایش انرژی

ال آرژنین

مکمل های ال آرژنین به دلایل مختلفی توسط چند گروه از جمعیت ها مصرف می شوند؛ از جمله ورزشکاران و کسانی که شرایط پزشکی خاصی مانند فشار خون بالا دارند. آنها همچنین در محیط بالینی برای درمان وضعیت بدحالی افراد یا کسانی که دارای زخم هستند استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است که مکمل ال آرژنین ممکن است مزایای بالقوه مختلفی را ارائه دهد. با این حال، نتایج ترکیبی بوده و ممکن است برای برخی از شرایط آنقدرها هم که بسیاری از شرکت های مکمل ادعا می کنند موثر نباشد. در ادامه با این مزایا آشنا خواهیم شد. افزایش عملکرد ورزشی شواهد محدودی نشان می‌دهند که مکمل ‌های ال آرژنین عملکرد ورزشی را با افزایش اکسید نیتریک در بدن، و در نتیجه بهبود جریان خون و اکسیژن رسانی به عضلات، افزایش می دهد. به عنوان مثال، یک مطالعه تصادفی در سال ۲۰۱۷ که بر روی ۵۶ بازیکن مرد فوتبال انجام شد، نشان داد که درمان روزانه با ۲ گرم ال آرژنین به مدت ۴۵ روز به طور قابل توجهی عملکرد ورزشی را در مقایسه با گروه دارونما افزایش می دهد. یک پژوهش دیگر با حجم نمونه کم و متشکل از ۹ مرد نشان داد افرادی که نوشیدنی حاوی ۶ گرم ال آرژنین را یک ساعت قبل از ورزش شدید مصرف کردند، سطح اکسید نیتریک خون آنها به میزان قابل توجهی افزایش یافت و در مقایسه با گروه دارونما، مدت طولانی تری ورزش کردند.  از طرفی، محققین بر این باورند که ال سیترولین ( نوعی آمینواسید غیر ضروری )، پیش ساز ال آرژنین، ممکن است انتخاب بهتری برای تقویت عملکرد ورزشی باشد.

مکمل اچ ام بی

اچ ام بی (بتاهیدروکسی بتامتیل بوتیریت) که به اختصار HMB نامگذاری شده است٬ متابولیت اسید آمینه لوسین است. مصرف HMB باعث افزایش سنتز پروتئین در عضلات شده و در افزایش حجم و توده عضلات موثر است. مکمل HMB در تسریع روند بازسازی ذخایر انرژی و افزایش وزن ( عضلانی ) و بدون چربی نقش مهمی ایفا میکند. محققان دریافتند این ماده به طور مثبتی روی فعل و انفعالات بیوشیمیائی به دنبال تمرینات شدید که باعث تحلیل عضلات می شوند مؤثر است و در اصل خاصیت آنتی کاتابولیک و افزایش سرعت ریکاوری دارد. این ماده در ورزشکاران قدرتی و استقامتی به صورت همزمان کاربردی و موثر بوده و سبب افزایش قدرت و حجم عضلات و کاهش خستگی میشود و روند ریکاوری را سرعت میبخشد.

مکمل پمپ

اصطلاح پمپ برای دسته ای از مکمل های بدنسازی ورزشی استفاده میشود که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها انواع آرژنین ها و منابع افزایش دهنده نیتریک اکساید  (Nitric Oxide Amplifiers) میباشد. مکمل پمپ باعث افزایش قابل ملاحظه انرژی و افزایش ضربان قلب (در سطوح مجاز) میشود و بدین ترتیب رکورد های شما در طول تمرین ارتقا خواهد یافت. در اثر افزایش جریان خون به داخل سلولهای عضلانی شاهد بهبود هایپرتروفی٬ بهبود تغذیه و در نهایت افزایش حجم و توده ی عضلانی خالص خواهیم بود و فرایند رشد عضلانی سرعت میابد. تا اینجا به ماده اصلی پمپ ها اشاره نمودیم اما باید در نظر داشته باشید که اقلب پمپ ها دارای دیگر مواد موثر در افزایش انرژی٬ عضله سازی٬ بهبود ریکاوری نیز میباشند. موارد منع مصرف مکمل پمپ برای بیماران قلبی عروقی٬ ورزشکاران با سابقه تمرینی اندک میباشد. افزایش سطوح نیتریک اکساید با تحریک ترشح هورمون رشد و تستوسترون همراه میشود و علاوه بر موارد ذکر شده٬ افزایش سطوح هورمونی در آقایان و بهبود سیستم هورمونی در بانوان از دیگر اثرات مثبت مکمل های پمپ در هنگام ورزش است. قدرت٬ ترکیبات و اثرگذاری پمپ ها با یکدیگر متفاوت است اما در یک مورد همگی با هم یکی میباشند؛ اینکه صرفا برای ورزشکاران مورد استفاده قرار میگیرند و فقط در وعده قبل تمرین استفاده میشوند مگر در شرایط خاص و به قصد و هدف خاص ممکن است این موارد تغییر نماید.