نواربهداشتی مردانه چیست و چگونه از آن استفاده می‌شود؟نواربهداشتی مردانه متناسب با آناتومی مردان طراحی شده و کاربرد متفاوتی با نواربهداشتی‌ای که ما با آن آشنایی داریم، دارد. این نواربهداشتی‌های مخصوص آقایان معمولا برای نشت ادرار و به زعم برخی نیز در پریود مردانه استفاده می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این نواربهداشتی مطلب زیر را مطالعه کنید.

 

نواربهداشتی مردانه چیست؟

 

به نقل از پنبه ریز نوار بهداشتی مردانه، پدهایی هستند که به طور خاص برای مردان طراحی شده‌اند. این پدها کوچک و یکبار مصرف‌اند. نوع طراحی این نواربهداشتی‌ها متناسب با آناتومی بدن مردان است تا استفاده آن‌ها را راحت‌تر کند. این محصول برای استفاده در هر شرایط سنی و شغلی مناسب است. نواربهداشتی مردانه برای استفاده در داخل لباس‌های زیر در نظرگرفته شده است و با چسبی که در پشت پد قرار دارد در جای خود ثابت می‌شود. لبه‌های بیرونی این پدها کمی الاستیک هستند تا به شکل فنجانی قرار بگیرند و به خوبی اطراف آلت تناسلی و بیضه را بپوشانند. لایه رویی پد که با پوست در تماس است، معمولا از جنس منسوج نبافته است و ادرار را به راحتی به لایه‌های زیری انتقال می‌دهد تا پوست خشک بماند.

 

نواربهداشتی مردانه چه زمانی استفاده می‌شود؟

نواربهداشتی مردانه چه زمانی استفاده می‌شود؟

 

نواربهداشتی مردانه برای جذب نشت خفیف ادرار و جلوگیری از کثیف شدن لباس زیر در طول روزمناسب هستند. این نواربهداشتی‌ها برای استفاده در شب و هنگام خواب مناسب نیستند چون جاذبه زمین ممکن است باعث خارج شدن ادرار از پد شود. در نتیجه پدهای بی‌اختیاری محصول بهتری برای استفاده در طول شب هستند و پوشش بیشتری را فراهم می کند و موثرتر است.

 

چگونگی استفاده از نواربهداشتی مردانه

 

بیشتر مردانی که از نواربهداشتی مردانه استفاده می‌کنند مشکلی در استفاده از آن‌ها ندارند و به راحتی پدها را می‌پوشند یا تعویض می‌کنند، زیرا به سادگی در لباس زیر قرار می‌گیرند.

اگر فردی توانایی استفاده از دستان خود را از دست داده باشد برای استفاده از این پدها به کمک احتیاج خواهد داشت و بهتر است محصولی را پیدا کند که برایش مناسب و نصب آن برای کمک کننده هم آسان باشد. راهنمای استفاده از نواربهداشتی‌های مردانه معمولاً در بسته پد یا وب سایت تولیدکننده موجود است.

 

چه محصولات دیگری می‌توانند در کنار نواربهداشتی مردانه استفاده شوند؟

 

بعضی از مردان نشت ادرار خود را فقط با استفاده از نواربهداشتی‌های مردانه جمع‌آوری می‌کنند.

اما بعضی از دیگر مردان معتقدند استفاده از انواع محصولات در زمان‌های مختلف گزینه بهتری است. از آنجایی که نواربهداشتی‌های مردانه در مقایسه با پدهای یکبار مصرف کوچک گران‌تر هستند، بعضی از مردان وقتی در خانه هستند از پدهای یکبار مصرف کوچک که ارزان‌تر هستند استفاده می‌کنند و هنگام بیرون رفتن از نوار بهداشتی‌های مردانه استفاده می‌کنند. محصولات دیگری مانند گیره هم ممکن است جایگزین خوبی باشد.

پدهای بزرگتر، پدهای کشی یکبار مصرف یا نواربهداشتی‌های کامل (all in one) برای استفاده در طول شب ممکن است گزینه‌های بهتری باشند.

 

انتخاب نواربهداشتی مردانه

انتخاب نواربهداشتی مردانه

 

در بازار‌های دنیا در انواع مختلفی نواربهداشتی‌های مردانه وجود دارد. این نواربهداشتی‌ها با قدرت جذب مختلف و ابعاد مختلف تولید می‌شوند. نواربهداشتی‌های مردانه که قدرت جذب بیشتری دارند، ضخیم‌تر هستند، بنابراین انتخاب اینکه کدامیک برای هر شخص مناسب‌تر است، بستگی به هر فرد و موضوعی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای انتخاب بهترین نواربهداشتی اول از یک پد مردانه نازک‌تر و که جذب‌ کمتری دارد شروع کنید و سپس در صورت لزوم از نواربهداشتی‌هایی با قدرت جذب بیشتر استفاده کنید تا زمانی که بهترین و مناسب‌ترین نواربهداشتی را پیدا کنید.

تحقیقات نشان داده است که عملکرد بین برندهای مختلف نواربهداشتی‌های مردانه متفاوت است و برخی از آنها بهتر از سایرین هستند. اگر از برندی استفاده کردید و برای شما مناسب نبود قبل از اینکه از محصول دیگر استفاده کنید بهتر است برند دیگری از نواربهداشتی را امتحان کنید.

 

معایب نواربهداشتی مردانه

 

نواربهداشتی‌های مردانه در مقایسه با پدهایی یکبار مصرف کوچک گران‌تر هستند. بعضی از مردان هم از تماس ادرار با پوست شکایت داشتند. در مواردی هم ممکن است موادی که در ساخت نواربهداشتی استفاده می‌شود باعث ایجاد حساسیت در بعضی مردان شود که در نتیجه باید استفاده از آن محصول را متوقف کنند.